Reklāma

Nvidia ierobežo RTX 3060 kriptovalūtu “rakšanas” spējas

Jaunākie raksti

QNAP TS-253D-4G NAS iespēju apskats

QNAP mums laipni sarūpējis uz testu TS-253D NAS tipa tīkla atmiņu, lai mēs varētu iepazīties ar ierīces iespēju klāstu....

Saruna ar Mārtiņu Bērziņu par Citadeles pieredzi fintech risinājumu radīšanā

Bieži vien uzņēmumi, kā arī finanšu iestādes dažādu iemeslu dēļ izvēlas savus risinājumus radīt nevis paši no A līdz...

Riga TechGirls piedāvā bezmaksas dizaina programmēšanas darbnīcas skolniecēm

Lai veicinātu skolas laikā meiteņu lielāku interesi par iespējām tehnoloģiju jomā, Riga TechGirls, sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību Latvijā 7.,...

Pētījums: pārsteidzošs elektroauto lietotāju daudzums atgriežas pie iekšdedzes dzinējiem

Kalifornijā, kas ir viens no lielākajiem elektroauto tirgiem pasaulē, veiktais pētījums parādījis, ka nemaz tik skaisti viss nav šai...

Izsolē iespējams iegādāties vienu biļeti “Blue Origin” kosmosa kuģī; ceļojums notiks jau šovasar

Maija sākumā jau ziņojām, ka Džefa Bezosa vadītā kosmosa kompānija "Blue Origin" drīzumā uzsāks biļešu tirdzniecību ceļojumam kosmosa kuģī...

25. februārī Nvidia gatavojas izziņot GeForce RTX 3060 videokarti, bet jau šobrīd zināms, ka vismaz šim modelim tiek piedomāts pie tā pieejamības. Nvidia paziņojusi, ka tiks ierobežotas GeForce RTX 3060 kriptovalūtu rakšanas iespējas, tādējādi varam varbūt cerēt, ka videokartes tomēr nonāks līdz spēļu entuziastiem, nevis savu mūžu pavadīs kaut kur tumšā pagrabā pie zagtas elektrības.

GeForce RTX 3060 tiks iebūvēta Ethereum valūtas noteikšana, kas uzreiz samazinās videokartes rakšanas efektivitāti uz pusi.

Lai apmierinātu arī kriptovalūtu racēju vajadzības, Nvidia izziņojusi CMP (Cryptocurrency Mining Processor), kas neapstrādā video, bet gan tieši paredzēts kriptovalūtu rakšanai.

Vienlaikus arī paziņots, ka GeForce RTX 3060 Ti, GeForce RTX 3070, GeForce RTX 3080 un GeForce RTX 3090 šādā veidā netiks ierobežotas.

Jaunā GeForce RTX 3060 ir nedaudz mulsinoša, jo tai ir 12 GB atmiņa, kamēr iepriekš izziņotā GeForce RTX 3060 Ti piedāvā tikai 8 GB, bet GeForce RTX 3060 ir mazāks CUDA kodolu skaits.

GeForce RTX 3060 atbalsta reāla laika ray-tracing un DLSS, tiek arī solīts, ka GeForce RTX 3060 ir divas reizes veiktspējīgāka par GTX 1060 modeli, kas ļoti ilgi bijis populārākais videokartes modelis Steam spēļu iegādes servisā.

Paspēts pat sasolīt, ka tādas spēles kā Cyberpunk 2077 un Fortnite ar RTX On darbosies ar 60 kadriem sekundē. Tas droši vien būs pie 720p izšķirtspējas, jo Cyberpunk 2077 kopā ar RTX 3080 un 3090 videokartēm un iespējotu ray-tracing jau rada maz baudāmu kadru skaitu sekundē ar ray-tracing pie augstākām izšķirtspējām.

Reklāma

7 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
7 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Dash

Viss rezultēsies ar to, ka racēji 10 videokaršu vietā nopirks 20 un turpinās rakt :D

trel

Vai arī uzliks vecākus draiverus

Rudolfs

Cik saprotu šeit problēma ir, ka laptopu rtx3060 draiveri jau ir izlaisti. Attiecīgi paredz, ka būs iespējams šo draiveri pārstrādāt priekš desktop versijas.

Krotow

Racēji lietos vecākus draiverus vai pāries uz Linux. Rezultātā racēji tiks pie 2 dzelžiem un pārējie paliks ar neko. Joprojām palieku pie domas ka kriptovalūtas jāaizliedz ar likumu.

Henrijs

Nokritīsies cena un viss būs OK. Vai tad tā jau nav bijis 2x🤗🤗🤗.

Mkj

Tas neko nedos.. Ķīna jau to izdarīja 2017.. un šobrīd tur ir pasaules lielākais rakšanas apjoms.
Principā kripto ir neapturamas.. tikai laika jautājums kad uz to pāries masveidā. Tad būtu jāatslēdz internets, lai apturētu blokķēžu tehnoloģiju

Reklāma
Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: