Nvidia tikko paziņojusi, ka līdz ar nākamā gada sākumu varam atvadīties no vairāku savstarpēji savienotu videokaršu izmantošanas vienā datorā. Paziņojums nāk no GeForce Game Ready Software draiveru Version 456.38 pavadošās dokumentācijas.

Turpmāk visām videokartēm SLI slēgumā būs jau spēles izstrādes procesā jāveido atbalsts. Tātad par SLI darbināšanu konkrētā spēlē atbildēs pats spēles veidotājs. Jāsaprot, ka spēļu veidotāji diez vai ņemsies ar šādu gana reti sastopamu niansi datoru uzbūvē.

No jauno Ampere videokaršu klāsta tikai GeForce RTX 3090 ir kontakti SLI savienojumam, padarot šo visu vēl retāk sastopamu, jo RTX 3090 videokartes tāpat jau būs gana jaudīgas un visai dārgas.

SLI tehnoloģijai jau vēsturiski bijuši dažādi oficiāli un mazāk oficiāli izklāstīti ierobežojumi. Daudzi SLI izmantotāji sūdzās, ka neviena no videokartēm nestrādājot ar 100% atdevi, tāpat vēl DirectX-11 ērā divas videokartes ar 8 GB VRAM uzrādītājās kā 2×8 GB, nevis jā 16 GB videoatmiņa. Ar DirectX-12 tas tika izlabots, bet tāpat dārdzības un neuzticamās darbības dēļ to izvēlējās retais.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
3 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Kartupelis3

Pārdotu 2x 1080ti vai mainu pret 3080. Bet droši vien varu vnk iet stūrī paraudāt..

Uldons

Pērku pa 150 katru

Krotow

SLI bija vēl kāds tā lietotājiem labi zināms gļuks. Strēmelēs saraustītie kadri dēļ nobīdes, kas radās atšķirīga renderēšanas laika dēļ savienotajās kartēs. Ar to tā arī īsti galā netika. Jo sinhronizējot kadra daļas, samazinājās FPS un zuda jēga no SLI kā tāda.