More
  Reklāma

  Citadeles bezkontakta maksājumu gredzena izmēģinājums

  Raksts tapis sadarbībā ar Citadeles banku.

  Jaunākie raksti

  Citadele 2017. gada rudenī pirmā Baltijā saviem klientiem sāka piedāvāt bezkontakta maksājumus ar viedtālruni. Tas toreiz bija liels notikums, jo pat bezkontakta maksājumu kartes vēl bija salīdzinošs retums un šobrīd populārā Apple Pay bezkontakta maksājumu sistēma Latvijā bija tāls sapnis.

  Bezkontakta maksājumi toreiz bija pieejami tikai Android viedtālruņu lietotājiem ar Citadeles mobilo lietotni. Tomēr, lai šo ērto maksājumu formu piedāvātu plašākam klientu lokam, banka izlaida arī alternatīvus maksājumu risinājumus – aproces un uzlīmes ar bezkontakta tehnoloģiju.

  Pagājušajā gada sākumā Citadele uzsāka saviem klientiem piedāvāt arī Apple Pay bezkontakta maksājumu iespēju un vasarā arī vēl kādu ļoti interesantu bezkontakta norēķinu veidu – maksājumu gredzenu.

  Toreiz Citadeles karšu un maksājumu daļas vadītājs Andris Lazdiņš par bankas bezkontakta maksājumiem teica šādi – “Prieks, ka Citadeles klientiem varam piedāvāt plašāko norēķinu klāstu Baltijā. Septiņi dažādi norēķinu veidi nav izstrādāti, lai to vienkārši būtu vairāk, bet ar mērķi nodrošināt katram klientam tieši viņam ērtāko un pieejamāko iespēju ikdienā rīkoties ar savu naudu. Novērojām, ka mūsu klienti novērtē jaunos maksājumu veidus un ar prieku tos izmanto.”

  Pirmie maksājumu gredzeni pasaulē sāka parādīties jau pirms vairākiem gadiem šobrīd ir pieejams diezgan plašs šādu produktu klāsts. Populārākie maksājumu gredzeni ir K RING, MCLEAR RING, OPN RING un daļa no šiem gredzeniem ļauj veikt ne tikai bezkontakta maksājumus, bet arī apmaksāt sabiedriskā transporta braucienus. Citadele ir pirmā banka Baltijā, kas saviem klientiem sāka piedāvāt maksājumu gredzenu. Citadele to izstrādāja pēc speciāla pasūtījuma, lai tas būtu gan tehniski, gan dizainiski kvalitatīvs.

  Maksājumu gredzena lietotāji novērtē tā lietošanas ērtību. Šis gredzens nav jāuzlādē un tas ir veidots no izturīgas keramikas, tāpēc ar gredzenu var bez raizēm sportot, mazgāties vai peldēties. Gredzens ir pieejams baltā un melnā glancētā, kā arī melnā matētā krāsā. Un arī šogad ir izveidots jauns dizains ar rombu rakstu, tāpēc tas būs pa prātam cilvēkiem ar dažādu stilu un gaumi. Gredzeni ir pieejami izmēros no 17 līdz 22.

  Arī es nevarēju laist garām izdevību izmēģināt šo interesanto maksājumu risinājumu un pāris nedēļas ar to apmaksāju savus pirkumus.

  Kā pieteikties uz bezkontakta maksājumu gredzenu?

  Unikālajam maksājumu gredzenam pieteikties var tikai Citadeles X karšu lietotāji un šoreiz to iespējams pieslēgt visām X kartēm – jaunās paaudzes  X smart, X supreme un X prime, kā arī senāk izdotām X kartēm. Vēlams gan piesaistīt gredzenu jaunās paaudzes kartei, jo tās lietošanas termiņš būs ilgāks un pieejamas visas priekšrocības, kuras pienākas jaunajām kartēm. Esošo X karti pret jaunās paaudzes var nomainīt internetbankā izmantojot pakalpojumu – kartes aizvietošana. Karti saņemsi pa pastu.

  Gredzenu par 1500 X Rewards punktiem iespējams pasūtīt Citadeles lojalitātes programmas mājas lapā xrewards.lv. Gredzeni tiek veidoti pēc pasūtījuma – katrs tiek veidots konkrētam klientam ar unikālu čipu. Līdz ar to apmainīšana arī nebūs iespējama. Tas gredzena izmēra noteikšanu padara par ļoti svarīgu sastāvdaļu. Tomēr arī šim ir sagatavotas pamācības.

  Gredzenu varam pārvaldīt Citadeles mobilajā lietotnē

  Kad gredzenu esam savākuši no bankas filiāles un pārliecinājušies, ka tas der kā uzliets, tam vajag Citadeles mobilajā lietotnē izveidot PIN kodu. Gredzens meklējams lietotnē karšu sadaļā un tur varēsim veikt PIN koda nomaiņu, gredzena bloķēšanu pilnībā vai noteikt tā lietošanas atļauju Baltijā, Eiropā vai pasaulē. Tāpat varam iestatīt gredzena maksājumu dienas un mēneša limitus, kā arī aplūkot ar to veikto maksājumu datus. Pozitīvi, ka Citadeles lietotne parādīs telefonā paziņojumu, kad veiksim maksājumu ar gredzenu, tāpēc vienmēr būsim lietas kursā par saviem maksājumiem.

  Maksājumu veikšana ar gredzenu

  Kopš pagājušā gada sākuma, visiem maksājumu termināļiem Latvijā ir jāspēj pieņemt bezkontakta maksājumus un tas nozīmē, ka visur, kur var samaksāt ar karti, varēs samaksāt ar gredzenu. Arī Citadelē no visiem maksājumiem, kas tiek veikti 75% jau ir bezkontakta un pavisam netālā nākotnē varam sagaidīt arī bezkontakta naudas izņemšanu no bankomātiem.

  Lai samaksātu ar gredzenu, maksājumu terminālim jāpietuvina roka. Ņem vērā, ka ar atvērtu plaukstu maksājums netiks veikts un to vajag salocīt dūrē, lai gredzens ir novietots paralēli terminālim. Tas varbūt izklausās ne pārāk saprotami, tomēr jau pēc dažiem maksājumiem būsim piešāvušies un mācēsim veikt pareizās kustības, lai maksājums tiktu veiksmīgi realizēts. Citadele ir pat sagatavojusi noderīgu video, kas uzskatāmi parāda, kā ir jāveic maksājums ar šo gredzenu.

  Bet visādi citādi gredzens darbojas tieši tāpat kā parasta bezkontakta maksājumu karte un nodrošina tādu pašu augstu drošību. Ja pirkuma summa pārsniegs 50 eiro, maksājumu terminālis palūgs ievadīt PIN kodu, ko izveidojām bankas lietotnē.

  Visvairāk šajā produktā man patīk tas, ka tas ir maksimāli vienkāršs lietošanā. Tas ir vienkāršs gredzens bez traucējošām dizaina niansēm un to nav nepieciešams uzlādēt. Kā man patīk tehnoloģijas, kuras nav jāuzlādē! Otrs svarīgs pluss manā skatījumā ir tāds, ka gredzens ir izturīgs un nebīstas ūdens. Tāpēc mums nebūs lieki jāpiedomā pie savām ikdienas aktivitātēm bailēs to sabojāt. Tādējādi gredzens vienmēr būs mums uz rokas un varēsim veikt ar to maksājumus. Pat ja to nejauši nozaudēsim, varēsim mudīgi nobloķēt no bankas mobilās lietotnes. Ņem gan vērā, ka maksa par gredzena lietošanu ir 3 eiro mēnesī.

  Neizpratne un smaids pārdevēju sejās garantēts

  Atceros, ka veikalu pārdevēji pirms dažiem gadiem ar interesi vēroja, kā pirkumu apmaksu veicam ar mobilajiem telefoniem, viedpulksteņiem un tagad ar tiem vairs nevienu nepārsteigsi. Ar gredzenu gan pārsteiguma moments vēl ir spēkā, jo to, acīmredzot, Latvijā nav nemaz tik daudz. Vislabāk man patika kādas degvielas uzpildes stacijas operatora komentārs: “Kas tad tā par maģiju? Ar ko vēl izdomās veikt maksājumus?” Personīgi es gaidu maksājumus ar čipiem, kas implantēti zem ādas, taču uz tiem vēl vismaz daži gadi ir jāpagaida. Un kamēr gaidām, izvēlamies kādu no septiņiem bezkontakta maksājumu veidiem, ko piedāvā Citadeles banka.

  29 komentāri

  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  29 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Mahmuds
  02.03.2021 12:20

  Kad Citadele banka piedāvās maksāšanu ar Garmin viedajām ierīcēm – “Garmin Pay”?

  kas
  02.03.2021 13:20
  Reply to  Mahmuds

  Sūtam uz Citadeli iesniegumus kolektīvos, kad ieviesīs Garmin Pay, lai saprot ka klienti šo funkciju vēlas …
  Būtībā tas nav
  sarežģīti vajag tikai gribēt

  Mahmuds
  02.03.2021 18:39
  Reply to  kas

  Par Garmin Pay nevar prasīt mēneša maksu, tātad bankai nav lielas intereses.

  Ezis
  04.03.2021 11:22
  Reply to  Mahmuds

  Par Apple Pay arī neprasa, bet tas ir pieejams, tā kā arguments nevietā. :)

  Agnese
  04.03.2021 14:14
  Reply to  Mahmuds

  Šobrīd Garmin Pay nav pieejams, taču tiek aktīvi strādāts pie dažādiem uzlabojumiem. Tiklīdz būs kādi jaunumi, klienti tiks informēti.

  Kaspars Strizko
  02.03.2021 12:49

  Ir kāda vel cita funkcijas/opcijas tam gredzenam? Izņemot maksājuma un smukuma?

  Rūdolfs Putniņš
  02.03.2021 15:06

  Var attaisīt gāzēto dzērienu pudeles. Tas gan nebūs bezkontakta.

  Agnese
  04.03.2021 14:17

  Maksājumu gredzena funkcijas ir būt smukam un derīgam norēķinu veikšanai :)

  Uname
  02.03.2021 12:54

  Ja gredzenu nozog, iespējams veikt ar to pirkumus līdz 50 EUR (līdz jāievada PIN kods)?

  Linards
  02.03.2021 13:37

  Interesants, protams, verķis, bet neredzu tam jēgu, ja godīgi. Tajā brīdī, kad ar ierīcēm, kuras man ir 99% visu laiku līdz (viedpulkstenis, viedtālrunis), neredzu pamatojumu likt kaut kādu gredzenu vēl, lai varētu kaut kā stilīgi samaksāt. Skaidrs, ka tāpat būs kāds, kurš lietot to gribēs un, ja ir ērti, tad kāpēc ne.

  Elektriķis
  02.03.2021 14:00
  Reply to  Linards

  Varbūt īstā jēga ir tad, ja tas ir saderināšanās gredzens :)

  Fufcix
  02.03.2021 19:40
  Reply to  Elektriķis

  jā, komplektā ar pamatīgu kontu

  1253
  02.03.2021 19:34
  Reply to  Linards

  derēs cilvēkiem, kas iziet no mājas bez somas un maka.
  prātā nāk peldkostīmā skrējēji, kam apģērbā nav kabatiņas bankas kartei.
  vai kādi superšopinga dalībnieki, kas iepērkas uz laiku.

  pārējiem gredzens nedod būtiskas priekšrocības bez bling faktora, pagaidām vismaz es tās nesaskatu (bet nesaku, ka kādam tas nenoder).
  katrā ziņā, gredzens man liekas jēdzīgāk, kā telefons, kuru pie kases nomest zemē ir daudz vienkāršāk, kā sabojāt gredzenu.

  Reinis Rozitis
  02.03.2021 13:50

  No vienas puses jau varbūt tehnoloğiski interesanti, no otras, ja apzinies, ka esi “apgredzenots” no kredītiestādes, tad tā ne visai..

  trel
  02.03.2021 14:45

  Sveiciens Luminor bankai, kura joprojām nav spējusi sakārtot Apple Pay jautājumu jau vairāku gadu garumā.
  Izskatās, ka Citadele un Swedbank ir vienīgās bankas, kurām interesē modernās tehnoloģijas.

  dacite
  02.03.2021 15:51

  eh jus aklie vai saprotiet ka tas viss ved un nociposanu kad cilvekus pataisis par paklausigiem bezierunu vergiem un ja nepaklausies varai tev neizsniegs kriptovalutu un nebus ko rit!

  Zigs
  04.03.2021 07:54

  Iespējams ka 5g varētu būt divējādas darbības iekārta.
  Piemēram otra funkcija varetu būt ADS!:)

  Pff
  02.03.2021 16:10
  Reply to  dacite

  Ķirzakas nāk!! Slēpies!

  aaa
  02.03.2021 18:04
  Reply to  dacite

  Ja tev ir mobilais telefons, tad tu jau sen esi nočipota. Kāda atšķirība, kur tas čips ir telefonā vai zem ādas. Tā pat bez telefona nekur neej

  KwEwx
  07.03.2021 06:00
  Reply to  dacite

  Jap. Naivās aitiņas (atvainojos) vienkārši nesaprot par ko viņus palēnām pataisa. Ne jau vienā dienā un ne jau ar vienu čipu tas viss notiks, bet gan palēnām un plānveidīgi.
  Mēs tiešām novērojam cilvēces pastāvēšanas beigas, jo tie radījumi, kas būs izveidoti visa šī pasākuma noslēgumā, vairs nebūs cilvēki. Tīri bioloģiski, varbūt arī būs, bet pilnīgi noteikti ne pēc būtības.
  Principā, lielā mērā šo atcilvēkošanas procesu var novērot arī šodien.

  KKTK
  02.03.2021 18:38

  Pazīstams zviedru onkulis, tā ap gadiem 58, no IT kompānijas, teica, ka būs pirmais, kas pieteiksies uz čipu zem ādas. Lai maksātu ar telefonu vajag tomēr uzlikt lasāmās brilles. Un kad pāris ali ir ribās, tad esot ar vien grūtāk sameklēt brilles :D :D

  Elektriķis
  02.03.2021 19:06
  Reply to  KKTK

  Nez kurš paspēs pirmais: Kristaps vai zviedru onkulis?
  Es kā onkulis onkulim varu pastāstīt ka nevajag uzlikt brilles lai maksātu ar telefonu, tikai jānospiež divreiz podziņa sānos :)

  as as
  03.03.2021 09:23

  Uzlīme, ko var pielīmēt podziņtelefonam aizmugurē vai iešūt sporta apenēs, maksā 0,5 mēnesī, tad šis Lord of Rings izstrādājums jau velk uz 3 eiro mēnesī, tikpat, cik kredītkarte. Ja var izvēlēties vienu vai otru, tad vēl ir ok, bet lēts šis aksesuārs galīgi nav.
  Ģeniāls risinājums mūsdienās, kad cenrādis ir .pdfā: https://www.citadele.lv/pricelists/11/private_individuals_01_05_2021_lv.pdf

  Kaspars Baradach
  04.03.2021 14:31

  atceros agrīnās karšu reklāmas, kad kāda daiļa dāma iznāk no jūras peldes, tērpta vien peldkostīmā, pieiet pie bāra letes gribēdama kko ieraut))), un bārmenis šai jautā, kā tad viņa maksās. kundze ar viltīgu smaidu izvelk no apenēm maksāšanas karti. vot tā bija inovācija. a bet šitais te Goluma sapņu objekts drīzāk izraisīs piparbodes kasieres dusmas, padomās ka velies viņu apkrāpt :D

  1253
  04.03.2021 15:14

  gan jau nonāks līdz reklāmai, kurā dāma koķeti ļauj noskanēt tīklenes attēlu, lai samaksātu, bet pēc peldes izmainītā acs skanējas ar kļūdu.
  un tad kāda tur kara veterāns melnās brillēs (bez acīm, tātad) samaksā par savu visīti, pietuvinot kailu roku (yup, iešauts čips ar dekoratīvu 666 uz tā!!!)

  Skābene
  08.03.2021 09:12

  Man Aliexpress reklāmās met gredzenus ar tādu pašu funkciju, par kaut kādiem 1,5 USD. :) Un nekādas mēneša maksas.

  Reklāma