Reklāma

Swedbank uzņēmējiem piedāvā jaunu un drošu dokumentu parakstīšanas rīku

Jaunākie raksti

Mazāk nekā pusgada laikā Telegram Premium abonētāju skaits sasniedzis 1 miljonu

Telegram dibinātājs Pāvels Durovs (Pavel Durov) publiski paziņojis, ka mazāk nekā sešu mēnešu laikā Telegram Premium servisa abonētāju skaits...

Apple izziņo jaunu Apple Music Sing karaokes režīmu

Apple izziņojis jaunu Apple Music funkciju Apple Sing, kas būtībā ir karaokes iespēja dažādām dziesmām, un būs lieliska izklaide...

Xiaomi izziņo planšetdatoru ar elektroniskās tintes displeju

Zīmols Xiaomi pievienojies reMarkable, Amazon un Huawei, piedāvājot savu Xiaomi Note planšetdatoru ar elektriskās tintes displeju. Ierīce, kādu pēdējos...

Lexus LFA elektriskais pēctecis būs aprīkots ar manuālo pārnesumkārbu

Japāņu autoražotāja Lexus pārstāvji apstiprinājuši, ka uzņēmums nopietni strādā pie manuālās pārnesumkārbas izstrādes elektroauto, ko plānots likt lietā LFA...

Google nosaukusi visā pasaulē 2022. gadā meklētākos vārdus un personas

Google nosaukusi 2022. gada meklētākos vārdus un personas. Interesantā kārtā šogad pirmo vietu Google meklējumos ieņēma vārds Wordle, kas...

Swedbank izstrādājusi jaunu rīku, kas no šodienas, 11. februāra, uzņēmējiem, kā arī pašnodarbinātām personām ļauj ātrā, ērtā un drošā veidā parakstīt dažādus elektroniskus dokumentus – gan uzņēmumu iekšējām vajadzībām, gan arī ar klientiem vai sadarbības partneriem. Jaunais paraksta rīks ļauj parakstīt dokumentus ar drošu elektronisko parakstu un kvalificētu laika zīmogu.

Paraksta rīks pieejams Swedbank klientiem, kuri ir reģistrējušies Swedbank bloga platformā Biznesam, kas līdz šim Latvijas uzņēmēju vidū bija pazīstams ar nosaukumu Business Network. Turpmāk platformā autorizēties varēs tikai ar internetbankas autentifikācijas līdzekļiem, piemēram, biometriju, Smart-ID, Mobile-ID u.c.

Platformas lietotājiem, juridiskām personām, ar paraksta rīka palīdzību, neatkarīgi no uzņēmuma lieluma, ir iespējams parakstīt dokumentus uzņēmuma iekšējām vajadzībām, kā arī rēķinus, iesniegumus, apliecinājumus, līgumus u.c. dokumentus ar klientiem vai sadarbības partneriem. Jaunais pakalpojums ļauj Swedbank klientiem dokumentus nosūtīt parakstīšanai arī citiem parakstītājiem ––  uzņēmuma klientiem vai sadarbības partneriem, kuriem nav jābūt platformas Biznesam reģistrētiem lietotājiem, lai parakstītu izveidoto dokumentu. Dokumentus iespējams parakstīt ar kvalificētu Smart ID vai eID e-parakstiem.

Swedbank Uzņēmumu pārvaldes vadītājs Lauris Mencis norāda, ka Swedbank izstrādātais paraksta rīks Latvijas uzņēmējiem paplašina iespējas dažādu ikdienas administratīvu dokumentu apritē un glabāšanā. “Esam sasnieguši savu mērķi, izstrādājot drošu un uzticamu paraksta rīku, kas spēs atvieglot vairāku uzņēmēju ikdienu. Paraksta rīkam ir vairākas priekšrocības – piemēram, dokumentu parakstīšanā nav nepieciešamas palīgierīces, tādējādi padarot parakstīšanas procesu vēl ērtāku un ātrāku. Vienlaikus, pandēmija ir mūs iemācījusi darboties attālināti, tāpēc vēl jo svarīgāk, ka uzņēmējiem vienmēr būtu pa rokai sertificēts rīks dokumentu elektroniskai parakstīšanai.”

Rīka iepazīšanās mēnešos uzņēmējiem 100 dokumentu parakstīšanas reizes mēnesī ir bez maksas. Rīku var izmantot tikai tie uzņēmuma darbinieki, kas ir reģistrējušies Swedbank platformā Biznesam.

Uzņēmējiem, kuri ir Swedbank klienti, bet vēl nav platformas Biznesam dalībnieki, nepieciešams reģistrēties un aizpildīt pieteikumu ātrā un vienkāršā veidā.

Reklāma

16 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
16 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Skābene
11.02.2021 17:06

Viss jau forši, bet kad beidzot sistēmu veidotājiem pieleks, ka rīks būs foršs tad, kad to varēs lietot visu ES valstu pilsoņi ar visiem e-dokumentu formātiem, kas pieejami eiropā. Piemēram, LT un EST pilsonis ar savu eiD karti nevar lietot E-paraksts.lv, viņu kartes eparakstītājs neatpazīst. Latvijas iestādes parasti lieto edoc formātu, kamēr LT iestādes lieto adoc. Nu un tagad pamēģini iesniegt LV ierēdnim LT ierēdņa izsniegtu izziņu, nelasa tas e-parakst adoc, kamēr lietuvieša dokobit lasa LV un EST dokumentus kā prieks. Bet dokobitā nevar pārbaudīt dokumentu bez reģistrācijas, kas atbaida cilvēkus, kas tikai grib pārbaudīt parakstu. Nu un Dokobit par… Read more »

x-f
11.02.2021 17:17
Reply to  Skābene

Mmhm, un Eiropā un citur plaši izmanto PDF parakstīšanu, kas pie mums tikpat kā neiet.

Kursors.lv
11.02.2021 17:19
Reply to  x-f

Ko tieši tu domā ar “PDF parakstīšanu”? Es vairumu savu dokumentu un rēķinu gatavoju kā PDF un attiecīgi arī digitāli parakstu. Tie kas vispār pieņem digitāli parakstītus dokumentus, pieņem arī PDF.

Uģis
12.02.2021 08:53
Reply to  Skābene

Standarta formāts, kuru atbalsta lv/lt/EE ir asice. Pie tam ar eparaksts rīku var parakstītu failu save as un saglabāt vajadzīgajā asice/edoc. Tas ir tikai konteinera formāts, paraksta dati un saturs paliek neaiztikti.

15.02.2021 17:35
Reply to  Skābene

ES ir vienots e-dokumentu standarts (.asice), kā arī .pdf tiek plaši izmantots. Ir vienots juridiskais (eIDAS regula https://www.eid.as/ ) un tehniskais (DSS https://ec.europa.eu/cefdigital/wiki/display/CEFDIGITAL/eSignature ) “rāmis”, bet jāatzīst, ka katra valsts to ir kaut kādā mērā interpretējusi pa savam. Patreiz gan vienotu standartu pieņemšana un izmantošana ir viena no ES “Digital Single Market” stratēģijas prioritātēm. Tā pat arī tirgus spēlētāju / ieinteresēto pušu – biznesu un iedzīvotāju – spiediens pēc vienota, cross-borders utt. izmantojama un atzīta mehānisma palīdz uzlabot šo situāciju. .edoc, .adoc, .bdoc (EE formāts) utt. – jebkuru no tiem failu paplašinājumiem var nomainīt uz “.asice” un darbosies gan eParakstītājā,… Read more »

digitalk
11.02.2021 19:56

nevaru iebraukt, kur ir šī rīka ikdienas lietošanas priekšrocības. ar Smart-ID parakstīties par naudu? un bezmaksas alternatīvas eID lielais trūkums — vajadzīgs smartcard lasītājs? ja tu sēdi pie kompja, tad ir pilnīgi vienalga vai tu stiepies pēc lasītāja vai pēc mobilā ar Smart-ID.

wils
11.02.2021 20:25
Reply to  digitalk

eID Mobile, man kā privātpersonai pilnībā apmierina, lasītājs plauktā krāj putekļus.

hehe
11.02.2021 20:57
Reply to  digitalk

eParaksts Mobile var lietot arī bez eID kartes un lasītāja. Piesakies ar parastu bankas piekļuvi, un kurjers klāt pievedīs uz paplātes ar zelta maliņu.

digitalk
11.02.2021 21:04
Reply to  hehe

tam vajag viedlāpstu, visticamāk modernu. man nav…

Fufcix
11.02.2021 20:12

Dokumentus iespējams parakstīt ar kvalificētu Smart ID vai eID e-parakstiem”
Tad kāpēc vēl kaut ko vajag ?

hehe
11.02.2021 20:55
Reply to  Fufcix

Vajag tāpēc, ka var no lohiem naudiņu noplēst.
eParaksts ir PAR VELTI. eParaksts-Mobile ir PAR VELTI! Piesakies caur internetbanku jebkuram variantam un kurjers klāt pievedīs PAR VELTI! Cik tupam ir jābūt, lai ar eID pieteiktos pie sviedruBankas MAKSAS pakalpojuma.
Otra reāli rēcīga lieta. Šito reklāmas štruntu rubriku Kriksim ir izdevies notirgot Citaģela bankai? Tipa sanāk, ka Citaģela apmaksā sviedruBankas raksteli? Vot tas ir bizness! Nevis adblokerus trenkāt. :D

digitalk
11.02.2021 20:58
Reply to  Fufcix

tas laikam attiecas uz “uzņēmuma klientiem vai sadarbības partneriem, kuriem nav jābūt platformas Biznesam reģistrētiem lietotājiem, lai parakstītu izveidoto dokumentu”.

hehe
12.02.2021 15:40
Reply to  digitalk

Ja esi tups, tad nereklamē savu tupumu publiski.

Citāti no https://www.eparaksts.lv/lv/Par_eParakstu/Cenradis

eID kartē iekļauto elektronisko dokumentu parakstīšana un e-Identitātes apliecināšana ir bezmaksas gan juridiskām, gan fiziskām personām.

Mobilā lietotne eParaksts mobile e-Identitātes apliecināšanai un dokumentu parakstīšanai portālā eParaksts.lv un citviet ir bez maksas.

Dokumentu parakstīšana lietotnē eParakstsLV ir bezmaksas.

digitalk
12.02.2021 22:28
Reply to  hehe

pēc tavas spriešanas spējām izskatās, ka esi izlaidis medikamentu lietošanas reizi.

hmmm :)
11.02.2021 21:25

Man liekas Eiropa sabruks zem birokrātijas.
Vienojās par kaut kādiem mobilo ladētāju vienādiem standartiem, bet nevar izstrādāt elektronisku parakstu, kuru saprot visā Eiropā.

Fufcix
11.02.2021 22:41
Reply to  hmmm :)

Vienojās par kaut kādiem mobilo lādētāju vienādiem standartiem”
Ja būtu vienojušies tad trubu kastē būtu lādētājs :-)

Reklāma