Reklāma

10 interesanti fakti par jauno PlayStation 5 konsoli

Jaunākie raksti

Aicina skolēnus piedalīties video konkursā “Atklāj, kas Tavam telefonam vēderā!”

Latvijas skolēni vecumā no 14 līdz 18 gadiem aicināti piedalīties «EIT RawMaterials Baltic Hub» rīkotā video konkursā sadarbībā ar...

Star FM “Zoopastas” tehnoloģiju rubrika #465 (26.05.2022)

26. maija radio Star FM rīta programmas Zoopasta tehnoloģiju rubrikas ieraksts. Kā klausīties Star FM tehnoloģiju ziņas? Katru ceturtdienu uzreiz...

Microsoft Surface Laptop Studio hibrīda klēpjdatora apskats

Pirms aptuveni gada mēs aizsākām Microsoft Surface ierīču apskatu veidošanas maratonu un gada laikā esam izgājuši cauri veselam lērumam...

Jaunpienācējs Latvijas tirgū: Ko piedāvā un ar ko unikāls ir auto abonēšanas pakalpojums “Renti plus”?

Globālās tendences liecina, ka auto nomas servisi kļūst iecienītāki. Šajā ziņā arvien lielāku ievērību gūst tāds pakalpojums kā jaunu...

Volkswagen ID.4 GTX uzstāda Ginesa rekordu – sasniegts lielākais augstums virs jūras līmeņa ar elektroauto

Izmantojot Volkswagen ID.4 GTX elektroauto, sasniegts jauns Ginesa rekords - Rainers Cietlovs kopā ar komandu sasniedza lielāko augstumu virs...

Kamēr mēs paši vēl testējam jauno PlayStation 5 videospēļu konsoli un gatavojam pilnvērtīgu tās apskatu, varam iepazīties ar 10 interesantiem faktiem par jauno produktu. Vai tu jau tiki pie savas konsoles un kādi ir pirmie iespaidi?

  1. Video spēļu entuziasti Latvijā un citviet Eiropā Playstation 5 iznākšanu ir gaidījuši tieši 2547 dienas jeb 6 gadus, 11 mēnešus un 21 dienu kopš brīža, kad iznāca tā priekštecis PS4.
  2. PlayStation 5 ir izstrādāts ar īpaši ātru SSD disku, kas ievērojami samazina datu ielādes laiku. Ar PS5 laiks, kas spēlētājiem jāgaida pie ielādes ekrāna, sākot jaunu spēli vai restartējot esošo līmeni, tagad vairs nav dažu minūšu, bet gan sekunžu jautājums.
  3. PlayStation 5 piedāvā 3D audio tehnoloģiju, kas ar PULSE 3D bezvadu austiņu palīdzību nodrošina daudz izteiktāku klātesamības sajūtu. Bultas šaušana gar spēlētāja galvu, soļi blakus telpā un ienaidnieka atrašanās vietas noteikšana ir tikai daži no piemēriem, kad skaņa spēlē šķiet reālāka kā jebkad agrāk.
  4. Šī ir pirmā reize, kad PlayStation jaunās paaudzes konsole tiek izlaista baltā krāsā. Iepriekšējās PlayStation konsoles ir bijušas pelēkā un melnā krāsu gammā.
  5. Runājot par jaunās konsoles jaudu, PlayStation 5 ir aprīkots ar 16 GB RAM operatīvo  atmiņu – tas ir 8000 reizes vairāk nekā pirmās paaudzes PlayStation, kurā bija 2 MB RAM.
  6. PlayStation 5 spēj demonstrēt spēles līdz pat 8K izšķirtspējā, nodrošinot vēl dzidrāku un detalizētāku spēlēšanas pieredzi. Salīdzinot ar PS1 konsoli, tas tiek panākts ar vairāk nekā 100 reižu lielāku pikseļu skaitu ekrānā.
  7. Pirmo reizi PlayStation izlaiž arī 100% digitālu konsoles versiju bez CD-ROM diskdziņa, tomēr patērētājiem joprojām ir iespēja iegādāties arī PS5 ar Ultra HD Blu-Ray optisko diskdzini. Vienīgā vizuālā atšķirība ir abu konsoļu forma, kas diska versijai paredz nelielu sāna izvirzījumu, kamēr digitālā versija pauž perfektu vizuālo simetriju.
  8. Jaunajam DualSense kontrolierim ir iebūvēts mikrofons, kas ļauj tiešsaistē sarunāties ar citiem spēļu biedriem, neizmantojot austiņas.
  9. DualSense kontrolieris ir aprīkots arī ar tā saukto haptisko uztveri un pielāgotu trigger funkciju jeb kustības sensoriem, kas tas nozīmē, ka spēlētāji var sajust fizisku pretestību un dinamiskas vibrācijas, kas spēles laikā imitē dažās reālās dzīves sajūtas kā staigāšanu pa smiltīm vai loka stīgas spriedzi pirms bultas atlaišanas.
  10. PlayStation 5 konsolē jau šobrīd iespējams spēlēt ne vien vairākas plaši iecienītas jaunās paaudzes spēles, bet arī teju visas no vairāk nekā 4000 PS4 pieejamajām spēlēm.

13 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
13 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Kristaps
24.11.2020 10:41

11.Fakts – Sony Playstation 5 paaudzi 90% potenciālo pircēju saņems ar 2-4 mēnešu nobīdi…

Digimots
24.11.2020 16:11

Negodīgi pārdeveji normali uzskrūvejuši cenas.

Emils
24.11.2020 17:38

Trešajā punktā ir kļūda, 3D audio funkcija strādā arī ar citām austiņām, ne tikai viņu Pulse. Un pēc apdeita šī funkcija būs pieejam izmantojot soundbar, vai mājas kinozāli.

P.S Par cenu nevajag raudāt, pats nopirku EURONICS 529 EUR.

Emils
27.11.2020 13:04

Es paņemu preorder mājaslapā. Bet nu atrast viņu nebija nekādas problēmas un vaļā viņš bija vairākas stundas. Kad saņēmu redzēju, ka bija pilna istaba piekrauta ar konsolēm :) Visi mani draugi arī tur iegādājā (5 gab.) līdz ar to teiktu, ka konsoles bija vairāk kā pieejamas tiem kas sekoja līdzi.

Jānis Bukovskis
24.11.2020 17:57

Tikmēr par Xbox’u nulle info kursorā :D

Skipers
24.11.2020 19:00

Viss ir skaisti un lieliski, žēl vienīgi tas, ka laikam tika saražotas kaut kādas 48 konsoles uz visu pasauli.

NoNamis
25.11.2020 20:30

Viņš jau nepārdod. Vienkārši lielās,mai…ee..nelabs cilvēks 😁

Krotow
25.11.2020 21:31

Iespējams tas, kurš iAuto zem Zebras nika pieka…. pusi komentāru ar pirmā PlayStation bildēm.

Reklāma