Intel mēģinās sekmēt savu klēpjdatoru procesoru pārdošanu ar jaunām, tā dēvētajām diskrētajām jeb no procesorā neiebūvētajām videokartēm klēpjdatoriem. Intel šīs jaunās videokartes nodēvējis par Iris Xe MAX.

Lai arī Intel ļoti patīk dēvēt Iris Xe MAX videokartes par diskrētajām, tomēr tās ir cieši saistītas ar nesen izziņotajiem Intel 11. paaudzes procesoriem. Protams, sava loģika šajā visā ir, jo Iris Xe MAX videokartes darbojas pateicoties PCIe Gen 4 un Intel Deep Link tehnoloģijai.

Reklāma

Tiek solīts, ka Iris Xe MAX videokartes spēs nodrošināt gandrīz visu pastāvošo videospēļu baudīšanu 1080p izšķirtspējā ar pieņemamiem vizuālajiem iestatījumiem.

Sagaidāms, ka Iris Xe MAX videokartes būs pieejamas klēpjdatoros jau nākamā gada pavasarī. Būs interesanti redzēt, vai tiešām piezemētas jaudas spēlēm paredzētie klēpjdatori tiešām kļūs plānāki un vieglāki. Iris Xe MAX videokartes pilnībā neaizstās jaudīgās videokartes klēpjdatoros.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
5 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Aha

Jautājums – kāpēc intels netaisa savus spēcīgus video procesorus, kā amd un nvidia?

Krotow

Intel vairāk pieķērušies universālo procesoru izstrādei un tā turpina jau 50 gadus.

digitalk

tieši tāpat, kā Nvidia neprot ražot CPU un AMD video karšu inženierus nopirka ar ATI Technologies.

Arthurio Zandonus

Reti kuram vispār ir stacionārs dators ar nesenu vai jaudīgu pasenu atsevišķu videokarti. Telefonus piepilda Arm. Laptopu daudz, biežāk krīt zemē. Perfekta iespēja tajos likt energoefektīvas, integrētas un ne pārāk jaudīgas videokartes komplektā ar savu CPU. Arī CPU integrēta videokarte ir gana laba visām 2d lietām ar ko nodarbojas ne-entuziasti. Un ar šādu videomodeli pilnīgi pietiks arī lielai daļai 3d aplikāciju, kaut vai labi iecienītajam civ5

Krotow

Nuuuu, stacionāro datoru nav nemaz tik maz. Liels integrēto risinājumu skaits atkal rada problēmas programmu un spēļu izstrādātājiem. Zemē laptopus met tikai Linuss, kurš visu met zemē. Lietotājs parastais tikai piešmeko shēmu un izlauž ekrāna eņģes.