web analytics

Jauno iPhone 5G režīms baterijas darbību samazina par 2 stundām

Jaunākie raksti

“Coinbase” stūrē publiskas kompānijas virzienā

Kriptovalūtu tirdzniecības uzņēmums "Coinbase" nolēmis kļūt par publisku kompāniju. Uzņēmums ceturtdien, 25. februārī, ASV Vērtspapīru un biržu komisijā iesniedza...

Gandrīz puse pārdoto viedtālruņu Japānā pagājušajā gadā bijuši iPhone

Šī gada pirmajos mēnešos ienāk arvien jauna un jauna informācija par dažādiem 2020. gada finanšu un pārdošanas datiem, tāpēc...

Zoom sāks piedāvāt automātiskos subtitrus arī bezmaksas versijas lietotājiem

Videokonferenču rīks Zoom līdz 2021. rudenim plāno piedāvāt automātisko subtitru veidošanu arī bezmaksas lietotājiem, tiesa, šobrīd šai iespējai nepieciešams...

“Mercedes” nevēlas sasteigt atteikšanos no iekšdedzes dzinējiem

Vācu autoražotājs "Mercedes" iepriekš iepazīstinājis ar dažādiem plāniem, kā uzņēmums plāno pārstrukturizēt savu biznesu nākotnes elektroauto tirgum. Autoražotājs pamazām...

HP atpērk HyperX no Kingston

HP Inc. ar Kingston noslēguši vienošanos par HyperX pārdošanu HP. Darījuma summa ir 425 miljoni dolāru par HyperX datorspēļu...Jauno Apple iPhone 12 viedtālruņu prezentācijas laikā 13. oktobrī uzņēmums neko neminēja par baterijas darbību, salīdzinot ar citām reizēm, tāpēc tas bija kā signāls, ka tās darbības ilgums jaunajos telefonos varētu nebūt labākais. Beidzot parādījušies arī pirmie testi, kuri atklājuši, ka 5G režīmā telefons zaudē pat 2 stundas no darbības.

ASV medijs Tom’s Guide veicis savu ierasto testu ar iPhone 12 un iPhone 12 Pro modeļiem, kuri kā pirmie būs pieejami pircējiem. Testa laikā, kurā ik pēc 30 sekundēm tiek atvērta jauna mājaslapa pārlūkā, atklājies, ka iPhone 12 ar ieslēgtu 4G savienojumu darbojies 10h 23m, bet ar 5G tās vairs bijušas tikai 8h 25m. Tātad kritums bijis 1h 58m. Apple iPhone 12 Pro gadījumā ar 4G tika sasniegts 11h 24m ilgs darbības laiks, bet 5G režīmā 9h 5m, kas ir 2h 18m samazinājums. Redzams, ka Pro modelis līdzīgi pagājušajam gadam tomēr darbojas par 1h ilgāk par parasto, pieņemot, ka abiem modeļiem ir līdzīgas ietilpības baterija.

Salīdzinājumam Samsung S20 5G režīmā darbojās 9h 31m, bet ar 120Hz ekrāna atsvaidzi 8h 4m. Lielāka izmēra Samsung S20+ darbojās 10h 31m, bet 120Hz režīmā 8h 55m. Šeit skaidri redzams, ka Samsung flagmanis darbojas krietni ilgāk par iPhone 12 Pro, bet tas ir arī izmēros lielāks telefons, kas nozīmē, ka šos datus korektāk būs attiecināt pret iPhone 12 Pro Max, kurš vēl nav nonācis testētāju rokās. OnePlus 8T uzrādījis visai atzīstamu rezultātu 5G un 60Hz režīmā darbojoties 10h 49min, bet 120Hz tās būtu 9h 58m.

Apple acīmredzot zina par šo problēmu, kas nav nekāds jaunums, tāpēc arī prezentācijā tika izcelta automātiskā pārslēgšanās starp datu režīmiem, kad nav nepieciešams 5G ātrums. Tiesa, eksperti norāda, ka vislabāk to būs darīt manuāli, jo šī automātika ne vienmēr darbojas tik intuitīvi un precīzi. Piemēram, tā darbosies tad, kad cilvēks straumē mūziku ar izslēgtu ekrānu. Jāpiemin, ka svarīgi šajos testos tomēr ņemt vērā baterijas ietilpību, bet kopumā šis ir viens no vājajiem punktiem iPhone telefonos jau kādu laiku.

Avots9TO5Mac

11 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
11 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Edgars Briedis

Diemžēl tas bija gaidāms, tādēļ es galīgi nepriecājos par 5G jaunajos ābolos :( Mūsu platuma grādiem nevajadzīga lieta vismaz 5 gadus.

Čiekurs

Nu, pag, vai tad 5G nevar izslēgt?
Normāli būtu tādu telefonu lietot vairāk kā 2 gadus, mierīgi pat 4-5 un ap to laiku jau 5G būs uz katra stūra, ko vajadzības gadījumā varēsi lietot ar savu it kā veco iPhone.

Pats

Tur jau tā lieta, ka 5G būs vajadzīgs tikai pēc 4-5 gadiem un 12tais ābols būs jau vecs.

Čiekurs

Muļķības, pēc 4-5 gadiem jau sen 5G kūpinās mūsu smadzenes un jau nākamgad ne5G telefoni būs retums.
Tāpat arī cepiens bezjēdzīgs, jo izejot cauri pa diagonāli jauno ābolu ražas cenu lapai atsevišķi nav izdalīti 5G modeļi.
Es vēl gada sākumā biju izvēles priekšā ņemt 5G, vai ne5G trubu un loģiski, ka ņēmu bez 5G, taču šobrīd nav vairs tur ko baigi domāt.

1029

Testa laikā, kurā ik pēc 30 sekundēm tiek atvērta jauna mājaslala pārlūkā” – obsesīvi kompulsīvo traucējumu tests? Kurš lieto telefonu šādā veidā un ko tas tests parāda reālo scenāriju gadījumā?

Juris

Lieto kā gribi, ar ieslēgtu 5G tērēs bateriju vairāk. Labi, ka viņu var izslēgt, kamēr jēgas no viņa nav.

1029

Ir starpība starp vienkārši atrašanos tīklā un teju nepārtrauktu datu pārraidi. Visdrīzāk, ka servisa paketes neizmantotam raidītājam prasa mazāku enerģijas patēriņu kā daudz lielāka apjoma datu pakešu raidīšanu/saņemšanu.

Reinis Rozitis

> Kurš lieto telefonu šādā veidā un ko tas tests parāda reālo scenāriju gadījumā?

Telefons pats “lietojas” šādā scenārijā – ir miljons un viena aplikācija, kas taisa fona pieprasījumus/push notifikācijas utt.

Tests (lai arī sintētisks) parāda, ka šobrīd konkrētam telefona modelim 5G modems tērē vairāk ..

1029

reizi 30sek.? nu nu…bez aktivitātes logiem es tam īsti negribētu ticēt, balstoties tikai uz pieņēmumu.

klau, bet kā tad ar 5G ideju, ka torņi ir tuvāk un pietiek ar mazāku jaudu? pagaidām vēl nav salikti gana daudz vai problēma raidītāja realizācijā?

Reinis Rozitis

Nu viens no iemesliem ir, ka jāslēgājas starp frekvencēm. Te, piemēram, atbilde no Samsunga https://www.samsung.com/us/support/troubleshooting/TSG01201462/

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: