Reklāma

“DJI” iepazīstina ar jaunu FPV dronu, kas nāk komplektā ar īpašām brillēm un uzņems 4K video

Jaunākie raksti

AOC Q27V4EA monitora apskats – beidzot kaut kas darbam un atpūtai budžeta klasē

Lai nebūtu tā, ka te apskatām tikai pašus trakākos un dārgākos gadžetus, speciāli palūdzu mums atsūtītu kaut ko jēdzīgu...

Corning jaunais Gorilla Glass sargās viedtālruņu kameru objektīvus

Corning izziņojis jauna tipa aizsargstiklus, kas paredzēti tieši viedtālruņu kameru sargāšanai no skrāpējumiem. Vienlaikus jaunie Gorilla Glass with DX...

Sākot no 2022. gada visi iPhone modeļi būs aprīkoti ar 5G savienojumu

Apple, kā ierasts, bija principā kā pēdējais lielais viedtālruņu ražotājs, kas savās ierīcēs sāka piedāvāt 5G savienojumu. Kā ziņo...

Plastiskās mikroshēmas varētu ļaut internetam pieslēgt jebkuru produktu

Mūsdienās mēs visu laiku ikdienā dzirdam terminu mikroshēmas, kas ir iebūvētas dažādās lielākās un mazākās elektronikas ierīcēs, taču tagad...

ASUS izziņojis bezvadu režģtīkla sistēmu Zen WiFi XD 6 / W

ASUS izziņojis bezvadu režģtīkla sistēmu Zen WiFi XD 6 / W, kas sastāv no diviem Wi-Fi 6 maršrutētājiem. ASUS...

Kompānija “DJI” izziņojusi jaunu FPV (“First Person View”) bezpilota lidaparātu, kas lietotājam sola vēl nebijušu drona pilotēšanas pieredzi. Šis drons tiek raksturots kā hibrīda bezpilota lidaparāts, jo pēc funkcijām atrodas kaut kur starp sacīkšu dronu un labu video uzņēmēju. Taču galvenā atšķirība no citiem “DJI” produktiem – šo dronu iespējams lidināt, izmantojot “Goggles V2” brilles.

Jaunās iespējas lietotājam ļaus pilnībā izjust lidojumu, nevis tikai raudzīties no malas vai ekrānā. Izmantojot komplektācijā iekļautās brilles, iespējams doties īstā ērgļa lidojumā un iegūt līdzīgu pieredzi, kādu sniedz, piemēram, “Microsoft Flight Simulator“. Šajā ziņā FPV ļoti līdzinās sacīkšu droniem. Tajā pašā laikā šis lidaparāts līdzīgi kā citi “DJI” droni būs draudzīgs iesācējam. Ar 150 grādu platleņķa objektīvu tas var uzņemt video 4K kvalitātē.

Lai arī jaunais lidaparāts nav īsti pieskaitāms sacīkšu droniem, jo tā maksimālais ātrums to liedz, tas joprojām ir salīdzinoši ļoti ātrs. Drons var sasniegt līdz 140km/h lielu ātrumu, līdz ar to ir krietni veiklāks par citiem “DJI” bezpilota lidaparātiem. Šeit jāpiebilst, ka no 0 līdz 100km/h drons var ieskrieties vien nieka divās sekundēs.

Kas attiecas uz “Goggles V2” brillēm – tās ļaus rūpīgi un ar aizrautību sekot līdzi drona gaitām. Brilles parāda tiešsaistes video plūsmu no drona 810p kvalitātē ar ātrumu 60 kadri sekundē vai 120 kadri sekundē atkarībā no tā, kuru kvalitātes režīmu lietotājs izvēlējies.

Avots: “DJI”

Vēl kāds jaunums, kas gan pamata komplektācijā nav iekļauts – “Motion Controller”, ar kura palīdzību pilots var lidināt dronu, izmantojot roku kustību. Tā mērķis pēc būtības ir padarīt lidojumus drošākus tieši iesācējiem. Tas ietver vairākas ērtas drošības funkcijas, piemēram, tā pati bremžu poga, kuru nospiežot vienreiz, drons veiks avārijas nosēšanos. Savukārt, paturot to ilgāk, aktivizēsies funkcija “return to home”, un drons atgriezīsies tajā vietā, no kuras tika palaists.

Lai arī jaunais drons sniedz virkni jaunu iespēju lietotājam, cena gan nebūs no draudzīgākajām un sasniegs 1299 dolārus jeb ap 1073 eiro. Salīdzinājumam “DJI Mini 2” ar pilno komplektāciju sakotnēji maksāja 599 eiro.

Reklāma

16 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
16 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments

Tā cena – ap 1300€

Īpašām brillēm? Parastas digital brilles, nekā īpaša. Pie tam jau otrās paaudzes.Varbūt nepieciešams vispirms painteresēties, pirms postēt rakstu?

pieliekot jau esošu tehnoloģiju pie jauna drona, esošā tehnoloģija kļūst īpaša? cmon! nekā tur īpaša nav, DJI digi brilles jau labu laiku ir tirgū un tiek izmantotas ar FPV droniem ar digi signāla pārraidi. Plus – v2 brilles daudz neatšķiras no v1, līdz ar to – saukt tās par īpašām ir maigi sakot – dīvaini. Pirms publicēt rakstu, varbūt tomēr vajag palasīt un paskatīties vairāk par preses relīzes saldo medu.

Lidinu parasti camera drone, bet paralēli gana daudz tiek patērēts saturs par FPV, kas būs nākamais solis.

Ne jau nu visi ir tā iekšā konkrētajā nišā, man, piemēram, bija interesanti izlasīt. Nevajag jau uzreiz tā brukt virsū autorei.

Vienkārši gudrs cikvēks.

nesaprotams, ļoti šauras nišas produkts. fpv pa lielam ir saprotošu entuziastu nometne. bet tur nav populāri gatavi risinajumi. savu konstruktoru savakt ir lētāk un interesantāk. savukārt iesācējs šito brīnumu iznīcinās uz viens divi, jo nagi niezēs ieraudzīt maģiskos 120km\st)))) plus liels izmērs tam visam kopumā, liedz šo rotaļlietu paņemt līdzi tāpat vien, pastaigā, kā to var izdarīt ar parastu, salokamu dronu. un kāpēc ierobežoja stabilizāciju nav saprotams, laikam ta būs nākamajam modelim))))

Ka fpv pilots neredzu jēgu no ši produkta, prieks cinematic video, pērc mavic/phantom, priekš fpv produkts pārak trausls, joshua bardwell ietriecoties kokā salauza vienu no rokām dronam. Produkts pārāk dargs lai to reāli lietoti Fpv. Kā izskatās, ar savi semi-acro mode, produkts domats iesācējiem, bet cena, būdama, 1300€, atvaira lielāko dalu iesācēju

Niša jau diezgan skaidra – kad ar Mavic neizdodas uzņemt tādus video kā biji iedomājies, bet negribās/nemāki salikt to FPV.. Varbūt vari ieteikt kādu labu aprakstu/variantu kur no 0 varētu salikt sakarīgu FPV variantu (un izmaksātu beigās uz pusi lētāk)? Ja tas ko dod, ir DJI air pults un go pro – tādā ziņā arī liekas, ka jēdzīgāk būtu ‘piepirkt’ brilles un dronu nevis visu? Tā no malas tās DJI brilles combo vien ir 800 eur.. neliekas tik traģiski vēl tos 300-400 eur piemaksāt relatīvi un dabūt gatavu, neatkarīgu un 100% strādājošu sistēmu ko sanāk, ka vēl var apdrošināt un… Read more »

Pats drons arī pārak trausls priekš fpv, noskatīties joshua bardwell video youtube un redzēsiet :D

Gandrīz visam, kas nāk no DJI, mūsdienu likumdošana jau prasa reģistrāciju, licenci un pat apdrošināšanu ;)

Piebilde komentāros par lielas naudas izmešanu vējā ar šādu kvadru nēsājoties starp kokiem, ir ļoti vietā. Vēl jo vairāk, ja nav pieredzes. Tiem, kuriem šādi gājieni interesē, jātaisa savi lidaparāti pašiem. Un tas ir arī daudz interesantāk.

plauktā stāv mini2. teicama izvēle par savu naudu.

Jā, priekš FPV šis tāds trausls būs… Ja pērciet, obligāti ar care refresh.

Reklāma
Reklāma
Reklāma