Reklāma

Saziņas lietotnei Signal pēc Īlona Maska ieraksta Twitter strauji pieaug popularitāte

Jaunākie raksti

QNAP TS-253D-4G NAS iespēju apskats

QNAP mums laipni sarūpējis uz testu TS-253D NAS tipa tīkla atmiņu, lai mēs varētu iepazīties ar ierīces iespēju klāstu....

Saruna ar Mārtiņu Bērziņu par Citadeles pieredzi fintech risinājumu radīšanā

Bieži vien uzņēmumi, kā arī finanšu iestādes dažādu iemeslu dēļ izvēlas savus risinājumus radīt nevis paši no A līdz...

Riga TechGirls piedāvā bezmaksas dizaina programmēšanas darbnīcas skolniecēm

Lai veicinātu skolas laikā meiteņu lielāku interesi par iespējām tehnoloģiju jomā, Riga TechGirls, sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību Latvijā 7.,...

Pētījums: pārsteidzošs elektroauto lietotāju daudzums atgriežas pie iekšdedzes dzinējiem

Kalifornijā, kas ir viens no lielākajiem elektroauto tirgiem pasaulē, veiktais pētījums parādījis, ka nemaz tik skaisti viss nav šai...

Izsolē iespējams iegādāties vienu biļeti “Blue Origin” kosmosa kuģī; ceļojums notiks jau šovasar

Maija sākumā jau ziņojām, ka Džefa Bezosa vadītā kosmosa kompānija "Blue Origin" drīzumā uzsāks biļešu tirdzniecību ceļojumam kosmosa kuģī...

Jaunais 2021. gads ir iesācies ar dažādiem izaicinājumiem, un viens no tiem ir saistītas ar dažādu saziņas lietotņu ievākto informāciju no saviem lietotājiem, kuru publicējis uzņēmums Apple. Kā izrādās, tad viena no lietotnēm, kura ir vismazāk ieinteresēta savos lietotājos ir Signal.

Ceturtdienas pēcpusdienā Īlons Masks veica pavisam vienkāršu ierakstu savā Twitter kontā: “Lietojiet Signal (angliski Use Signal)”. Taču aiz šīs ziņas patiesībā slēpjas vairākas lietas, no kurām viena ir saistīta arī ar nu jau pasaules bagātākā cilvēka viedokli par Facebook drošību un cilvēku datu iegūšanu. Protams, Masks ar to nav apmierināts, izsakot savu kritiku kā Facebook ir veicinājis protestantu ielaušanos ASV Kapitolijā.

Šajā visā veiksmīgi ir iespraukusies lietotne Signal, kas ir veidota, pateicoties bezpeļņas organizācijai Signal Foundation. Tā no saviem lietotājiem neievāc nekādu informāciju, līdz ar to viņi var justies pietiekami droši, un es domāju, ka arī šis fakts ir veicinājis strauju jauno lietotāju skaita pieaugumu. Signal 7. janvāra vakarā pat rakstīja, ka jaunu numuru apstiprināšana kavējas lielās noslodzes dēļ.

Eļļu ugunij piebēris arī WhatsApp, pieprasot lietotājiem atļauju dalīties ar saviem datiem starp Facebook saistītajām lietotnēm, citādāk to nebūs iespējams lietot. Kaut gan patiesībā tas jau tāpat notiek vairākus gadus.

Reklāma

28 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
28 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
1210

use signal

hmmm :)

Interesanti, ka reliģiskiem vadītājiem ir sekotāji, vieni pilnīgi normāli cilvēki, bet ir arī dažādu līmeņu fanātiķi. Kuriem ir ne tikai Dievs ko pielūgt, bet “Vadonis” kuru padomiem viņi seko…
Arvien sāk likties, ka Ilons Masks jau ir tāds “Vadonis” kurš kaut ko pasaka un noteikta publika uzreiz metās to pildīt :D

1210

tu taču jau zināji, ka tieši tā darbojas cilvēku prāts? citādi nebūtu ne karu, ne bankas baltijas, ne aifona veiksmes stāsta? manuprāt, nebūtu slikti ja tas pats bojārs savā stāstu vakarā parakātos mesendžeros un beigās nonāktu pie secinājuma – ja jums rūp, ir vērts watsapa vietā lietot ko citu; vai arī – nē, kopumā tā ir tikai dekorāciju nomaiņa. jo masas jau ne pārāk domā, tām vajag viedokli, vajag impulsu un orientierus. personiski man būtu vieglāk atteikties no watsapa, ja pārējie neuztvertu to kā vienīgo saziņas rīku jo “visi taču to lieto”, bet ja visi būtu sagatavoti, dzirdējuši pamatojumu, pietiktu… Read more »

Elektriķis

Labi, pāreju uz signālu, bet cik ilgi tas turēsies pretī kārdinājumam pārdoties, ja tauta aizskries pie tā? Tautai vajag visu par velti, kā lai uztur tādu signālu?

digitalk

«Development is supported by grants and donations from people like you.»
tā ir bezpeļņas organizācija.

Elektriķis

Jā, šo pamanīju. Varbūt ka sanāks, Vikipēdija vēl dzīva…

KKTK

Es starp citu esmu ārkārtīgi tuvu, lai vienkārši pasūtīt dirst Wacapu. Principā ir tikai viena grupa, kas man tiešām tur trūktu. Vai nu jāsarunā spiegs, vai jāpierunā grupu migrēt. Pārējās grupas un cilvēkus vienkārši nostādīšu fakta priekšā – sūtiet kā gribat ziņas, bet ne wacapā.

gunta

Manā gadījumā sanāk, ka nevis es pasūtīju d***t WhatsAppu, bet gaidu, kad to izdarīs WhatsApp, jo pagaidām spiežu “krustiņu” uz paziņojuma (ultimāta), ka man jāapstiprina nosacījumi. Tad jau jāskatās, kas notiks pēc termņa beigām. Noteikti, ka visi dati jau tāpat tiek sen vākti, taču, ja man prasa piekrišanu, tad es to nedodu :) 2 manas ļoti svarīgas grupas jau pārmigrēja uz Telegram (vismaz no vairākiem avotiem esmu dzirdējusi, ka drošības ziņā ir ok vietne), 1 grupiņa – uz Signal… Grūtāk ir pierunāt pārmigrēt vecāka gadagājuma cilvēkus, bet ticu, ka ar laiku tas sanāks. Nezinu, vai patiešām atteikšos pavisam no Whatsapp,… Read more »

Krotow

Pārmigrēt vecāka gadagājuma cilvēkus ir diezgan vienkārši. Atliek pārmigrēt vinu Anglijā strādājošos radiniekus.

Krotow

Signal uzliku. Ar WhatsApp gan būs kā ar Skype. Kamēr pielikumi un datu noplūde reklāmistiem diez ko netraucēs privātajā dzīvē, tikmēr lietos to pašu. Skype aizgāja podā pēc tam kad parādījās reklāmas, pēc pārvilkšanas uz mīksto mākoni tika kardināli sajāta pievienoto failu nosūtīšana un viedierīcēs Skype aplikācija sāka ēst bateriju ar putekļusūcēju. Ja WhatsApp nekļūs par tādu traucēkli, tas vēl ilgi dzīvos.

Elektriķis

Vai ziedoji arī?
Es ne tikai uzliku bet arī ziedoju…tikai pēc tam Swedbanka atspējoja manu maksājuma karti :(

1210

beidzās kartes termiņš un nebija auto pagarināšanas?

Elektriķis

Nekā, karte derīga vēl gadu. Šādi gadījās pirmo reizi. To ka banka “ielaida podā” karti, uzzināju no Apple Pay. Nebūtu tāda, nerastos aizdomas.

1210

es teiktu, ka iemesls drīzāk ir apple pay gļuki, nevis signal kā saņēmējs

Elektriķis

Maksājot Signālam, neizmantoju Apple Pay, tas bija tikai ziņotājs par kartes stāvokli – nenogaliniet ziņnesi! :)

1210

labi, lai ziņnesis dzīvo)
bet ko īsti atbildēja banka?

Elektriķis

Rīt būs darba diena, pratināšu banku.

digitalk

ko nozīmē atspējoja? varbūt tomēr nobloķēja, jo uzskatīja, ka tas ir šaubīgs darījums?

Elektriķis

Ja godīgi, nezinu, kā izpaužas bloķēšana. Swedbank saka: “Jums nav nevienas kartes”, bet Signālam summa rezervēta. Apple Pay saka: “Swedbank has suspended use of this card”.

Skābene

Swedbank pēdējā laikā mēdz nepatīkami pārsteigt un apkalpošanas līmenis krītas, ko nevar teikt par pakalpojumu cenrādi!

Elektriķis

Sazvanīju banku: tieši tā, karte apturēta, jo maksājums Signālam šķitis aizdomīgs. Meitene nevarēja pastāstīt, kas īsti aizdomīgs: vai saņēmējs, vai tas, ka kāds cits izmanto manu karti.
Sazvērestības teorija: Cukurkalns jau iekļuvis bankās :)

Kristaps Skutelis

Kas tieši ir naudas saņēmējs Signal pusē? Bankām ir tik strikti noteikumi, ka labāk nobloķēt klientu nekā pieļaut kaut kādus kreisus darījumus.

Elektriķis

Instalē Signālu un pamēģini ziedot :)
Saņēmējs ir “Signal foundation”.

Kārlis

interesanti…

Fufcix

kā signālam ar sakaru kvalitāti ? vai nav problēma ar tekstu, bilžu sūtīšanu/saņemšanu ? vai bals zvaniem nav problēmu ? vai aplikācija ir latviešu valodā ? :)

Oskars Pūris

iOS aplikācija latviskota. Nekādas problēmas nav novērotas, viss darbojas ok!

Fufcix

paldies
būs ar draugiem jāparunā, lai migrē uz signālu
lai ir ar ko sazināties, tagad visiem whatsapp

yuris72

Use Wire.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: