web analytics

ASUS oficiāli paziņo par datoru komponenšu cenu celšanu

Jaunākie raksti

Izziņoti Kursors.lv lasītāju iecienītākie tehnoloģiju ražotāji (2020)

Uh, 2020. gads bija ļoti interesants! Pavasarī viss apstājās, bet atsevišķas nozares jau dažu turpmāko mēnešu laikā bija ne...

“Alphabet” pieliek punktu ambiciozajam interneta balonu projektam “Loon”

"Google māteskompānija "Alphabet" paziņojusi, ka pēc deviņu gadu darbības nolemj likvidēt projektu "Loon". Tas savu atpazīstamību ieguvis, pateicoties milzīgiem,...

Mobilā lietotne “Bodyguard” lietotāju pasargās no naida runas sociālajos tīklos

Uz sevi tēmēti naidīgi komentāri vai kāds cits līdzīgs saturs nav tā patīkamākā lieta, ko lasīt sociālajos tīklos. Taču...

“Volkswagen” vadītājs izziņo “Trinity” projektu, kas revolucionizēs kompāniju

"Volkswagen" vadītājs Herberts Dīzs paziņojis, ka autoražotājs strādās pie projekta "Trinity", kura gala rezultāts būs jauns "Volkswagen" elektroauto piedāvājuma...

Aicina interesentus uz “Ceļvedis tava viedā biznesa izveidei” bezmaksas meistarklasēm tiešsaistē

Attīstot Latvijas dziļo tehnoloģiju jeb “deep tech” jomu, Latvijas investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), zinātnes komercializācijas platforma “Commercialization Reactor”...

ASUS iesācis 2021. gadu ar visai nepatīkamu ziņu, kas droši vien skars visu datoru komponenšu tirgu – ASUS oficiāli paziņojis par cenu celšanu saviem produktiem. Cenas tiks celtas videokartēm un arī sistēmplatēm, kas ir vieni no galvenajiem ASUS datorkomponenšu novirzieniem.

ASUS esot strādājis ar partneriem, lai mazinātu šo cenu lēcienu, bet tas tāpat būs izjūtams ASUS oficiālajos veikalos un citos mazumtirdzniecības kanālos.

ASUS tehnisko produktu mārketinga vadītājs Juan Jose Guerrero III pat sniedzis oficiālu skaidrojumu par tā dēvētajām MSRP cenām (ražotāja ieteicamās mazumtirdzniecības cenas), viņš atzinis, ka augušas visas komponenšu, izstrādes un ražošanas izmaksas, bet kopā ar loģistikas un piegāžu partneriem darīts viss, lai cenu lēciens nebūtu tik ļoti jūtams.

Pagaidām nav zināms, vai arī citi ražotāji spēs oficiāli atzīt cenu celšanu, vai arī tas vienkārši tiks kādā jaukā dienā paveikts.

ASUS TUF GAMING GeForce RTX 3080 10GB OC videokartes apskats

9 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
9 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
digitalk

Asus jau tāpat bija nepamatoti dārgāks par konkurentiem, tagad tik papildus iemesls nepirkt, ja līdzvērtīgs produkts ir citiem.

Last edited 18 days ago by digitalk
Fufcix

visdrīzāk kad citi ari neapjuks un piemetīs cenu
tas tāpat kā ar telefonu lādētājiem
sliktais piemērs ir lipīgs

Kristaps Skutelis

Jā, apstākļos, kad produktu ražošana un piegādes kļūst dārgākas, ir tikai normāli, ka pieaug to cena gala patērētājam. Tāpēc jau laicīgi jārēķinās ar šīs jomas produktu cenu pieaugumu un reizē arī šogad turpināsies to pieejamības problēmas.

digitalk

ja piemetīs proporcionāli, tad jau nekāda pārāk liela vaina. būs nedaudz dārgāk, bet joprojām lētāk par Asus.

Krotow

Atliek priecāties ka paspēju savākt praktiski visu jauno datoru un Asus 27″ monitoru burtiski pirms inflācijas nākšanas gaismā. Jaunu videokarti būs jāiesēņo nākamgad.

Skābene

ražotāja ieteicamās mazumtirdzniecības cenas“, šitais ir labs. :D
Piemēram, samsung savā oficiālajā veikalā ierīcei X tur cenu 1000+ euro un arī citiem izplatītājiem iesaka turēt 1000+. Bet Interneta veikalā ierīce maksā 600+.
Tagad atjautības uzdevums, par cik Samsungs pārdod preces Interneta veikalam!? :D
Samsunga vietā principā var likt jebkuru ražotāju jo ieteicamo cenu politika visās nozarēs strādā vienādi un būtu aizliedzama ar likumu, jo tā nav patērētāju interesēs.

Kristaps Skutelis

Tas ir pelēkais vai pat melnais tirgus, kas rada šādus brīnumus. Dažādās valstīs produktiem ir dažādas cenas un to nosaka dažādi aspekti. Tāpēc arī pie mums tik bieži uzpeld visādi svešu reģionu produkti.

Kārlis

nav pat skaidrs, vai tas ir slikti. iekārta ir iekārta, un nosaukt to par pelēko … īsti laikam nav pareizi.
Samsungam un citiem globāliem spēlētājiem ir jāsaprot, ka patērētājs arī var (un drīkst) būt globāls. Pērkam kur lētāk.

Neredzu starpību.

Kristaps Skutelis

Protams, pirkt var un tad ražotāji izdomā visādus interesantus veidus kā ierobežot garantijas u.c. veida atbalstu.

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: