Reklāma

Kad ne visi ir vienlīdzīgi jeb kas jāzina, iegādājoties GeForce RTX 30xx klēpjdatorus

Jaunākie raksti

QNAP TS-253D-4G NAS iespēju apskats

QNAP mums laipni sarūpējis uz testu TS-253D NAS tipa tīkla atmiņu, lai mēs varētu iepazīties ar ierīces iespēju klāstu....

Saruna ar Mārtiņu Bērziņu par Citadeles pieredzi fintech risinājumu radīšanā

Bieži vien uzņēmumi, kā arī finanšu iestādes dažādu iemeslu dēļ izvēlas savus risinājumus radīt nevis paši no A līdz...

Riga TechGirls piedāvā bezmaksas dizaina programmēšanas darbnīcas skolniecēm

Lai veicinātu skolas laikā meiteņu lielāku interesi par iespējām tehnoloģiju jomā, Riga TechGirls, sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību Latvijā 7.,...

Pētījums: pārsteidzošs elektroauto lietotāju daudzums atgriežas pie iekšdedzes dzinējiem

Kalifornijā, kas ir viens no lielākajiem elektroauto tirgiem pasaulē, veiktais pētījums parādījis, ka nemaz tik skaisti viss nav šai...

Izsolē iespējams iegādāties vienu biļeti “Blue Origin” kosmosa kuģī; ceļojums notiks jau šovasar

Maija sākumā jau ziņojām, ka Džefa Bezosa vadītā kosmosa kompānija "Blue Origin" drīzumā uzsāks biļešu tirdzniecību ceļojumam kosmosa kuģī...

Esam nonākuši visai dīvainā situācijā, kad ar klēpjdatoru videokaršu izvēli var pavisam apjukt. GeForce RTX 30xx videokartes klēpjdatoros vairs netiek iedalītas pilnas jaudas videokartēs un Max-Q dizaina versijās, kas iepriekš norādīja uz aptuvenu, bet gana skaidru jaudas nodrošināšanu videokartei un attiecīgu tās veiktspēju.

Vēl Nvidia Pascal laikos (videokaršu modeļi no GTX 1080 Ti līdz GTX 1050) klēpjdatoru videokartes bija noķērušas jaudas ziņā galddatoru videokartes, bet nu 2021. gadā tā vairs nav patiesība. Ja salīdzina klēpjdatora jauno RTX 3080 videokarti ar galddatorā esošu RTX 3080, tad atšķirība ir 50%… 60% par labu galddatoram, kamēr vēl RTX 2080 laikos atšķirība bija ap 10%… 15%.

Tieši šī iemesla dēļ Nvidia uzsākusi pieprasīt, lai spēlēm paredzēto klēpjdatoru ražotāji savās ierīču atbalsta lapās noradītu RTX 30xx sērijas videokaršu patiesos raksturlielumus, jo līdz ar RTX 30xx sēriju izzudis Max-Q (un mazāk oficiālais Max-P) apzīmējums. Nvidia pieprasa, lai ražotāji norādītu takts frekvences, maksimālos enerģijas patēriņus un arī citus datus, kas norāda uz samazinātu videokartes veiktspēju plānākos un sliktāk nodzesētos klēpjdatoros.

ASUS ROG Strix SCAR 17 G733 apskatā redzējām, ka Nvidia GeForce RTX 3070 (8 GB GDDR6, ROG Boost līdz 1660 MHz pie 115 W, 130 W ar Dynamic Boost) par aptuveni 20 kadriem sekundē pārspēja it kā to pašu videokarti, kas ir atrodama ASUS TUF Dash F15. Cik atradu tīmeklī, tad TUF Dash F15 GeForce RTX 3070 spēj paņemt tikai 85 W, kas ir jūtami zem ROG Strix SCAR 17 G733 videokartes prasībām pret piegādāto jaudu.

Matemātika ir visai vienkārša – jo vairāk jaudu piegādā, jo videokarte var ātrāk darboties. Protams, līdz zināmam mirklim, kad sāk pieklibot dzesēšana vai barošanas bloks. Jaudīgākās videokaršu versijas būs meklējamas biezākos un smagākos (lasi – vieglāk nodzesējamos) klēpjdatoros.

Interneta personība Dave2D pat par šo sagatavojis nelielu tabulu, ko sola papildināt.

Un tad, lai visu padarītu vēl trakāku, kopš pagājušā gada agra pavasara ir tāda nianse spēlēm paredzētajos klēpjdatoros, kā Mux switch. Īsumā – Mux switch ir parametrs, kas apraksta klēpjdatora procesorā iebūvētās videokartes sadarbību ar jaudīgo, atsevišķi izdalīto videokarti. Par Mux switch esamību klēpjdatoros ir vēl mazāk pieejama informācija, bet tas tiek palēnām labots ar šo tabulu. Interesanti, ka klēpjdatoru ražotāji nedižojas ar Mux switch esamību, kaut arī šis Mux switch nodrošina visai jūtamu ātrdarbības pārākumu.

Reklāma

10 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
10 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
KKTK

Man šķiet, kā suga ir jābeidz tā māžošanās ar spēlēm un laptopiem.

KKTK

Biju domājis, ka nevis jums jābeidz ar testiem, bet vispār rožotājiem jābeidz māžoties. Spēles kļūst daudz prasīgākas, jaudai barokļi vajadzīgi milzīgi, dzesēšana arī, kādi tur vairs laptopi? Jau labu laiku iepriekš tie spēļu laptopi bija grūti nosaucami par laptopiem. Tagad, lai to visu jaudu nodrošinātu un nodzesētu vajadzēs vēl lielākus ērmus. Un tas ir pilnígs pretstats tam kur iet parastie laptopi, kļūstot klusāki, plānāki un nodrošinot par darba dienas bateriju.

JānisB

Klusi, temperatūra un mobilitāte, ekrāns, svars. Baterija nav top 3 prioritāte spēļu datoros.

Krotow

Daži to jau ir sapratuši. Draugu meita nupat studijām meklēja vieglu laptopu ar labu ekrānu un pietiekami ietilpīgu bateriju. Uzsvars bija uz to ka spēles nevajagot. No otras puses laptopu procesori ar iebūvēto video tāpat ir gana jaudīgi lai pavilktu GTA V vidējā grafikas kvalitātē, nenomirstot no pārkaršanas. Taisīt speciāli izvarotus procesorus tikai lai spēles neietu, ja uzsvars laptopos ir uz enerģijas taupīšanu, arī nav jēgas. Tikpat labi var palikt pie procesoriem ar iebūvēto video, kas taupa enerģiju, bet ja nu kādreiz kauko uzrauj, iet ar “pilniem apgriezieniem”. Cita lieta ka “spēļu laptopu” murdziņu gan derētu izbeigt. Pretējā gadījumā sanāk… Read more »

Kartupelis3

negribi nepērc. cilvēki balso ar maciņiem. Man stāv mājās noputējis gaming desktop, bet spēles laika spēlēt bieži bija tikai komandējumos viensnīcās ar pus-gaming laptopu. Vēl ir tāda kateogrija kā dizaineri utml, kam jaudīgāks dators noder arī kaut kam liederīgākam. Pat ja to SW un kko renderēju reāli tikai pāris reizes gadā, tad tajās reizēs man neder, ka viss noklāsies, toties sūdīgi ies par 3 stundām ilgāk.

Barkley

Nedomāju, pieliekot spēļu laptopu pie TV sanāk dators-konsole. Tomēr daudzfunkcionāls, salīdzinot tikai ar galda datoru, var ērti pārnēsāt utt. Es lietoju gaming laptop darbam, vakarā spēlēm, diezgan forši.
Vēl vajadzētu lielāku veiktspēju un būs pat ļoti salīdzināmi ar konsolēm. Jau tagad high-end laptopi ir ap ~10tflop. Kaut kas tajā visā ir. Mani tā mobilitāte neinteresē tik ļoti, varu samierināties ar strāvas vadu un lielumu/svaru.

Reklāma
Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: