Reklāma

“SpaceX” atklāj detaļas par plānoto “Starship” pirmo orbitālo lidojumu

Jaunākie raksti

Apple paredz augstu pieprasījumu pēc iPhone 14 viedtālruņiem

Uzņēmums Apple, neskatoties uz ekonomisko situāciju pasaulē, paredz, ka arī šajā rudenī būs pietiekami liels pieprasījums pēc nākamajiem iPhone...

“Xiaomi” prezentējis strādājošu cilvēkveidīgo robotu “CyberOne”

Laikam jau sen aiz muguras ir tie laiki, kad elektronikas uzņēmums varēja izziņot jaunu tālruni un dēvēt to par...

“Meta” beidzot sāk testēt “Messenger” sarunu šifrēšanu

Uzņēmums "Meta" jau samērā ilgi strādā pie tā, lai tai piederošās saziņas lietotnes sniegtu pilnu šifrēšanu (end-to-end encryption) čatiem....

Shazam datora versija beidzot iegūst oficiālu atbalstu Apple M sērijas procesoriem

Apple oficiāli jau vairākus gadus ir Shazam īpašnieks, bet tās datora versija bija palikusi nedaudz ēnā, un beidzot, pēc...

Opel Astra apskats – vai Stellantis spēs izglābt Opel?

Opel savas laikā ir piedzīvojis pamatīgas izmaiņas. Pēdējās izmaiņas ir kopš 2017. gada, kad PSA (Peugeot Citroën) automobiļu ražošanas...

Tie, kuri sekoja līdzi pēdējam “SpaceX” raķetes “Starship” prototipa “SN15” testam, bija liecinieki tam, ka pirmo reizi iznākums bija ļoti veiksmīgs un tā vienā gabalā noslēdza šo izmēģinājumu. Tas iezīmēja spožāku nākotni “SpaceX” plāniem veikt pirmo orbitālo lidojumu ar veselu “Starship” sistēmu, kurā ietilpst pats kosmosa kuģis “Starship” (upper stage) un pirmā posma raķete “Super Heavy” (booster stage). Palaišanas datums sākotnēji bija nolikts 1. jūlijā, taču šķiet, ka kompānija pati sapratusi, ka līdz tam laikam šo ieceri neizdosies realizēt. Taču, kas ir svarīgi – vismaz plāns par šo lidojumu ir gatavs, un “SpaceX” ar to arī labprāt iepazīstina.

“Starship” sistēma tiks palaista no “SpaceX” Teksasas mītnes Boka Čika. Lidojuma trešajā minūtē booster stage posms atdalīsies un apmēram piecas minūtes vēlāk piezemēsies Meksikas līcī. Savukārt pats kosmosa kuģis “Starship” turpinās savu lidojumu. Paredzēts, ka tas sasniegs orbītu un veiks gandrīz pilnu riņķojumu ap Zemi, atrodoties maksimāli 115 km augstumā. 90 minūtes pēc palaišanas kosmosa kuģim būtu jāpiezemējas netālu no Havaju salām.

Avots: SpaceX

Orbitālajā lidojumā “SpaceX” varēs labāk novērtēt “Starship” lidošanas manevrus, ko nevar simulēt, izmantojot datoru. Kompānija norāda, ka šajā misijā plāno ievākt pēc iespējas vairāk datu, kas ļaus izvērtēt, vai nepieciešami kādi uzlabojumi “Starship” konstrukcijā, lai vajadzības gadījumā varētu izveidot vēl labāku, lidojumam un mērķa sasniegšanai pielāgotāku kosmosa kuģi.

“Starship” sistēmas izveides primārais mērķis ir veikt starpplanētu lidojumus, kas ļaus gan cilvēkus, gan kravu nogādāt uz Mēnesi un Marsu. Šeit jāpiemin, ka NASA nesen noslēdza 2,9 miljardu dolāru vērtu līgumu ar “SpaceX” par cilvēku nosūtīšanu uz Mēnesi ar “Starship” kosmosa kuģi.

Dokumentā, ko uzņēmums iesniedzis Federālajai sakaru komisijai, nav norādīts konkrēts datums, kad šis lidojums varētu notikt. Īlons Masks un “SpaceX” prezidente Gvinne Šotvela norādījuši, ka misija notiks līdz šī gada beigām. Vienlaikus pievienotajā e-pastā norādīts, ka lidojuma iespējamais datums varētu tikt nolikts līdz 2022. gada 1. martam.

AvotsVerge

1 komentārs

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
1 komentārs
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Ernests
17.05.2021 23:12

Izskatās, ka SpaceX ar Starship progresu ir pietiekami apmierināti, lai nejustu vajadzību steigties tos testēt un laist kārtējā 10km lidojumā. Šobrīd galvenā prioritāte ir palaišanas platforma, montāžas tornis un degvielas tvertnes/stacija orbitālajiem lidojumiem, pie kā arī notiek aktīvs darbs.

Reklāma