Reklāma

Pāvests Francisks apņemas līdz 2050. gadam padarīt Vatikānu par oglekļa neitrālu valsti

Jaunākie raksti

ASUS ROG Chakram X spēlēm paredzētās bezvadu peles apskats

ASUS tikai vasaras sākumā izziņoja ROG Chakram X spēlēm paredzēto bezvadu peli un nu tā nonākusi jau pie mums...

Huawei Watch D Eiropā nonāks oktobra vidū

Huawei Watch D nav nekāds jaunums, tas tika izziņots vēl 2021. gada decembrī, bet Ķīnā to varēja sākt iegādāties...

Tesla attīsta paši savu elektroauto diagnostikas sistēmu

Elektroauto ražotājs Tesla attīstot pats savu elektroauto diagnostikas un kļūdu noteikšanas sistēmu, kas iecerēta kā alternatīva šobrīd populārajai OBD...

Kimai Kardašjanai “Instagram” kriptoaktīvu reklamēšana izmaksājusi vairāk nekā miljonu dolāru

Sabiedrības dāma Kima Kardašjana kā jau daudzi populāri cilvēki un influenceri aktīvi lieto sociālos tīklus, audzējot sekotāju skaitu un...

Yamaha izziņo divus jaunus elektriskos kalnu divriteņus

Zīmols Yamaha izlaidis divus jaunus elektrisko kalnu velosipēdu modeļus, papildinot esošo sēriju ar augstākās raudzes modeļiem, kas tieši paredzēti...

12. decembrī aizvadīts tradicionālais klimata pārmaiņām veltītais ANO klimata samits, kurā ar savu runu uzstājās arī pāvests Francisks. Viņš mudina valstis aktīvi strādāt pie oglekļa emisiju samazināšanas un pavēstīja, ka līdz 2050. gadam apņemas Vatikānā – pasaules mazākajā valstī – sasniegt CO2 neto emisiju nulles līmeni.

Pāvests Francisks jau kopš 2013. gada aktīvi pauž savu nostāju par vides jautājumiem. Savā uzrunā ANO klimata samitā viņš uzsver, ka 44 hektārus lielā pilsētvalsts Vatikāns darīs visu, lai cīnītos pret klimata pārmaiņām. Pāvests skaidro, ka esošā pandēmija un klimata pārmaiņas būtiski ietekmē ne tikai vidi, bet dažādos veidos arī nabadzīgāko un nestabilāko cilvēku dzīvi. Viņš norāda, ka bez jau esošajiem pasākumiem nepieciešama stratēģija, kā CO2 neto emisijas samazināt līdz nullei.

Vatikānā šī mērķa sasniegšanā plānots izpildīt virkni uzdevumu, piemēram, pastiprināt vides pārvaldības centienus, veicināt dabas resursu, piemēram, ūdens, racionālu izmantošanu, stādīt vairāk koku. Nopietnas pārmaiņas skars arī transporta jomu – visas Vatikānā esošās iekšdedzes dzinēju automašīnas būs jāaizstāj ar elektroauto vai hibrīdiem.

Nopietnus pasākumus klimata pārmaiņu sabremzēšanai Vatikānā veic jau kopš 2008. gada, kad tika sākta pastiprināta saules paneļu uzstādīšana. Pērn Vatikānā pilnībā aizliedza vienreizlietojamos plastmasas maisiņus. Šobrīd valsts pārstrādā jau 65% atkritumu – līdz 2023. gadam plānots sasniegt 75%.

5 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
5 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
ZerowastE Riga
15.12.2020 12:31

Labs raksts,smējos kamēr lasīju.Pāvests pats personīgi samazinās oglekli.

17.12.2020 06:01

Tieši tā! Atbildēt nāksies mums visiem pie Pētera vārtiem!

digitalk
15.12.2020 17:14
Reply to  ZerowastE Riga

nebūtu slikti, ja samazinātu arī sevis izdalīto metānu — tātad neelpot un nepurkšķināt ;)

17.12.2020 06:00
Reply to  ZerowastE Riga

Tad jau arī beigs dedzināt lupatas melnās un baltās, kad ievēl jaunu pāvestu. Vai arī tad vienlaikus ar lupatu dedzināšanu ir jāiestāda koku vai divus.

Reklāma