Nesen publicēti gadskārtējās aptaujas rezultāti par tabakas lietošanas paradumiem ASV jauniešu vidū. Iegūtie dati liecina, ka, salīdzinot ar pērno gadu, elektronisko cigarešu lietojums šogad samazinājies gan vidusskolēnu, gan studentu vidū. Pētījumā noskaidrots, ka mazāk nekā 20% studentu un aptuveni 5% vidusskolēnu ikdienā lieto e-cigaretes. Salīdzinājumam 2019. gadā 27.5% studentu un 10.5% vidusskolēnu norādīja, ka lieto e-cigaretes.

Mičiganas universitātes profesors Ričards Mičs norādījis, ka pusaudži parasti sāk piebremzēt narkotiku lietošanu brīdī, kad tās sāk kļūt riskantākas veselībai. Un nopietni riski tiešām pastāv – pērnā gada vasarā un rudenī ASV fiksēti simtiem gadījumu, kad plaušu bojājumi saistīti tieši ar tā saukto veipošanu jeb e-cigarešu lietošanu.

ASV ķirurgi veipošanu sauc par tādu kā epidēmiju, kas 2018. gadā savā varā paņēma tūkstošiem ASV jauniešu. Tajā gadā pētījums par tabakas lietošanu jauniešu vidū atklāja visai šokējošus rezultātus – salīdzinot ar 2017. gadu, e-cigarešu lietošana tieši studentu vidū pieaugusi par 78%. Līdzīga tendence bija vērojama arī 2019. gadā, taču izskatās, ka šogad šo nelāgo ieradumu piekopj mazāk jauniešu.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
1 Comment
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
digitalk

plaušu bojājumu saistība ar elektronisko inhalāciju ir aptuveni tik pat liela, kā nažu ražotāju saistība ar slepkavībām.