Reklāma

Microsoft Teams labāk darbosies uz mazjaudīgiem datoriem

Jaunākie raksti

Microsoft Surface Go 3 planšetdatora apskats (video)

Šovasar mēs iepazināmies ar Microsoft Surface Go 2, ko ražotājs dēvē par pašu mazāko (portablāko) Surface divi vienā tipa...

“MikroTik” plāno ziedot 20 miljonus eiro Bērnu slimnīcai

Nesen ziņojām, ka "MikroTik" (SIA Mikrotīkls) kļuvis par pirmo Latvijas privāto uzņēmumu, kam izdevies pārlekt miljarda eiro vērtībai. Tas...

“Baltcom” iegādājas “Microlines” un nostiprina pozīcijas Latvijas austrumu reģionā

Telekomunikāciju uzņēmums “Baltcom” ir paplašinājis savu darbību Latvijas austrumu reģionā, noslēdzot darījumu par telekomunikāciju uzņēmumu grupas “Microlines” iegādi. “Microlines”...

Vēl šogad gaidāmi salokāmie viedtālruņi no Oppo un Huawei

Parasti decembrī vairs netiek izziņoti lieli viedtālruņu jaunumi, bet šogad tiek gaidīts, ka Oppo un Huawei varētu vēl izziņot...

Pirmo reizi pēdējo gadu laikā samazinājušies cilvēku tēriņi “melnās piektdienas” atlaižu laikā

Ienākusi pirmā informācija par to, cik daudz naudas šī gada "melnās piektdienas" (angliski Black Friday) iepirkšanās bumā ir tērējuši...

Microsoft Teams šobrīd ir viens no populārākajiem videokonferenču rīkiem, kuru, iespējams, daļa no mums izmanto šī brīža ikdienas gaitās, strādājot no mājām. Tomēr programma no datora specifikācijas viedokļa ir visai prasīga, aizņemot salīdzinoši daudz operatīvās atmiņas.

Salīdzinot ar konkurentiem, Teams patērē vairāk mūsu datora brīvpiekļuves atmiņu, kas nozīmē, ka budžeta klases datoros varētu būt apgrūtināta tā lietošana. Microsoft ieklausās savos klientus un ir paziņojis, ka šobrīd stādā pie tā, lai Teams patērētu mazāk RAM atmiņas. Šī ir viena no visvairāk aprunātajām lietām speciālajā UserVoice mājaslapā, kurā lietotāji var izteikt savus ieteikumus, lai uzlabotu programmu.

Šobrīd vidēji Teams aizņem no 350 līdz 500 MB (dažiem lietotājiem pat 1,5 – 1,6 GB) no operatīvās atmiņas, tāpēc patēriņa samazinājums uzlabos videokonferenču rīka izmantošanu īpaši tad, kad RAM ir noslogots arī citos procesos. Zvanu laikā tas arī ļaus ērtāk paralēli darbināt citas programmas.

Arī es ikdienā darba vajadzībām lietoju Microsoft Teams, un tas manā datorā aizņem 685,2 MB. Ļoti izteikts darbības samazinājums ir redzams tad, kad videozvanā kāds no dalībniekiem vēlas dalīties ar savu ekrānu. Tad kopējā datora darbība strauji palēninās.

Operatīvās atmiņas patēriņš nav vienīgais parametrs, kas nosaka to, cik labi darbosies kāda programma, un tāpēc ir svarīgi, ka Microsoft Teams izstrādātāji efektīvākus padarīs arī citus programmas aspektus.

Reklāma

10 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
10 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
1253
29.01.2021 12:37

brīvpiekļuves – nē, Henrij, labāk lai paliek operatīvā vai RAM kuras tu arī pats lieto.
ja uzstāj uz bālo zēnu latviešu terminiem (110% tautiski), tad jau gadījumpiekļuves atmiņa.

un jā, teams ir baigais zilonis, skolēnam nācās pirkt citu kompi, kad ikdienā nu vajag to mikromonstru (ofiss+teams) lietot.

Janex
29.01.2021 19:06
Reply to  1253

gadījumpiekļuves – kā naglai uz galvas, tieši tā :)

Janex
29.01.2021 19:36
Reply to  Janex

Lai ganRAM tulkojas kā random access, tomēr randomā tu nevari piekļūt jeb kur, tikai tur kur tev OS atļauj… gadījumpiekļuve … nu arī kaut kā latviski stulbi skan, tjipa kā no kāda norāvusies grūtniecība … varbūt lai paliek RAM un tiem latviskotāju brigādei parādīt lielo fakuci ? No otras puses, LV valodniekiem pie D ko tauta domā, viņi gudrāki :) Un no trešās puses – lai cik dīvaini neliktos vārds “DATORS” taču IR iegājies , lietošanā, ne :) BET – galevene… kājene… visi saprata :) Pie viena no bērniem gāju uz dzemdēšanas kursiem, vai ka viņus tur sauca, un uzzināju,… Read more »

Aigars Axx
30.01.2021 01:04
Reply to  Janex

Acīmredzot nesaprati kas ir starpene.

Tālis Ločmelis
29.01.2021 13:23

Cilvēkiem ar aizvēsturiskiem datoriem arī būs prieks.

1253
29.01.2021 13:31

nu, nevajag supremātisma teoriju, ka visiem vajag superkompi.
ikdienā webčikam un trubiņai pietiek ar mazumiņu (un tas var būt šī gada kompis, nekā aizvēsturiska; un daudzi vispār iztiek ar telefonu), bet ja pēkšņi parādās vajadzība darbināt ko daudz resursprasīgāku – to uzreiz jūt.

un tagad, kad skolēni pēkšņi attapās mājmācības apstākļos, ir gana cilvēku kam sāka trūkt ar to, kas agrāk pilnībā to vajadzības.

Krotow(@krotow_2)
29.01.2021 13:30

Jā, nupat redzēju Teams lietojot 14 gadus vecā laptopā ar dualcore procesoru, 2 GB RAM un Win7. Smuks slaidšovs, taču uz sitiena tur upgreidoties nesanāk.

Žvingulis
29.01.2021 13:39

Teams ir arī pārlūka versija. Kāds ir ar to salīdzinājis?

1253
29.01.2021 14:15
Reply to  Žvingulis

ir, ir – retai konferencei derēs, bet ja izmanto visu dienu un izmanto sadarbības iespējas (faili u.c.) tad sāk kārties un ir lietas, ko nevar (?) izdarīt.
ja izmanto cieši, tad webversija ir pārāk ierobežojoša.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: