web analytics

Tramps grasās aizliegt TikTok

Jaunākie raksti

Izziņoti Kursors.lv lasītāju iecienītākie tehnoloģiju ražotāji (2020)

Uh, 2020. gads bija ļoti interesants! Pavasarī viss apstājās, bet atsevišķas nozares jau dažu turpmāko mēnešu laikā bija ne...

“Alphabet” pieliek punktu ambiciozajam interneta balonu projektam “Loon”

"Google māteskompānija "Alphabet" paziņojusi, ka pēc deviņu gadu darbības nolemj likvidēt projektu "Loon". Tas savu atpazīstamību ieguvis, pateicoties milzīgiem,...

Mobilā lietotne “Bodyguard” lietotāju pasargās no naida runas sociālajos tīklos

Uz sevi tēmēti naidīgi komentāri vai kāds cits līdzīgs saturs nav tā patīkamākā lieta, ko lasīt sociālajos tīklos. Taču...

“Volkswagen” vadītājs izziņo “Trinity” projektu, kas revolucionizēs kompāniju

"Volkswagen" vadītājs Herberts Dīzs paziņojis, ka autoražotājs strādās pie projekta "Trinity", kura gala rezultāts būs jauns "Volkswagen" elektroauto piedāvājuma...

Aicina interesentus uz “Ceļvedis tava viedā biznesa izveidei” bezmaksas meistarklasēm tiešsaistē

Attīstot Latvijas dziļo tehnoloģiju jeb “deep tech” jomu, Latvijas investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), zinātnes komercializācijas platforma “Commercialization Reactor”...Amerikas Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps visai straujiem soļiem dodas uz priekšu, lai aizliegtu vienu no šī brīža populārākajām lietotnēm pasaulē TikTok, pamatojot to ar bažām par privāto datu izmantošanu Ķīnas pusē.

Jaunā iOS 14 Beta versija atklāja, ka TikTok iegūst informāciju par to, ko lietotāji dara savos telefonos, un tā kā šī lietotne ir Ķīnā radīta, tad Trampam šajā saspīlētajā attiecību laikā nav divreiz jāmeklē pēc īpašiem rīcības pamatojumiem. Pirmās ziņas par TikTok aizliegumu ASV nākušas jau piektdien, un prezidents solījis to pieņemt vienas dienas laikā, tātad sestdienā, taču nav skaidri zināms vai tas rezultēsies un realitātē būs izpildāms tik ātri.

Lai veiktu šādas darbības, Tramps izmantos savas tiesības vai ārkārtās ekonomisko spēku pilnvaru. Interesanti, ka TikTok ASV vadītāja 1. augustā publiski paziņojusi, ka lietotne trīs gadu laikā radītu 10 000 darbavietu, kas šajos ekonomiskajos apstākļos izklausās visai patīkami un pārsteidzoši. Tāpat arī Microsoft visai ātri iesaistījies situācijā, interesējoties iegādāties TikTok daļu, lai būtu kā tā oficiālais pārstāvis ASV, taču netiek sniegti plašāki komentāri.

Sekosim līdz šai situācijai, jo tas noteikti būs īpašs gadījums kopējā Amerikas vēsturē, bloķējot kādu lietotni. Kā norāda eksperti, tad ASV nemaz tik vienkārši to nespēj izdarīt, jo tai nav tāda iespēja kā iesaistītajai Ķīnai, bloķējot visu tīklu.

2 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
2 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
digitalk

pietiks izņemt no Play un Appstore ASV veikaliem un attālināti izdzēst, kā kaitīgu appu. galvenie tās drazas patērētāji — tīņi vai skolnieki lielākoties nav spējīgi norūtot/jailbreikot telefonu, lai uzstādītu appu pa tiešo.

Krotow

Te gandrīz var piekrist. Līdz šim vienīgais ko saistībā ar šo servisu esmu redzējis – dažādas muļķības video formātā. Minecraft būvētāji un Roblock vandāļi salīdzinājumā ar to ir bezmaz inteliģences spīdekļi.

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: