Reklāma

Apple neļaus izmantot videospēļu straumēšanas servisus iOS ierīcēs

Jaunākie raksti

Latvijā izveidota jauna IT apmācību organizācija “TDL School”

Augstākās izglītības un IT profesionāļi Latvijā izveidojuši jaunu IT izglītības organizāciju “TDL School”, kuras mērķis būs klātienes un tiešsaistes...

Xiaomi Black Shark 4 spēlēm paredzētā viedtālruņa apskats

Xiaomi marta beigās papildināja viedtālruņu klāstu ar diviem Black Shark 4 sērijas viedtālruņiem – Black Shark 4 un Black...

Microsoft tikai jūlijā no Windows izvāks Adobe Flash

Adobe jau pagājušajā gadā apstiprināja, ka nu tiešām ir pienācis Flash gals – Flash Player vairs netiek uzturēts un...

“SpaceX” atklāj detaļas par plānoto “Starship” pirmo orbitālo lidojumu

Tie, kuri sekoja līdzi pēdējam "SpaceX" raķetes "Starship" prototipa "SN15" testam, bija liecinieki tam, ka pirmo reizi iznākums bija...

ASUS TUF sērijas klēpjdatori saņem GeForce RTX 3060 un Intel 11. paaudzes procesorus

ASUS TUF sērijas klēpjdatori pazīstami ar izturīgiem korpusiem un augstas atsvaidzes ekrāniem. Tiek ziņots, ka ASUS TUF sērijas klēpjdatori...

Apple ir Apple, un tā ietur savu nostāju saistībā ar videospēļu straumēšanas servisiem, vismaz šobrīd neļaujot tiem atrasties savā App Store, lai tos izmantotu uz iOS ierīcēm.

Uzņēmums neļauj palaist xCloud bāzētos videospēļu servisus, kas nozīmē, ka Google Stadia un Nvidia GeForce Now nav iespējams lejupielādēt uz iPhone un spēlēt spēles, izmantojot mākoņpakalpojumu iespējas. Šī nozare arvien straujāk sāk attīstīties, kā arī interneta ātrums ļauj nodrošināt atbilstošas kvalitātes attēlu un spēles darbību, neveidojot ilgas aiztures.

Tāpēc mobilās platformas kā viedtelefoni un planšetdatori sāk ieņemt aktīvu daļu šajā tirgū, tomēr acīmredzami Apple to nenovērtē kā ļoti lielu. Kompānija kopumā nav pret šiem servisiem, taču, vadoties pēc savas politikas, tā vēlas, lai spēļu straumēšanas servisi darbojas godīgas konkurences apstākļos, kas nozīmē, ka katrai piedāvātajai spēlei ir jābūt atsevišķai mobilajai versijai. Attiecīgi arī šai versijai ir jābūt apstiprinātai App Store, līdz ar to šis process var izrādīties ļoti garš un xCloud servisiem vismaz šobrīd neizdevīgs un laikietilpīgs.

Pagātnē jau ir bijis gadījums, ka Apple nobloķējis Steam, tiesa Valve šajā situācijā pierādīja, ka tas ir tikai serviss, kurš ļauj attālināti pieslēgties citai darbvirsmai. Šāda rīcība potenciāli ļauj samazināt konkurenci kompānijas Arcade servisam, kurš gan nepiedāvā tādas videospēles, kādas mēs saprotam ar šo vārdu.

Reklāma

7 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
7 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
1133

“katrai piedāvātajai spēlei ir jābūt atsevišķai mobilajai versijai.”

Pasakot A, ir jāpasaka arī B – tas ir peļņas jautājums, jo atskaitījumu % appstorē veidojas no atsevišķiem lietojumiem.

Jurčiks

Šis!
Apple regulāri tiesājas ar izstrādātājiem, lai saņemtu lielāku pīrāga gabalu, Ja atļaus streamot spēlēs, tad tikpat labi, var streamot applikācijas funkcionalitāti, par kuru tagad apple iekasē lielo naudu.
Apple tagad atrodas ekosistēmā iesprostoto lietotāju slaukšanas fāzē.

Jurčiks
Oskars

Vispar jau no taa briizha, ka paradijas iespeja speles piepirkt klat “papildiespejas” (in-app purchase), taa saturs kljuva jeels, un normalas speles, kuru tiesham izbaudit, butu patikami spelet var teikt gandriz ka nav. Tapec telefona sen nav nevienas speles, ja nu kadreiz it kaa relaksacijai kads velas uzspelet man gimene.

Davis

Piekrītu. Apple Arcade gan šo cenšas risināt – pieejamās spēles tīri interesantas, bez reklāmām un bez in-app-purchases. Bet neceļās rokas tomēr 5€ mēnesī maksāt, lai kādā brīvā brīdī kādu mobilo spēli uzspēlētu. Būtu jauki, ja būtu iespēja iegādāties atsevišķas Apple Arcade spēles.

Prusljix

Ja būs pieprasījums, tad būs piedāvājums. Netfliksam vai Spotify pēc šīs teorijas arī būtu jānodrošina visi šovi arī App storā (ali būtu godīga konkurence).
Brīdī, kad mākoņgeimings būs sasniedzis noteiktu līmeni, Apple pats vēlēsies, lai viņu iekārtas būtu atbalstītas. Galu galā, šis varētu beidzot pavērt iespēju arī MAC datoram kļūt par Geimera sapni ;)

Kristaps Skutelis

Jā, bet līdz brīdim, kad mākoņgeimings būs lietojams, Apple vēl ir laiks uzbūvēt savu risinājumu un noslēgt ar videospēļu izstrādātājiem/izplatītājiem viņiem interesantus līgumus.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: