Trešdien, 4. novembrī, ārvalstu medijos parādījās ziņa, ka kriptovalūta “Bitcoin” vairāk nekā 1 miljarda ASV dolāru vērtībā pirmo reizi septiņu gadu laikā mainījusi savu īpašnieku. Šis notikums ievērību izpelnījies ne tikai ar to, ka citās rokās nonākuši ap 70 000 bitkoinu, bet arī tāpēc, ka naudas izcelsme saistīta ar tiešsaistes melno tirgu “Silk Road” (latviski – “Zīda ceļš”). Taču nupat tapis zināms, ka šī bagātība nonākusi pie ASV valdības, kas naudu konfiscējusi.

“Zīda ceļš” agrāk bija pazīstams kā tiešsaistes melnais tirgus, kurā pārdeva visu sākot no narkotikām un zagtām kredītkartēm līdz slepkavu pakalpojumiem. ASV valdība tā darbību pārtrauca 2013. gadā. “Zīda ceļš” dibinātāja Rosa Ulbrihta (Ross Ulbricht) kriminālvajāšana 2015. gadā atstāja atklātu jautājumu par 1 miljardu ASV dolāru. Kur palika nauda?

Reklāma

ASV Iekšējo ieņēmumu dienesta Kriminālizmeklēšanas nodaļa sacīja, ka tā izmantojusi trešo pušu uzņēmumu, lai analizētu bitkoinu darījumus, kurus izpildīja “Zīda ceļš”. Tas, savukārt, novedis pie adreses, kas pieder “Individual X”, kurš, domājams, ir piesavinājies šos 70 000 bitkoinu no “Zīda ceļa”. Likumsargi kontroli pār summu pārņēma 3. novembrī.

Jāpiezīmē, ka 70 000 bitkoinu jeb vairāk nekā viens miljards USD ir vislielākais kriptovalūtas daudzums, ko līdz šim konfiscējusi ASV Tieslietu ministrija.

Tikmēr pats vietnes “Zīda ceļš” radītājs Ross Ulbrihts pašreiz cietumā izcieš divus mūža ieslodzījumus pēc tam, kad ticis atzīts par vainīgu naudas atmazgāšanā, datoru uzlaušanā un sazvērestībās, kas saistītas ar narkotiku piegādi.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
5 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
spriidiic

Tagad sabruka pasaka par virtuālās valūtas neatkarību no valsts varas .

digitalk

+100
+70 000

Last edited 15 days ago by digitalk
Krotow

Gribi reālu neatkarību, lido uz savu planētu. Vēlams citā galaktikā.

spriidiic

Gribu , kā Ijons Klusais .Patiesībā , lidināšanās pa galaktikām , ir bēgšana no Zemes , cerībā , ka viss sliktais būs beidzies , kāmēr esi tur . Katru reizi , atgriežoties no kārtējā ceļojuma , uzmanīgi aplūkoju Zemi . Vai nav uzcepusies , kā kartupelis mikrenē .

Kristaps K.

Kādā veidā kas te sabruka? Valsts ieguva privātās atslēgas un tādā veidā arī varēja ko konfiscēt. Bet citādi jebkura valsts te bezspēcīga.