web analytics

Teslas jaunā tehnoloģija varētu paglābt sakarsušā auto atstātus bērnus

Jaunākie raksti

Uzņēmējus aicina 10 dienās ekspertu vadībā izveidot interneta veikalus

No 28. janvāra līdz 8. februārim Kurzemes Biznesa inkubators sadarbībā ar Digitālo mārketinga fabriku un Mozello mājas lapu izstrādes...

Kursors.lv kopā ar Citadeli informēs par fintech jaunumiem

Ar prieku paziņoju, ka Kursors.lv uzsāk sadarbību ar Citadeles banku un visa gada garumā kopā informēsim par svarīgo finanšu...

Saruna ar Mārtiņu Bērziņu par Covid-19 ietekmi uz finanšu tehnoloģiju attīstību

Domāju, ka tikai retais spēja paredzēt, kāds tieši izvērtīsies 2020. gads un kā sākontēji tālajā Ķīnā radies COVID-19 vīruss...

Star FM “Zoopastas” tehnoloģiju rubrika #401 (21.01.2021)

21. janvāra radio Star FM rīta programmas Zoopasta tehnoloģiju rubrikas ieraksts. Kā klausīties Star FM tehnoloģiju ziņas? Katru ceturtdienu uzreiz...

Microsoft sadarbosies ar General Motors un investē autonomās braukšanas uzņēmumā Cruise

Tehnoloģiju uzņēmums Microsoft noslēdzis ilgtermiņa sadarbību ar autobūves uzņēmumiem General Motors, Honda un vēl citiem, lai investētu vairāk nekā...Nākotnes Tesla automašīnām varētu būt iebūvēta funkcija, kas spēj pārliecināties, ka sakarsušā auto netīšām nepaliek neviens bērns. Kompānija jau lūgusi atļauju Federālajai Komunikāciju Komisijai tirgot maza darbības rādiusa kustību uztveršanas ierīci, kas izmanto lielāku jaudas līmeni nekā atļauj pašreizējie noteikumi. Saskaņā ar Teslas sniegto informāciju – ierīce izmanto milimetru viļņu radara tehnoloģiju, lai fiksētu kustību transportlīdzeklī, tādējādi nosakot, vai tajā neatrodas cilvēki.

Pamatojot šādas tehnoloģijas vajadzību automašīnās, Tesla norādīja uz statistikas datiem, kas liecina par to, ka pērn sakarsušos auto gājuši bojā vairāk nekā 50 bērni. Tesla sacīja, ka interaktīvā kustību uztveršanas ierīce var būt daudz efektīvāka nekā kameru sistēmas līdzīgu nāves gadījumu novēršanā, jo tā var “redzēt” caur mīkstiem materiāliem, piemēram, segām un bērnu autokrēsliņiem. Šī tehnoloģija arī spēj fiksēt elpošanu un sirdspukstus, tādējādi atšķirot dzīvu būtni no priekšmeta.

Ierīcei ir arī citi potenciālie pielietojumi. Pateicoties spējai novērtēt ķermeņa izmērus, tā varētu, piemēram, optimizēt drošības spilvenu novietojumu avārijas laikā. Tāpat interaktīvās kustību uztveršanas ierīces sniegtu precīzākus drošības jostu atgādinājumus, jo tehnoloģija spēj noteikt augstāk minētās atšķirības starp bērnu un priekšmetu. Visbeidzot, lai arī ierīce koncentrēsies uz automašīnas iekšpusi, tā var skenēt arī līdz sešām pēdām lielu teritoriju ārpus auto. Pievienotā vērtība šeit būs modernāka zādzību novēršanas sistēma, kas var laicīgāk atklāt ielaušanos transportlīdzeklī.

Prasību par tehnoloģijas integrāciju automašīnās Tesla iesniedza 31. jūlijā, savukārt līdz 21. septembrim Komisija sola sniegt atbildi.

5 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
5 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow

Tā sistēma iesākumā varētu vnk atvērt auto durvis.

0818

vai pavērt logus

0818

No raksta nekļuva skaidrs, ko īsti darīs interaktīvā (ja reiz šis vārds ir izmantots) sistēma, konstatējot novirzes no normas….ieslēgs signāltauri, izsauks glābējus atvērs logu vai aizsūtīs ziņu vecākiem “jūsu bērns vairs neizrāda dzīvības pazīmes”?

Tad vēl jezga ar signālu, kas pārsniedz atļauto jaudu, to padarīs par strīdus ābolu un var nolemt komerciālai neveiksmei. Jo jebkura misekļa rezultātā vecāki tiesāsies ar Tesla par to, ka bojājumu veselībai vai nāve ir nevis no karstuma vai zīdaiņu pēkšņās nāves sindroma sekas, bet gan starojuma sekas. Un ASV patērētājs var veiksmīgi tiesāties ar ražotāju.

LAN

Gan jau vienkārši ieslēgs kondišku, citādi sīko pie atvērta loga var nozagt.

0818

Izgudrot tik smalku sistēmu, lai novērstu sekas, kas nerastos, ja vecāki domātu ar galvu? Vecākus, kas sīkos atstāj vienus auto bez gaisa, automātiski vajag tiesāt par vecāku pienākumu nepildīšanu….

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: