Reklāma

Izsolē iespējams iegādāties vienu biļeti “Blue Origin” kosmosa kuģī; ceļojums notiks jau šovasar

Jaunākie raksti

Fintech uzņēmums “Wise” (“TransferWise”) plāno kļūt par publisku kompāniju

Finanšu tehnoloģiju uzņēmums "Wise", kas agrāk bija pazīstams kā "TransferWise", nācis klajā ar paziņojumu, ka vēlas kļūt par publisku...

“Facebook” sākot ar 22. jūniju piedāvās publicēt arī podkāstus

Podkāsti jeb aplādes, jeb raidieraksti - kā katram tos labāk patīk saukt, īpaši pandēmijas laikā guvuši popularitāti klausītāju vidū....

“Canon” savos Ķīnas birojos izmanto kameras, kas ļauj ienākt tikai smaidīgiem darbiniekiem

Ir tāds teiciens, ka smaids rada smaidu, un šķiet, ka tehnoloģiju uzņēmums "Canon" tam ir pieķēries pārāk cieši. Kompānija...

“SpaceX” raķešu sistēmas “Starship” pirmais orbitālais lidojums tiks atlikts

Lai arī sākotnēji "SpaceX" savas "Starship" raķešu sistēmas, kurā ietilpst kosmosa kuģis “Starship” (upper stage) un pirmā posma raķete...

“Spotify” piesaka karu “Apple Podcasts” – iegādājas AI uzņēmumu “Podz”

Tieši pirms pāris dienām, 15. jūnijā, "Apple" oficiāli izlaida savu podkāstu abonēšanas platformu, sastādot nopietnu konkurenci "Spotify". "Spotify", jūtot,...

Maija sākumā jau ziņojām, ka Džefa Bezosa vadītā kosmosa kompānija “Blue Origin” drīzumā uzsāks biļešu tirdzniecību ceļojumam kosmosa kuģī “New Shepard”. Nu tapis zināms, ka jau vasarā, precīzāk, 20. jūlijā, pirmais pasažieris ar šo kompānijas raķeti varēs doties savā kosmosa piedzīvojumā. Tiesa, par vietu “New Shepard”, ļoti iespējams, būs sīvi jāpacīnās, jo uzvarēs tas, kurš būs gatavs atdot visvairāk naudas.

Šajā tiešsaistes izsolē, kurā principā var piedalīties jebkurš, ieņēmumi tiks novirzīti “Blue Origin” nodibinājumam “Club for the Future”. Pēc kompānijas teiktā, tā mērķis ir “iedvesmot nākamās paaudzes turpināt karjeru STEM (zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātnes un matemātika) jomās un iezīmēt galvenās vadlīnijas dzīvei kosmosā”.

Pati izsole sadalīta vairākos posmos. Pirmais no tiem norisinās no 5. līdz 19. maijam, kad ikviens ieinteresētais var solīt jebkādu sev tīkamāko summu par vienīgo biļeti “New Shepard”. Būtiski, ka izsoles dalībniekiem nebūs iespējams redzēt citu piesolītās summas, kas šo pasākumu padara interesantāku. Otrā kārta norisināsies no 19. maija līdz 12. jūnijam, kad visu dalībnieku piesolītas summas tiks publiskotas. Lai turpinātu cīņu par biļeti kosmosa kuģī, atliek piesolīt lielāko summu. Izsole noslēgsies 12. jūnijā, un tiešsaistē tiks paziņots uzvarētājs, kurš vienlaikus kļūs par “Blue Origin” pirmo kosmosa tūristu.

Zināms, ka kompānijas piedāvātie braucieni kosmosā ilgs apmēram desmit minūtes. Tajā varēs piedalīties līdz sešiem tūristiem, kuri baudīs skaistos kosmosa skatus, atrodoties teju 100 km virs zemes.

Reklāma

30 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
30 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments

Un cik labi šis pasākums iet kopā ar zaļo ecodomāšanu. Cik gadus 1000 golfiem ir jānorūc lai tik pat daudz skādes nodarītu cik viens tāds izklaides lidojums…
Bet par šīm lietām nez kāpēc nekāds īpaši skaļs sabiedriskais “fui” nav dzirdams

New Shepard par degvielu izmanto ūdeņradi, kurš sadegšanas procesā emitē ūdens tvaiku.

Ūdeņraža sarazosanai priekš viena cilveka pacelšanas tiek izniekoti milzīgi energo resursi. Ar nav pārāk Eco friendly domājoši.

Galvenajā attēlā ir cita raķete – New Glen -, kurai nekādas sēdvietas netiek pārdotas.

Ar tādu pašu argumentāciju tu varēji likt arī Space Shuttle vai sava divriteņa bildi, jo smuka taču!

Tas ir neprofesionāli, jo maldinoši.

Varētu arī teikt, ka raksts ir par raķetēm, tā ka Space Shuttle arī derētu. Vai arī raksts ir par transporta līdzekļiem, un divritenis transporta līdzekļus arī labi ilustrē.

Tā kā rakstā ir video par “New Shepard”, tad Tu skaldi matus piesienoties raksta augšējai bildei. Nekur nav teikts, ka tai vienmēr un visos gadījumos jābūt precīzi tam par ko raksts.

dezinformācija sākas no mazumiņa.

Ja tu neredzi atšķirību starp mazu suborbitālu dildo-raķeti (New Shepard) un milzīgu orbitālo raķeti (New Glenn), kura, starp citu, nav tikusi tālāk par rasēšanas dēli (dabā neeksistējoša), tad, jā, to var saukt par matu skaldīšanu. Es to sauktu par nekompetenci un neorientēšanos tēmā.

Tu izteici savu viedokli un mēs attiecīgi noreaģējām. Tēma slēgta.

kāpēc tāpat neatbildēji @Grīniņš?

tur bija matu skaldīšana par noapaļošanu, kas ‘neesot pieņemama kosmosa zinātnē’, kaut arī tas ir popraksts blogā, kuram ar kosmosa zinātni ir maz sakara. līka bilde poprakstā atstāj daudz lielāku ietekmi uz tēmas nezinātāju, nekā abstrakti cipari.

Raksta virsraksts ir “Izsolē iespējams iegādāties vienu biļeti “Blue Origin” kosmosa kuģī”, un bildē ir redzams Blue Origin kosmosa kuģis – New Glenn raķete.

Kā digitalk jau minēja, nezinātājam pirmais iespaids būs, ka biļeti ir iespējams iegādāties New Glenn raķetē, kas nav tiesa. Ja arguments “smuka bilde” stāv augstāk par žurnālistikas ētiku, tad tas ir skumji.

nu, varēja pielikt vibrējošās raķetes bildi, bezsvara sajūta šā vai tā

Beigās izrādīsies ka gribētājus ieliks virtuālās realitātes konteinerā un kratīs lai šiem liekas ka lido.

Par ko cepiens? Es te vispār neredzu atšķirību starp šo raķeti un Svetlanas mikrafonu. Pārsvarā lasu tekstu nevis pētu bildes.

Interesanti, cik būtu gribētāju šādi palidot no Latvijas, ja tas būtu bez maksas :)

Transports līdz palaišanas vietai un atpakaļ vien 99,999999999…% gribētāju nopurinās :)

Interesanti, cik būtu gribētāju lidot ar New Shepard līdz 100 km augstumam un nosēšanos ar izpletņiem vs cik būtu gribētāju lidot ar Starship līdz 10 km augstumam un belly flop manevru atgriežoties. :D

Kāda starpība kādā veidā apsitas. Belly flop manevrs viņiem gan būtu bezsvara stāvokļa izbaudīšana uz dažām minūtēm. Lai tikai neiedomājas atsprādzēties, pagriežoties pirms bremzēšanas tā var arī gar sienu izsmērēties.

Jap, es tieši domāju par beigu pagriezienu, cik daudzi to gribētu riskēt izbaudīt. Iekšinas tur droši vien labi pakut. :D

Pagriezienā no SN15 vakardienas testa gan jau savi 3g bija. Tur vēders vairs nekutēs – netrennētie pēc tam vairs nemūžam iekšā nekāps. Lai gan kad tiks līdz komerclidojumiem ar dzīvo kravu, gan jau pagriezīs mazliet saudzīgāk.

Es vairāk domāju no tā viedokļa cik droši ir šie lidaparāti. Līdzīgi kā ar došanos uz starptautisko staciju ekskursijā. Tomēr reizēm raķetēm gadās problēmas :). Bet nekur jau mega tālu nebūs jāgaida, kad došanās ekskursijā būs tīri normāli. Protams, ne mūsu dzīvēs visticaāk, bet tomēr.

intresanti

Reklāma
Reklāma
Reklāma