web analytics

Jaunais H.266 kodeks uz pusi samazinās video straumēšanas datu apjomu

Jaunākie raksti

Bite Rīgā izvērš 5G mobilo sakaru tīklu

Mobilo sakaru operators BITE Rīgas centrā atklājis līdz šim lielāko 5G bāzes staciju skaitu vienkopus - 6 jaunas 5G...

Microsoft Surface Pro 7 planšetdatora apskats (video)

Tālajā 2011. gadā man bija ekskluzīva iespēja būt ASV un dzīvajā pieredzēt Windows 8 publiskās beta versijas izziņošanu. Šī...

ASUS RT-AX68U ir pirmais Wi-Fi 6 maršrutētājs ar Instant Guard

ASUS RT-AX68U ir pirmais mājas lietotājiem paredzētais bezvadu maršrutētājs ar Wi-Fi 6 un jauno Instant Guard drošības risinājumu. ASUS...

Kāds vīrietis Kalifornijā apsūdzēts pēc tam, kad viņa drons ietriecas policijas helikopterā

Visai nelāga drona pilotēšana izvērsusies kādam vīrietim Kalifornijā. Viņš pērnā gada septembrī palaida savu bezpilota lidaparātu, lai redzētu nozieguma...

“WhatsApp” nolemj uz laiku atlikt jaunās privātuma politikas ieviešanu

Pēc "WhatsApp" nesenā paziņojuma, ka drīzumā lietotājiem vai nu būs jāpiekrīt savu datu nodošanai "Facebook", vai arī par šo...Vācijā bāzēts uzņēmums Fraunhofer, kas jau iepriekš izstrādāja H.264, H.265 un MP3 kodēšanas formātus, paziņojis, ka tiek gatavots jauns H.266 kodeks, lai samazinātu datu pārsūtīšanas apjomus video straumēšanai. H.266 kodeka pilnais nosaukums ir H.266/Versatile Video Coding (VVC).

H.266 kodeks speciāli veidots, lai to izmantotu 4K un 8K video straumēšanai, tas pat par 50% samazina pārsūtāmo datu apjomu, kad to salīdzina ar H.265 HEVC (high-efficiency video coding). Tiek arī solīts, ka H.266 kodeks nemaina video kvalitāti, ja to salīdzina ar H.265 spējām.

H.266 kodeka izstrādē piedalījušies arī tādi tirgus giganti kā Apple, Ericsson, Intel, Huawei, Microsoft, Qualcomm un Sony.

Fraunhofer apgalvo, ka 90 minūšu H.265/HEVC kodēta filma aizņem aptuveni 10 GB, kamēr H.266/VVC tās izmērs būs tikai 5 GB. No jaunā H.266/VVC ieguvēji būs ne tikai Amazon Prime Video, Hulu un Netflix, bet arī skatītāji, jo filmas skatīšanās nenoslogos mājas tīmekli.

Vēl pavisam nesen Netflix un YouTube piekrita samazināt video kvalitāti, jo pēkšņi visi sāka skatīties video straumēšanu, kas pamatīgi noslogoja globālo tīmekli.

4 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
4 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Latvietis Latvietis

jēj… kāds lielisks ieguvums skatītājam, tagad vajadzēs pirkt jaunas iekārtas kuras atbalsta H.266/VVC

digitalk

plus rakstā nav ne vārda, par cik palielināsies prasības klienta pusē atkodēšanai. būs kā ar h.265, kad uz vēl tīri lietojamiem, bet pavecākiem kompjiem sāka raustīties video un bija problēmas ar pārtīšanu un pauzēšanu.

Krotow

Bez atkodēšanas atbalsta konkrētajos dzelžos būs auzas, tas tiesa. h265 atbalsts joprojām ir salīdzinoši maz izplatīts un pat datoros notiek galvenokārt pašā programmā. Tāpēc +/- 10 gadus vecos datoros, kur h264/1080p lido ar max 30% procesora slodzi, h265/1080p norauj sistēmu podā.

Krotow

Lētāka operatīvā atmiņa un diski arī veicināja datorprogrammu optimizācijas nāvi. Gaidiet vēl resnākus video :D

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: