Reklāma

Xbox, Nintendo un PlayStation sadarbosies, lai nodrošinātu drošu tiešsaistes spēlēšanu

Jaunākie raksti

QNAP TS-253D-4G NAS iespēju apskats

QNAP mums laipni sarūpējis uz testu TS-253D NAS tipa tīkla atmiņu, lai mēs varētu iepazīties ar ierīces iespēju klāstu....

Saruna ar Mārtiņu Bērziņu par Citadeles pieredzi fintech risinājumu radīšanā

Bieži vien uzņēmumi, kā arī finanšu iestādes dažādu iemeslu dēļ izvēlas savus risinājumus radīt nevis paši no A līdz...

Riga TechGirls piedāvā bezmaksas dizaina programmēšanas darbnīcas skolniecēm

Lai veicinātu skolas laikā meiteņu lielāku interesi par iespējām tehnoloģiju jomā, Riga TechGirls, sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību Latvijā 7.,...

Pētījums: pārsteidzošs elektroauto lietotāju daudzums atgriežas pie iekšdedzes dzinējiem

Kalifornijā, kas ir viens no lielākajiem elektroauto tirgiem pasaulē, veiktais pētījums parādījis, ka nemaz tik skaisti viss nav šai...

Izsolē iespējams iegādāties vienu biļeti “Blue Origin” kosmosa kuģī; ceļojums notiks jau šovasar

Maija sākumā jau ziņojām, ka Džefa Bezosa vadītā kosmosa kompānija "Blue Origin" drīzumā uzsāks biļešu tirdzniecību ceļojumam kosmosa kuģī...

Trīs lielie videospēļu konsoļu milži – Microsoft Xbox, Nintendo un Sony PlayStation – ir vienojušies par sadarbību, lai kopīgi strādātu pie tiešsaistes spēļu drošības standartiem.

Tiešsaistes un daudzspēlētāju režīma spēles šobrīd ir ļoti populāras, kaut arī nesenā pētījumā pierādījies, ka joprojām vienspēlētāju režīma videospēles ir vispopulārākās. Tāpēc trīs lielie uzņēmumi ir nākuši kopā, lai strādātu pie standartiem, kas nodrošinās vienotu izpratni par drošu spēlēšanas vidi, un tā būs balstīta uz trim pīlāriem: profilakse, sadarbība un atbildība.

Ar profilaksi tiks apzīmētas iespējas dažādos veidos kontrolēt drošības uzstādījumus. Piemēram, vecākiem sniegt ieskatu, cik daudz laika viņu bērni pavada spēļu konsolēs un kādas spēles spēlē. Pašas platformas norādīs uz droša satura kanāliem un mājaslapām, kā arī jau laikus mēģinās bloķēt nepiemērotu saturu. Šeit var vilkt paralēles ar Mastercard neseno paziņojumu nesadarboties ar Pornhub, kur atklājušies neatbilstoša satura pārkāpumi.

Zem sadarbības punkta uzņēmumi apņemas sadarboties gan savā starpā, gan ar dažādiem iesaistītajiem partneriem, veidojot vienotu sistēmu, darbojoties pēc vieniem drošības principiem. Tāpat savā starpā daloties ar pētījumiem un informāciju, kas var uzlabot kopējo drošību. Ļoti svarīgs punkts noteikti ir atbilstošā spēlētāja vecuma novērtēšana, izmantojot aģentūru ESRB un PEGI skalas.

Trešais punkts būs atbildība, kas ļaus spēlētājiem vieglā un ērtā veidā ziņot par drošības pārkāpumiem, lai pēcāk ļautu konsoļu platformām ātri reaģēt un veikt labojumus. Tāpat noteiktos gadījumos tiks ziņots vietējām varasiestādēm un tās iesaistītas konfliktu risināšāna. Visi šie noteikumi būs publicēti un pieejami katram spēlētājam.

Šādas sadarbības mērķis ir definēt skaidru uzvedību un kodeksu tiešsaistes vidē, lai dažāda vecuma spēlētāji tajā justos droši un cienīti, jo uzņēmumi uzskata, ka videospēles ir ikvienam un šajā vidē nav jājūtas nedroši.

AvotsXbox
Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: