Reklāma

“Mini” nākotnē atteiksies no ādas lietošanas mašīnu salonos

Jaunākie raksti

Apple paredz augstu pieprasījumu pēc iPhone 14 viedtālruņiem

Uzņēmums Apple, neskatoties uz ekonomisko situāciju pasaulē, paredz, ka arī šajā rudenī būs pietiekami liels pieprasījums pēc nākamajiem iPhone...

“Xiaomi” prezentējis strādājošu cilvēkveidīgo robotu “CyberOne”

Laikam jau sen aiz muguras ir tie laiki, kad elektronikas uzņēmums varēja izziņot jaunu tālruni un dēvēt to par...

“Meta” beidzot sāk testēt “Messenger” sarunu šifrēšanu

Uzņēmums "Meta" jau samērā ilgi strādā pie tā, lai tai piederošās saziņas lietotnes sniegtu pilnu šifrēšanu (end-to-end encryption) čatiem....

Shazam datora versija beidzot iegūst oficiālu atbalstu Apple M sērijas procesoriem

Apple oficiāli jau vairākus gadus ir Shazam īpašnieks, bet tās datora versija bija palikusi nedaudz ēnā, un beidzot, pēc...

Opel Astra apskats – vai Stellantis spēs izglābt Opel?

Opel savas laikā ir piedzīvojis pamatīgas izmaiņas. Pēdējās izmaiņas ir kopš 2017. gada, kad PSA (Peugeot Citroën) automobiļu ražošanas...

Kā atklājis britu autoražotāja “Mini” galvenais dizaineris Olivers Helmeiers, uzņēmums nākamo gadu laikā savu automašīnu salonos atteiksies no ādas lietošanas. Tā ir daļa no izmainīta ražošanas procesa, ko “Mini” plāno ieviest savās nākamās paaudzes mašīnās, veicinot ilgtspējīgu autoražošanu.

Kompānijas dati liecina, ka pērn 54 procenti no pasūtītajiem “Mini” bijuši ar ādas salonu. Atteikšanās no ādas ir viens no atslēgas punktiem “Mini” ilgtspējas plānos. “Nākotnē mums vairs nevajag lietot ādu, jo uzskatām, ka tas nav ilgtspējīgi. Esam pilnībā pārliecināti, ka spējam radīt augstvērtīgus un modernus auto arī bez ādas lietošanas salonā,” saka Helmeiers.

Tās gan nav vienīgās izmaiņas – parastajos auduma sēdekļos izmantotās auduma šķiedras pilnībā veidotas no otrreiz pārstrādātiem materiāliem. Arī 70 procenti no polsterējuma veidoti no otrreiz pārstrādātiem materiāliem.

Tas gan nemaina faktu, ka “Mini” arī nākotnē paliks “Mini”, uzņēmumam saglabājot dažādas tam raksturīgās īpašības vizuālajā noformējumā. “Mini ir jābūt jautram. Runa nav tikai par braukšanas dinamiku, bet arī par lietošanas ērtumu. Tās ir lietas, kuras būs nozīmīgas vienmēr. Mums pareizi jāizdara visas galvenās lietas, bet tām jāpievieno “Mini” šarms,” atzīmē autoražotāja galvenais dizaineris.

AvotsAutocar
Reklāma

10 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
10 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Skābene
04.02.2021 12:52

Laikam pie vadības ruļļiem ir ticis kāds vegāns! Āda ir dabīgs materiāls, kas paliek pāri pēc tam, kad liellops aiziet desās vai burgeros. Dabīgs materiāls pats sadalās, atšķirībā no auduma, kas taisīts no pārstrādātām plastmasas pudelēm. Lai nu veicās Mini ar šo vegānisko pieeju. Cerams, ka arī plastmasa būs no kukurūzas, nevis naftas!
Vai arī marketologi ir sarēķinājuši, ka var vairāk nopelnīt, ja ādas krēslus aizstāj ar džinsu salonu un tirgo mašīnas par tādu pašu cenu, kā iepriekš.

1253
04.02.2021 13:58
Reply to  Skābene

a ko darīt, ja naudīgie pircēji sirgst ne tikai ar “mazāks auto par lielāku cenu” vainu, bet arī ar anoreksiju u.c. ēšanas traucējumiem?

Teteris
04.02.2021 15:54
Reply to  Skābene

Tā ir ļoti nepamatota un naiva pozīcija, ka āda tiek izmantota tikai no beigtiem dzīvniekiem. Tas diemžēl nespēj būt tālāk no patiesības. Pārsvarā āda tiek iegūta dzīvniekus nogalinot, jo pretējā gadījumā āda ir sīksta un to nevar normāli izmantot. Ar krokodiliem vēl trakāk. Neesmu vegāns vai veģetārietis, bet uzskatu, ka nav nekāda vajadzība pēc īstās ādas, ja bez tās var viegli iztikt

Teteris
04.02.2021 15:56
Reply to  Teteris

Ah, atvaino, nepamanīju, ka raksti, ka paliek pāri tam, kas aiziet desās. Jā, nu tas ir cits jautājums

Krotow
04.02.2021 13:50

Būtu pārgājuši uz vegānu un psihologu ādas lietošanu salona apdarē. Tās mantas šobrīd netrūkst.

1253
04.02.2021 13:53
Reply to  Krotow

lai tapsē auto ar noģērēto pircēju ādām, kā tesla.

Krotow
04.02.2021 15:15
Reply to  1253

Hmmm, te iznāk labs distopijas krimiķa scenārijs. Kur pēc vispārēja lopkopības aizlieguma auto ražotāji medī konkurentu klientus, lai ar viņu ādām iztapsētu auto salonus.

Fufcix
04.02.2021 19:06

Jāekonomē pašizmaksa

Khe
04.02.2021 21:08

Ļoti laba pieeja.

digitalk
04.02.2021 21:52
Reply to  Khe

kompānijas naudas makam.

Reklāma