Reklāma

Īlons Masks apgalvo, ka Tesla saules paneļu jumts būs pieejams Eiropā jau šogad

Jaunākie raksti

HP OMEN 15 spēlēm paredzētā klēpjdatora apskats

Man saņemt palietošanai HP OMEN datoru bija vismaz pāris gadu sens sapnis. Kādā pasākumā dzirdēju, ka vietējie Latvijas strīmerzēni...

“Telegram” ļaus ieplānot balss čatus

Izskatās, ka pēdējā pusgada laikā saziņas lietotne "Telegram" ļoti cenšas uzfrišināt savu audio komunikācijas piedāvājumu. Pērnā gada decembra beigās...

Masks savulaik centies nolīgt tagadējo “Volkswagen” vadītāju Dīzu

Herberts Dīzs ir cilvēks, kura vadībā "Volkswagen" koncerns platiem soļiem dodas elektroauto virzienā. Tagad parādījusies informācija, ka vēl 2015....

“DJI” gatavojas iesaistīties autonomās braukšanas tehnoloģiju izstrādē

"DJI" pazīstam kā uzņēmumu, kas ražo dronus, taču uzņēmums, acīmredzot, plāno paplašināt savu darbības sfēru - "DJI" gatavojas piegādāt...

Pirmais uz MEB platformas bāzētais “Ford” būs izmēros mazs krosovers

"Ford" elektrifikācijas plāns Eiropā ietver vēlmi izmantot "Volkswagen" izstrādāto MEB platformu elektriskajām mašīnām. Plānots, ka pirmais "Ford" uz šīs...

Šajā nedēļā dalījāmies ar informāciju par to, ka Tesla radītie saules paneļu jumti visai labi tiek galā ar jumta atbrīvošanu no sniega, un lasītājiem parādījās jautājums par šī produkta pieejamību Eiropā. Tieši pirmdienas vakarā Masks Twitter platformā ir sniedzis atbildi uz kāda sekotāja saistīto jautājumu.

Kā norāda uzņēmuma dibinātājs un vadītājs, tad gan Kanāda, gan Eiropa šo te īpašo jumta pārklājumu varētu saņemt šī gada laikā. Ja par ASV ziemeļu kaimiņiem šī atbilde izklausījās konkrētāka un drošāka, tad par Eiropas tirgu tika izteikta cerība. Tas saistīts ar reālo ražošanas procesu un uzstādīšanu, jo šobrīd šīs te jumta flīzes ar saules paneļu elementiem tiek ražotas uzņēmuma rūpnīcā Ņujorkā, līdz ar to ir ierobežota ražošanas jauda. Tāpat šos jumtus uzstāda tieši Tesla darbinieki, bet tiekot apmācīti arī trešo pušu speciālisti.

Tesla mājaslapā tīri teorētiski ir iespējams izvēlēties dažādas Eiropas valstis, un Solar Roof produkts skaitās tajās pieejams, tiesa, bez iespējas to iegādāties, bet saņemt tikai informāciju. Šis noteikti būs ļoti dārgs produkts, bet viens no bonusiem ir līdzi nākošā enerģijas uzkrāšanas sistēma Powerwall, kas darbojas kā liela baterija, spējot automātiski integrēties ar mājas elektrosistēmu. Piemēram, uzkrāt enerģiju tajās, kad ir ļoti spēcīga saule, bet pa nakti vai citos brīžos darbināt visu nepieciešamo no tās. Tas varētu būt īpaši noderīgi tajos siltajos štatos, kurus skārušas neierastas sniega vētras.

Reklāma

6 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
6 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Janis Ladusans

cik lasīju, mājas jumta noklāšana ar Baterijām-dakstiņiem izmaksā kādus 30 K USD (atkarībā no platības,laikam bija 150kv/m)/ 2 in 1 -> Jumts ,kas arī ir baterijas (aptuveni keramikas tipa) / noder tiem,kas maina jumta segumu vai pie jaunas mājas būvniecības. 

Elektriķis

Papētot smalkāk, izrādās ka šī sistēma nav domāta “off grid” risinājumam. Esot jābūt elektrības pieslēgumam. Sanāk ka ar šo jumtu var ekonomēt naudu par elektrību, bet ne lietot to tur, kur vispār nav elektrības.

Elektriķis

Vēl neesmu ieurbis šajā jomā, pagaidām smeļos info no apskatniekiem. Kursors pastūma Teslas virzienā, sapriecājos bet tad aprāvos.
Tehniskajā ziņā problēma ir iesākt lādēt tukšus akumulatorus, kamēr nav elektrības, kura vajadzīga lādētāja darbībai – vistas un olas jautājums.
Ir atšķirība starp vienkāršu 12V akumulatoru+saules paneli+primitīvu lādētāju un sistēmu ar daudziem paneļiem, smalku lādētāju kurš lādē augstvoltīgu litija akumulatoru bateriju.

Elektriķis

Drusku papētot, izskatās ka šajā jomā nav tāda stabila viena ražotāja risinājuma, kā to piedāvā Tesla.
Vistuvāk izskatās Victron Energy, Nīderlandes uzņēmums, kurš tirgo dažādus lādētājus, invertorus, akumulatorus, saules paneļus ar savu zīmolu. Tas rūpējās par savietojamību. Vienalga tā ir dažādu komponenšu salikšana kopā, kura nebūs pa spēkam cilvēkam bez attiecīgās izglītības. Labums ir tas, ka visu šo klāstu var nopirkt arī Latvijā. Pats esmu izmantojis šo to no Victron Energy.
Protams ka var meklēt atsevišķas “off grid” komponentes un stiķēt kopā, kas verētu būt bizness mazajiem energo servisiem.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: