More
  Reklāma

  Fiqsy piedāvā elektroauto un skrejriteņu koplietošanas pakalpojumus arī Liepājā

  Jaunākie raksti

  Sākot ar 31. maiju, Fiqsy uzsāk darbību Liepājā, kur turpmāk būs pieejami Fiqsy koplietošanas skrejriteņi un elektriskie automobiļi Renault ZOE.

  Ar Fiqsy koplietošanas e-auto būs iespējams veikt braucienus ne tikai Liepājā un tās apkārtnē, bet arī ceļot starp Liepāju, Rīgu un Jūrmalu – uzsākt braucienu vienā pilsētā un pabeigt citā. Savukārt Liepājā Fiqsy elektromobilitātes risinājumi dos iespēju ērtāk un efektīvāk pārvietoties pilsētā.

  Māris Avotiņš, Fiqsy vadītājs un līdzīpašnieks: “Tagad esam par vienu soli tuvāk tam, lai elektromobilitāte būtu pieejama ne tikai Rīgā un tās apkārtnē, bet visā Latvijā. Attīstot elektromobilitāti un koplietošanu, varēsim atslogot pilsētas no auto, padarot gaisu tīrāku un pilsētas – pievilcīgākas dzīvošanai.”

  Pašlaik Latvijā ir trīs pilsētas, kas veicina elektriskā autotransporta lietošanu. Liepājā pilsētas pašvaldības maksas stāvvietās elektromobiļus var novietot bez maksas. Rīgā elektroauto arī var bez maksas novietot Rīgas Satiksmes pārvaldītajās autostāvvietās, kā arī tiem ir atļauts pārvietoties pa sabiedriskā transporta joslām. Savukārt Jūrmalas pilsētas dome elektriskajiem automobiļiem ir atcēlusi maksu par iebraukšanu pilsētā.

  Sākoties tūrisma sezonai, elektromobilitāte kļūst par īpaši aktuālu risinājumu. Izvēloties gariem braucieniem videi draudzīgu transporta veidu, iespējams samazināt ceļojumu laikā radīto izmešu daudzumu. Turklāt elektrisko automobiļu lietošanas finansiālais izdevīgums ir īpaši labi redzams tieši garākos braucienos.

  Ar vienu uzlādi Renault ZOE vasaras laikapstākļos spēj nobraukt ap 300 km, bet droši var plānot arī garākus braucienus – Latvijā elektrouzlādes tīkls jau tagad ir pietiekami labi attīstīts un turpina attīstīties.

  Saskaņā ar Eiropas noteikto “Zaļo kursu” Latvija ir izstrādājusi Transporta attīstības pamatnostādnes 2021. – 2027. gadam, kas nosaka, ka Latvijai līdz 2027. gadam siltumnīcas efekta gāzu emisija transporta sektorā jāsamazina par 16.9%, kā arī jāpalielina bezemisiju transportlīdzekļu īpatsvaru visu transportlīdzekļu skaitā līdz 2%, vienlaikus uzlabojot attiecīgo infrastruktūru.

  Fiqsy ir Latvijas uzņēmums, kas piedāvā Rīgas un citu pilsētu iedzīvotājiem mobilitātes pakalpojumus. 2019. gadā  tas ienācis Latvijas tirgū ar 500 koplietošanas elektriskajiem skrejriteņiem. 2020. gada vasarā uzņēmums izveidoja Latvijā pirmo koplietošanas elektrisko autoparku, iegādājoties 100 jaunas Renault Zoe automašīnas.

  2021. gadā Fiqsy papildināja savu elektrisko skrejriteņu parku, iegādājoties 100 Segway Ninebot Max Plus skrejriteņus. Tāpat Fiqsy plāno paplašināt savu autoparku līdz 250 elektriskajiem automobiļiem. Fiqsy lietotnē  pieejami koplietošanas e-automobiļi, elektriskie skrejriteņi un kravas busi.

  Rezervēt Fiqsy braucamlīdzekļus ir iespējams Fiqsy lietotnē: lietotnes kartē lietotājs redz, kur atrodas tuvākais Fiqsy transportlīdzeklis un tur pat lietotnē rezervē to savam braucienam. Fiqsy braucamajiem nav atslēgu: gan uzsākt, gan pabeigt braucienu ir iespējams caur lietotni. Tāpat lietotnē ir norādītas zaļās zonas, kurās ir iespējams pabeigt braucienu.

  Reklāma

  3 komentāri

  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  3 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Skābene
  31.05.2021 10:23

  Varu saderēt, ka Liepājas rallisti tiks nobanoti jau pirmajā braucienā! :D
  Bet skrejriteņi Fiksītim ir štruntīgi, līdz Boltam nevelk!

  Krotow
  31.05.2021 18:15
  Reply to  Skābene

  Apmēram pusei Liepājas braucēju pirmais brauciens var kļūt par pēdējo – tas tiesa. Un vēl regresa prasības komplektā dažam labam. Skūteri fiksim gan uzlabojas – šajā sezonā Rīgā sāk parādīties tie modeļi, kas Boltam bija pagājušogad. T.i. ir OK. Tiesa nebrīnīšos, ja pagājušās sezonas braucamie tagad parādīsies Liepājā :)

  Skābene
  01.06.2021 08:43
  Reply to  Krotow

  Liepājā jau pagājušogad bija Bolt stāvdrāži, tur jau tauta izlutināta! ;)

  Reklāma