Pagājušās nedēļas piektdienā ASV prezidents Donalds Tramps visai tieši paziņoja, ka vienas dienas laikā grasās slēgt populāro lietotni TikTok, jo tā iegūst lietotāju datus un ASV ir saspīlētas politiskās attiecības ar Ķīnu, taču tagad ir rasts kompromiss, kurš jebkurai Amerikas kompānijai ļauj to iegādāties, lai turpinātu darbību.

Kā viens no galvenajiem pretendentiem, kurš varētu iegādāties un tādējādi oficiāli pārņemt TikTok daļu ASV, lai tā vairāk nepiederētu Ķīnas ByteDance, tiek minēts tieši Microsoft. Tāpēc Tramps, balstoties uz šo informāciju, ir devis 45 dienu laika periodu, kas noslēgsies 15. septembrī, lai iegādātos TikTok. Tam nav jābūt tieši Microsoft, bet darījumam ir jānotiek šajā periodā vai arī lietotne tiks bloķēta.

Tāpat ASV prezidents norādījis, ka vēlas un sagaida šī darījuma rezultātā finansiālu papildinājumu valsts kasē. Ja darījums notiks, tad Microsoft savā īpašumā iegūs arī Kanādas, Jaunzēlandes un Austrālijas tirgus. Kuluāros arīdzan uzpeldējusi informācija, ka Apple izrāda savu interesi par TikTok.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
8 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Andrejs Pavārs

Labs ultimāts no terorista!
Pierādījumu nav, bet aizdomas ir. Pēc tiesas lai arī lemj slēgt to bodīti, nevis šantažēt.

digitalk

labs ultimāts no gudra valsts vadītāja, kura konsultanti apzinās privāto datu noplūdes nopietnību. pierādījumi ir.

1005

Teicams darījums. Kurš no mums ir spējis pārdot beigtu kaķi? TikTok to mācēja.

Krotow

TikTok vnk parādīja, ka ākstu un pašmuļķību izrādītāju šai saulē ir vairāk kā vajadzīgs. Ņem un kaut vai ar dakšām vagonos krāmē.

digitalk

> spējis pārdot beigtu kaķi

Toms Soijers?

Lauris

Īsti neizprotu ultimāta būtību. Tramps var liegt pieeju tiktokam amerikas tirgū, bet vēl taču paliek visa pārējā pasaule ar lietotājiem?

digitalk

otrā rindkopā rakstīts — ļaus nopirkt tiktok ASV nodaļu vai to slēgs kopā ar visu appu ASV teritorijā.

Kristaps Skutelis

Ņemot vērā, ka TikTok nav pieejams Ķīnā, ASV varētu būt šīs lietotnes lielākais tirgus.