Reklāma

Mazais kosmosa startaps “Astra” kļūs par 2.1 miljardu USD vērtu publisku kompāniju

Jaunākie raksti

Motorola viedtālrunis varētu būt pirmais, kas būs aprīkots ar 200MP izškirtspējas kameru

Septembra sākumā Samsung izziņoja pirmo 200MP izšķirtspējas viedtālruņu kameru ISOCELL HP1. Ir parādījusies informācija, ka tieši Motorola radīts viedtālrunis...

Mazda: Elektroauto un sintētiskajām degvielām ir vieta nākotnē

Mazda Eiropas pētījumu un izpētes nodaļas direktors Kristiāns Šulce norādījis, ka ka sintētiskajām jeb e-degvielām nākotnē ir vieta līdzās...

Indijas valdība gatavojas aizliegt privātās kriptovalūtas un ieviest savu digitālo valūtu

Šķiet, ka Indija vēlas sekot Ķīnas piemēram un arī aizliegt kriptovalūtas. Taču ar dažiem izņēmumiem. Piemēram, Indija apsver ļaut...

Vācijas jaunā valdība vēlas līdz 2030. gadam pārtraukt ogļu izmantošanu

Pirms pāris dienām tika panākta vienošanās par Vācijas jauno valdību, un, šķiet, ka pie vadības grožiem atradīsies cilvēki, kuri...

Apple iPad 10.2 (2021) planšetdatora apskats

Šī gada rudens mums atkal atnesa jau diezgan pierastus jaunumus no Apple, un 14. septembrī, reizē ar jaunāko iPhone...

Kosmosa tehnoloģiju startaps “Astra“, kas daudziem varētu būt visai svešs, nolēmis kļūt par publisku kompāniju. Ja viss notiks kā paredzēts, “Astra” kļūs par pirmo mazo raķešu ražotāju un kopumā otro kosmosa uzņēmumu, kas nolēmis kļūt publisks. Pirmā, protams, ir Ričarda Brensona radītā “Virgin Galactic“.

Pirmo reizi kosmosa augstumus ASV Ziemeļkalifornijas štatā bāzētā “Astra” sasniedza pērnā gada decembrī, kad tās nesējraķete sasniedza orbītu. Tā uzņēmumam bija diezgan svarīga misija, kas esot izdevusies labāk nekā cerēts. Šis sasniegums mazo kompāniju ierindo starp tiem nedaudzajiem uzņēmumiem, kas vispār jebkad sasnieguši kosmosa augstumus.

“Astra” jau ieplānojusi 50 raķešu palaišanas klienta, tostarp NASA, uzdevumā, iekasējot vairāk nekā 150 miljonus ASV dolāru. Papildus tam uzņēmums nolēmis spert zīmīgu soli – iekāpt akciju tirgū, padarot savu biznesu publisku. Lai to panāktu, “Astra” apvienosies ar uzņēmumu “Holicity” (HOL), ko plānots paveikt šī gada otrajā ceturksnī. Pašreiz savu jāvārdu tam devušas abu uzņēmumu valdes, taču vēl jāsagaida piekrišana no “Holicity” akcionāriem. Pēc darījuma noslēgšanas apvienotais uzņēmums ar to pašu nosaukumu “Astra” tiks iekļauts NASDAQ indeksā un kļūs par publisku kompāniju, kas akciju tirgū būs atrodama pēc apzīmējuma “ASTR”. Savukārt tās vērtība būs tuva 2.1 miljardam USD.

Kosmosa startapa “Astra” dibinātājs un izpilddirektors Kriss Kemps (Chris Kemp) uzsver, ka šis darījums ļauj spert platu soli tuvāk uzņēmuma misijai uzlabot dzīvi uz Zemes no kosmosa augstumiem. Šādā veidā “Astra” varēs pilnībā finansēt savu plānu nodrošināt netraucētu un regulāru piekļuvi zemajai Zemes orbītai no jebkuras vietas uz planētas.

AvotsAstra
Reklāma

4 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
4 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments

Konkurence kosmosa apgūšanā – labi. Taču raķetes viņi tur varētu nespridzināt. LEO apgabals jau tā ir pārvērsts par šrotu.

neviens neko nav spridzinājis (blasted to space), tā tulko gūgeļtransleits. tāpat nav palaistas 50 raķetes klientiem, jo Astra pirmo reizi gandrīz sasniedza paredzēto orbītu tikai decembrī.

apbrīnojami, ka blogeriem nerodas jautājumi, pārlasot satulkoto, kas tas par brīnumainu stārtapu, kas par veiksmi uzskata kosmosā uzspridzinātu raķeti….a varbūt arī nepārlasa.

Chill, rīt pārlasīsim un sapratīsim vai nepieciešami kaut kādi labojumi.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: