Šīs vasaras sākumā AMD izziņoja AMD B550 čipsetu, ko var uzskatīt par mazliet lētāku AMD X570 čipseta versiju. Pavisam nesen publicējām MSI MAG B550M MORTAR sistēmplates apskatu un tajā plašāk izpētījām šī čipseta galvenos aspektus. Pie reizes arī secinājām, ka tas ļauj radīt ļoti adekvātas sistēmplates tiem, kas nevēlas maksāt par funkcijām, kas nav nepieciešamas.

Šodien AMD prezentēja vēl lētāku un vienkāršāku AMD A520 čipsetu un sadarbības partneri jau ir izziņojuši pirmās uz šī čipseta bāzētās sistēmplates.

AMD A520 čipseta sistēmplates būs aprīkotas ar AM4 procesora ligzdu un varēsim izmantot šobrīd aktuālās AMD Ryzen 3000 sērijas procesorus, kā arī čipsets atbalstīs nākamo uz Zen 3 arhitektūras bāzēto paaudžu (Renoir, Cezanne un Vermeer) AMD procesorus.

Jaunais čipsets kopā ar trešās paaudzes AMD Ryzen procesoriem nodrošina 26 PCIe 3.0 kanālus, līdz sešiem USB 2.0 portiem, līdz pieciem USB 3.2 Gen2 portiem (SuperSpeed 10Gbps), līdz 2 USB 3.1 portiem un līdz četriem SATA portiem. Operatīvajai atmiņai iespējama virstaktēšana un tīkla savienojumi būs pieejami līdz gigabita ātrumam.

Jāgaida, kad jaunās sistēmplates atceļos uz mūsu veikaliem un būs kāda no tām jānotestē, lai saprotam uz ko tās ir spējīgas.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
1 Comment
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Alberts Kviesis

Būs arī X590/599. X570 BIOS par to norāda (opcijās ir parametri x570/x590)