Reklāma

“Apple” saka, ka lādētāju neiekļaušana komplektācijā ļauj ietaupīt 861 000 tonnu metāla

Jaunākie raksti

Mini Cooper SE ALL4 Countryman – elektrifikācijas izgāšanās?

Mini Countryman ir britu mēģinājums trāpīt krosoveru segmentā, bet mēģinot arī nepazaudēt pašu brenda šarmu. Šeit gan man ir...

TikTok ļaus jauniešiem veidot CV video formā

Lietotne TikTok testē jaunu funkcionalitāti, kas ļautu ar īso video palīdzību pieteikties darbā, lai nebūtu jāveido tikai izklaidējoša satura...

Volkswagen autonomie taksometri gaidāmi jau 2025. gadā

Volkswagen paziņojis par plāniem jau 2025. gadā piedāvāt ID.Buzz mikroautobusus aprīkot ar SAE Level 4 pašbraukšanas iespējām, lai tie...

MSI MPG Z590 Gaming Carbon WiFi sistēmplates apskats

MSI izstrādātās Intel Z590 čipseta sērijas sistēmplates veidotas tā, lai no jaunajiem šodien oficiāli izlaistajiem 11. paaudzes Intel Core...

Atsaucoties uz kaitējumu videi, “Tesla” automašīnu apmaksai vairs nepieņems “Bitcoin”

Lai arī sākotnēji šķita, ka "Tesla" ar Īlonu Masku priekšgalā pauž nepārprotamu atbalstu kriptovalūtām, īpaši "Dogecoin" un "Bitcoin", izskatās,...

Sienas lādētāju neiekļaušana komplektācijā ļauj ietaupīt milzu resursus – tas attiecas gan uz materiāliem, gan kopējām izmaksām. Līdz ar “Apple” šo pieeju šobrīd atbalsta jau vairāki elektronikas ražotāji. Tikmēr “Apple” aprēķinājusi, ka sienas lādētāja neiekļaušana jaunajās “iPhone 12” modeļu komplektācijās ļaus ietaupīt 861 000 tonnas vara, cinka un alvas (daudzums, kas ir jāizrok, lai iegūtu metālus sienas lādētāju pilnam ražošanas ciklam). Bez tam, šāda pieeja ļauj arī efektīvāk un ātrāk piegādāt pasūtītās ierīces, jo to iepakojumi nu kļuvuši ievērojami mazāki.

Nenoliedzami, “Apple” cenšas parādīt, ka kļūst par videi draudzīgāku, lai jau 2030. gadā varētu kvalificēties kā CO2 neitrāla kompānija. Bez derīgo izrakteņu ietaupījuma uzņēmums cenšas samazināt arī CO2 emisijas. Ja 2019. gadā kompānija radīja 25,1 miljonu tonnu kaitīgo emisiju, tad 2020. gadā to apjoms samazinājās līdz 22,6 miljoniem tonnu. Līdzīgs progress vērojams arī enerģijas patēriņa samazinājumā. Vienlaikus jaunākajās “Apple” ierīcēs, piemēram, “MacBook Air”, “iPhone 12” un “Apple Watch 6” tiek izmantoti pārstrādāti materiāli. Centieni darboties klimatam draudzīgāk attiecas arī uz pašu piegādi, kur vairāk nekā 110 piegādātāju ir apņēmušies izmantot tīru enerģiju.

Bez šī visa darbs notiek arī “Apple” materiālu atkopšanas laboratorijā Teksasā. Tur no otrreiz pārstrādātiem “iPhone” atgūst retzemju elementus, tēraudu un volframu. Atliek cerēt, ka šis viss vainagosies panākumiem un “Apple” izdosies sasniegt savu mērķi – 2030. gadā kļūt par CO2 neitrālu uzņēmumu.

Reklāma

23 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
23 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
0853

nez cik visa kā varētu ietaupīt, taisot makbukus viegli remontējamus, ar visiem pieejamām rezerves daļām…

Krotow

+10

Sergejs

+10
Un ja vēl slēgtu ciet to debesskrāpi ar inženieriem kas strādā sviedros pie tā lai tai ipons vēlākais pēc diviem gadiem būtu jāmaina nost…

fufcix

10+
vajadzētu macbook ražot bez akumulatora tikai ar vadu,
cik ietaupītu resursus :-)

Skābene

Pieņemsim, ka es izdomāju pāriet no Samsung uz Apple, kā tieši notiks ietaupījums man kā patērētājam? Ja man neder Samsung lādētājs, būs jāsūta vēl papildus lādētājs, teiksim no AMAZON. Amazon lādētāju ar visu lādētāja kastīti ieliks amazon transportēšanas kastē, kuru piepildīs ar plastmasas burbuļplēvi un atsūtīs man pa pastu. Rezultātā, vienas kastītes vietā būs izmantotas 3 kastītes, burbuļplēve, un atkritumu būs 3x vairāk kā tad, ja lādētājs jau būtu iekļauts telefona kastītē. Piegāde un loģistika atstās savu oglekļa pēdu, jo arī prece būs jāvadā biežāk un jākurina degviela. Ietaupa tikai un vienīgi Apple, kas neiekļauj lādētāju komplektā un pārdod to… Read more »

0853

pieskaiti plasmasas pudeli, kurā čurās amazon vadītājs!

Skābene

Ilgi domāji komentāru?

0853

ta ne jau bezos, bet piegādes furgona vadītājs

JohnAddamms

Samsungam bija usb c lādētājs abos galos? Tad tāpat arī lietosi – iespraudīsi apple vadu samsung sienas adapterī un aiziet.

Skābene

Tikai jaunajiem, iepriekš bija A-MicroUSB, A-C.
Un kā tur bija ar Apple garantiju, ja nelieto Apple lādētājus?

Kirils

Nekas tur nebija ar garantiju, pilnīgi vienalga!
Samsungs arī vairs neiekļauj lādetājus komplektā!
P.s.
Kā tev jaunais android atjauninājums, cik līdzīgs iphonam tas ir tagad?

argonaut

Kaut kas nav ar skaitļiem vai tulkojumim. Ja notirgos, piemēram, 60 milj. iPhone 12, tad uz katru iekārtu uz lādētāju ietaupīs 861 milj. kg / 60 milj = 14.4 kg. Par daudz uz lādētāju. Varbūt 861 tonnu? Bet arī maz ticams, ka lādētāja 140 g metāla..

0853

significant savings in copper, tin and zinc ” by eliminating these types of accessories. 9to5Mac quotes Apple, stating that this eliminated the need to mine 861,000 metric tons of these metals

A metric ton unit (mtu) can mean 10 kg (approximately 22 lns) within metal (e.g. tungsten, manganese) trading, particularly within the US. It traditionally referred to a metric ton of ore containing 1% (i.e. 10 kg) of metal.

domātas rūdas tonnas, kas ir jāizrok, lai iegūtu metālus lādētāju pilnam ražošanas ciklam. kursors pavirši tulkojis un virsraksts ir neprecīzs.

Kartupelis3

Tas domāts monētu metāls, kas paliek apple krājkastītē.

Sergejs

Reāli jā, bet ir tak kaut kas jāsadzejo lai savu naudaskāri attaisnotu. Citādi tas viss ir demagoģija un liekulība. Kā likums vēcie lādētāji jaunam aparātam īsti neder, kā arī dažādu ražotāju lādētājs un telefons īsti nedraudzējās, it īpaši ja viens no tiem ir ābols. Krietni lielāku zaļumu varētu panākt ja aparāti varētu normāli darboties 5+gadi nevis tiktu mākslīgi sabremzēti,kā tas tika atzīts pat iphone 7 piemēram

Kirils

Kas tev tur neder? Veco iphonu ladētāji, der arī jaunajiem (kaut 7+ gadīgi), ko var pļūtīt tos sviestus?
Skaidri saprotams, ka Tu nekad neesi izmantojis iphone, ka tik pabļaustīties.

Elektriķis

Ko jūs te ņematies, tipiskais Ābola lietotājs ir uzticīgs un katru otro gadu pērk jaunu telefonu. Nudien viņam to lādētāju pietiek. Arī “otro roku” Ābolu pircēiji ir tādi paši.
Lēkāšana no Androīda uz Ābolu un atpakaļ nav tik ļoti izplatīta.

killmonopoly

Lai tak ražo no plastmasas, nebūs vispār metāls jāpatērē. Ne jau Apple līkroči rok metālu. Kopš šī pretīgā kompānija ir uzmetusies virsū manam favorītam Louis Rossmann, pirkšu un atbalstīšu tikai ķīniešus!

Kristaps Skutelis

Kā tieši “šī pretīgā kompānija ir uzmetusies virsū” tavam favorītam Luisam? :)

Amino

Viņš pats vislabāk var pastāstīt https://www.youtube.com/watch?v=zFA3szW9nWk

PTZ

Teikt, ka kaut kas ietaupīts ir tāpat kā pārdot jaunu auto ar tukšu bāku un teikt, ka ietaupīti pasaulē 60 litri degvielas..
Katrs atsevišķi iegādātais lādētājs ir atsevišķi ražots, iepakots, piegādāts utt..

semen

Abols izdomāja, kā nopelnīt. Aizbāžot acis ar dabai draudzīgs. Labs marketinga gājiens. + papildus peļņa + lēticīgās dāmites dzivnieku un mežu glābēja. Jāsaprot, ka cilvēki tā pat pasūta lādētājus austiņas. Abols tur labi pelna. tirgojot to, kam bija jabut komplektā, kā aksesuāru. Visi laimīgi.

Faktiski tiek iztērets vairāk resursu un nocirsto koku. iepakojuma ražošanā.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: