Reklāma

Huawei vairs nevar atjaunināt vecākus viedtālruņus [papildināts]

Jaunākie raksti

Ķīna pilnībā aizliegusi maksājumus ar kriptovalūtām

Ķīnas Centrālā banka nākusi klajā ar skarbu vēsti ikvienam kriptovalūtu turētājam šajā valstī. Ķīnas Tautas banka aizvadītās nedēļas piektdienā...

“DJI”, iespējams, gatavo jaunus “Mavic 3 Pro” un “Mavic 3 Cine” dronus

Iespējams, pēc kāda pusotra mēneša, novembrī, uzņēmums "DJI" laidīs klajā savu jaunāko veikumu - bezpilota lidaparātus "Mavic 3 Pro"...

“Twitter” kļūst par pirmo sociālo tīklu, kas atbalsta maksājumus ar kriptovalūtu

Par to, ka "Twitter" savā platformā vēlas integrēt "Bitcoin", rakstījām jau iepriekš. Nu tas beidzot noticis. "Twitter" atjaunojis savu...

“Facebook” pamet galvenais tehnoloģiju speciālists

Izskatās, ka "Facebook" ir pārmaiņu priekšā un pašreiz noslēdz nodaļu, kas būtiski ietekmēja uzņēmuma attīstību. Pēc 13 gadiem "Facebook"...

Mercedes sadarbosies ar Stellantis bateriju ražošanā elektroauto

Vācu autoražotājs Mercedes paziņojis, ka tas kļūs par Stellantis koncerna un "Total Energies" partneri uzņēmumā "Automotive Cells Company", kas...

Esam nonākuši ļoti, ļoti nepatīkamā mirklī – iztecējusi Huawei piešķirtā licence, kas ļauj atjaunināt vecākus Android viedtālruņus ar jaunāko Google programmatūru. Ja ar jauniem viedtālruņiem katram ir iespēja izvēlēties starp Google lietotnēm un servisu darbību vai otru labāko viedtālruņu kameru pasaulē, tad ar vecākiem viedtālruņiem viss nav tik vienkārši un skaidri.

Pagaidām nekas vēl nav akmenī cirsts ar vecāku viedtālruņu atjauninājumiem, Huawei paspēja piegādāt Android 10 vairākiem saviem vecajiem modeļiem ar visu Google Play veikalu un Google servisiem, bet tas tad arī varētu būt viss.

Google Play veikals vēl ir aizvietojams, bet Google servisi, kartes (tas pats Latvijas Pasts), norēķini (Mobilly) un citas iespējas jau ir tik tālu ieēdušās mūsu dzīvēs, ka bez šiem visiem iztikt būs ļoti smagi.

Jā, Huawei cīnās ap savu lietotņu veikalu un servisiem, jā tur ir manāms progress. Bet vēl arvien daudzas jo daudzas lietotnes nav pieejamas Huawei veikalā. Tas pats attiecas uz kritiskiem Android drošības ielāpiem.

Kas tālāk? Iespējams, Huawei pārcels aktuālos viedtālruņu modeļus uz Harmony OS, bet tas nav vienā nedēļā paveicams darbiņš. Esošie Huawei lietotāji šobrīd var tikai turēt tuklos īkšķīšus, jo nekas cits jau vairs neatliek.

Huawei komentārs (17.08.2020): HUAWEI ierīces turpina saņemt operētājsistēmas un drošības atjauninājumus – gan tās, kas atbalsta Google mobilos pakalpojumus (visi līdz P40 sērijai), gan tās, kas darbojas ar Huawei mobilajiem pakalpojumiem (visi sākot no P40 sērijas). Visas Huawei ierīces, kas iepriekš instalētas, izmantojot pakalpojumu Google Play, var turpināt lietot Google Play, lai lejupielādētu un atjauninātu lietojumprogrammas. Jaunās lietotnes un atjauninājumi ir pieejami vietnē HUAWEI AppGallery ierīcēs bez Google Play.

Reklāma

18 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
18 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments

Sanāk, ka uz mana p20 nebūs drošības ielāpi un labojumu atjauninājumi?

Uh, kaut kā biju palaidis garām šādu iespējamību, burtiski pirms pāris dienām iepirku P30 Pro tieši tā iemesla dēļ, ka pēdējais labais Huawei ar Google atbalstu. Un es vēl cerēju uz Android 11 atjauninājumu.

Šobrīd pirkt Huawei telefonus nav prāta darbs. Pārāk daudz jau esošu un potenciālu problēmu un gandrīz nekādu ieguvumu, ko likt pretī.

Raksta virsraksts neiet kopā ar komentāru no Huawei. No raksta sapratu, ka var aizmirst par play store. No ražotāja komentāra saprotu, ka tiem kam līdz šim play store ir strādājis, tas strādās kā līdz šim. Kā tur beigās ir?

Kā ir tā ir, Dxomark testos Xiaomi Mi 10 Ultra ir priekšā Huawei P40 Pro, tā kā vairs nav pat jēga dēļ fotoaparāta uz Huawei skatīties.

Neaizstāvu Hu****, tik Mi 10 Ultra nav šobrīd Eiropai paredzēts. Kad un vai būs, jāgaida.

Tātad, raksts ir par to, ka ir beigusies atļauja, kas ļāva Google sadarboties ar Huawei, lai nodrošinātu viņu ierīcēm, kas izlaistas pirms 2019. gada 16. maija, saņem programmatūras atjauninājumus. Praksē tas nozīmē, ka šīs ierīces var nesaņemt Android atjauninājumus un drošības kļūdu labojumus no Google puses. Kaut ko noteikti var labot pats Huawei. Protams, pieeja Google Play veikalam nekur nepazūd un arī iepriekš no turienes uzstādītās lietotnes turpinās darboties un atjaunoties.

Huawei komentāru es tā arī saprotu – ka ierīces šobrīd saņem programmatūras atjauninājumus. Komentārs nepasaka neko par nākotni.

Nākotne ar ļoti lielu varbūtību ir tāda, ka politikas “tev nebūs pārspēt mūs” ietvaros Huawei tiks pakļauts arvien lielākiem ierobežojumiem. Jau šodien “The U.S. Department of Commerce is adding 38 Huawei affiliates around the world to the U.S. government’s economic black list which will make it difficult for Huawei to obtain semiconductors — even those produced outside of the U.S. — without a U.S. stamp of approval.”

Protams, protams. Situācija ir čābīga un neizskatās, ka paliks labāk. Vismaz kamēr ASV pie teikšanas būs tas savdabīgais personāžs. Zaudētājos ir patērētāji visā pasaulē, jo, pirmkārt, zaudē iespēju pirkt šī zīmola produktus, un, otrkārt, var atslābt pārējie ražotāji, kam ir par vienu spēcīgu konkurentu mazāk.

Man gan ir pamatotas šaubas, ka savdabīgais personāžs ar savu aiziešanu līdzēs. Huawei tikai žmiegts arī pirms viņa, tikai tagad spēcīgāk. Piemēram, bija bans 2012. gadā $38 miljardu tenderītī uz Austrālijas platjoslas tīklu.

Visdrīzākais iespējamais variants ir tas ka Huawei izlaidīs savu mobīlo os kas varētu konkurēt ar Googles sistēmu nu nevis konkurēt bet kas darbotos normāli ārpus Āzijas tirgus

Nu ir jau runas par šādu OS, tomēr mēs visai labi redzējām kas iznāca no šādas idejas, kad to mēģināja realizēt Microsoft, kam tomēr ar programmatūras izstrādi ir lielāka pieredze.

Nu ja ievēlēs citu ASV prezidentu un Google mainīs Savu politiku tad varbūt kaut kas aizies uz labo pusi, bet diez vai
Jo kā zināms pašu āzijas tirgū šim googles faktoram ir maz ietekmes un tas ir liels Huawei klientu tirgus kam nemaz nevajag googles veikalu

Ar Huawei telefonu biznesu ir cauri, no trešās puses arī vairs nedrīkst iepirkt procesorus…
https://m.iguides.ru/main/gadgets/ssha_vveli_novye_sanktsii_protiv_huawei/

Tikmēr globāli(protams, lielākoties Ķīnas tirgus sekmju rezultātā) Huawei pamanās apdzīt Samsung un nu ir 1. vietā pēc tirgus daļas ar visvairāk pārdotiem viedtelefoniem pasaulē 2020. gada 2.kvartālā.

Es joprojām nespēju noticēt šādam rezultātam. CIK slikti tad ir jāiet Samsung, lai viņus pārspētu Huawei, kuru produkti šobrīd reāli interesanti ir tikai Ķīnā?

Iespejams ka Huawei pietiek ar Kinas tirgu, lai pirktu tieshi vinju razhotas ierices. Joprojam es neesu reali lasijis ne redzejis, kas apstiprinatu, ka Huawei piegada informaciju, spiego, backdoor utml. Jaa ASV lielie uznjemumi visu laiku to dara. Facebook, Instagram, Google, Cisco. Soreiz domajams ka ir parspileti un reali no taa visa nav pat 70%. Ka jau Kristaps teica kamer pie varas bus savdabigais personazhs tikmer nekas nemainisies.

Es ar vēl paspēju pagājušā gada beigās p30 nopirkt jo bij saprātīga cena labas kameras un googles servisi ar play marketu

Reklāma
Reklāma
Reklāma