Uzņēmumu Apple skārušas nepatīkamas ziņas, kas saistītas ar kompānijas T2 drošības čipu, kas nodrošina gan TouchID informācijas noglabāšanu, gan datu šifrēšanu, kā arī citu informāciju. Kaut arī Apple produkti saistās ar lielu drošību, hakeru komandai pētījuma nolūkos izdevies šo mikroshēmu uzlauzt.

Lai būtu iespējams šāds uzbrukums un uzlaušana, nepieciešams izmantot divas ievainojamības, kas jau iepriekš izmantotas, lai uzlauztu iPhone iOS operētājsistēmu, un tas darbojas tāpēc, ka T2 čips ir balstīts uz A10 procesoru. Tomēr, lai uzlauztu T2 būs nepieciešama fiziska pieslēgšanās Mac datoriem, izmantojot USB-C pieslēgvietu, kā arī būs nepieciešams nonākt datora palaišanas režīmā.

Kā norāda hakeri, tad Apple saviem ikdienas datoru lietotājiem ir atstājis atkļūdošanas interfeisu T2 čipam un iespēju piekļūt programaparatūras atjauninājumu režīmam, kas arī ļauj vīrusam tam piekļūt un uzlauzt mikroshēmu. Šāda fiziskā vīrusa palaišana neglābs lietotāju, pat ja dators ir izslēgts, taču kā norāda eksperti, tad ikdienas lietotājam šāda veida ievainojamība ir zema, ja vien dators netiek atstāts pilnībā bez uzraudzības. Ar T2 čipu ir aprīkoti visi Mac datori sākot ar 2018. gadu.

Teorētiski šīs izmaiņas, ļautu nelabvēļiem itin viegli piekļūt datora lietotāja parolēm un citai informācijai, kuru glabā T2 mikroshēma.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
5 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
awes

mikroshēmu uzlaist. :D :D :D

hartijs

Vajadzētu hakerus uzlauzējus nošaut. Ar laiku visas problēmas atrisināsies. Nebūs kam lauzt.Arī citi baidīsies.

1214

Kur tu biji ar savu gudrību akmens laikmetā – laicīgi būtu tikuši vaļā no kaitniekiem un tagad pasaule būtu citādāka!

Agris

Zagļiem roku cirta nost – neko daudz nelīdzēja

Krotow

Lielāk jēga, ja hakeriem vai kas tur, būtu izdevies izveidot T2 čipa klonu. Beigo āboldzelžu remontētāji priecātos.