Amerikas Kosmosa spēku nodaļa ir jauns atzars no Gaisa spēkiem, kurš oficiāli noformēts 2019. gada 20. decembrī, un 23. jūlijā tas prezentējis savu jauno logo.

Ieejot jaunā kosmosa izpētes fāzē, ASV izveidojusi atsevišķus daļu tieši kosmosa operācijām, kura tāpat atbildēs galvenajam Gaisa spēku maršalam. Jaunais logo arī veidots mūsdienīgā formā, kādu mēs varētu iedomāties saistībā ar kosmosu un šajā reizē man prātā nāk savdabīgā filma “Zvaigžņu kuģa kareivji” (“Starship Troopers”).

Avots: SpaceForce

Logo pamatā izmantots delta simbols, kurš jau vēsturiski saistās ar Gaisa spēkiem. Tiesa Kosmosa spēku simbolam ir savas nianses un stāsts. Ārējā pelēkā kontūra simbolizē aizsardzību, ko nodrošinās šī komanda, bet aiz tā esošais melnais aizpildījums apzīmēs melno un nezināmo kosmosu. Augšējā daļā esošs “v” burta formas viedojums simbolizēs raķešu palaišanu, kas ir centrālā šīs organizācijas lieta. Polārzvaigzne simbolizēs galvenās vērtības, bet speciāli sudrabotie elementi zīmes iekšienē simbolizēs citas vienības, kuras palīdz kosmosa apgūšanā – armija, Gaisa, Jūras un Zemūdens spēki.

Latīņu teiciens “Semper Supra” komentārus neprasa, jo latviski to var tulkot kā “vienmēr augšā/vienmēr priekšā” (angliski “Always Above”). Saistībā ar šo tematiku, maija beigās Netflix sāka piedāvāt jaunu seriālu ar nosaukumu “Space Force” ar pašu Stīvu Karelu galvenajā lomā.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
20 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
digitalk

Starship Troopers nav “savdabīga filma”, bet satīrisks antimilitārisma gabals, kas uzņemts, kāda ironija, pēc savos darbos militārismu slavinošā fantastikas rakstnieka Roberta Hainlaina noveles. man bija iespēja to noskatīties kinoteātrī (nezinu kurš trakais to bija atvedis līdz Latvijai 90-to beigās), no zālē sēdošajiem +/-300 cilvēkiem humoru saprata un smējās kādi 10 cilvēki mani ieskaitot.

digitalk

piedod, nesapratu jautājumu. ko var pastāstīt īsumā? saturu, ironiju?

Last edited 2 months ago by digitalk
digitalk

fantastikas daļa un ieguldītais darbs specefektos tur ir augstā līmenī, visu cieņu. satīra par militārismu ir visā filmas stilistikā, kas karu pārspīlēti glorificē.
aukstais karš starp cccp un usa bija nesen beidzies, bet pirms tam (manā jaunībā) militārā propaganda skaloja smadzenes uz nebēdu.
filmā viss ir noformēts agresīvas propagandas stilā — militārās reklāmas, kas ik pa laikam iestarpinātas, laikam ir spilgtākais piemērs.

Čiekurs

Henrij, noskaties šo filmu vēlreiz un jau no paša sākuma uztversi, kāds ir filmas galvenais stils un mesidžs. Nesen to noskatījos vēlreiz un šķita, ka skatos pilnīgi citu filmu, kādu es atceros.

Eggy Mega

…Bet nekad nebūs kā @ digitalk. Nez vai Tu pilnībā izproti padomijas filmas, grāmatas un tml.
Mēs nekad nesapratīsim bijušās dīvainās sistēmas, kuras neesam piedzīvojuši.

digitalk

tomēr izpratne atkarīga arī no tā, par ko Henrijs ir interesējies un lasījis, jo filma jau nav satīra padomijas propagandai, bet universāla pret jebkuras valsts pārspīlēto urrrā-patriotismu kara laikā. jā, būs mazāk smīnu un smiekliņu, bet tas jau netraucē. Verhovens ir satīras un blokbāzteru meistars.

Uldis M.

man jau no tiem laikiem palikusi atmiņā komandiera frāze kareivjiem: Uzpriekšu kareivji – jūs taču netaisāties dzīvot mūžīgi!
Bet kopumā arī atceros kā visnotaļ foršu fantastikas filmu.

no name

par starship troopers
budžets 105mio priekš 97 gada ir diezgan spēcīgi
šaubos vai tā filene bija domāta kā melnā humora rēcamais gabals
kategorijā “rēcamais gabals” token nelīmējās
varbūt scenāristi piemeta odziņu
jā es viņu noskatījos un likās diezgan pliekans humors piržamjoku stilā
53minūte bija spēcīga kur bērni tarakānus spaidīja

Last edited 1 month ago by no name
digitalk

kā teica Žanis Ezītis aka Andrejs Puriņš — humors ir, bet nav kas satīra.
satīra nekad nav “rēcamais gabals”. kritisks žanrs, kas izraisa smīnus tiem, kas saprot.
par naudu runājot — tai brīdī Verhovenam deva visu pēc Robocop, Total Recall ar Švarcu un Basic Instinct ar neskūtā bebrīša atrādīšanu ;)

Last edited 1 month ago by digitalk
no name

nu var jau “satīrīt” visās filmās – piemēram Full Metal Jacket
var ierēkt ka snaiperis ir jauna meitene piemēram
katrā ziņa satīriskais kino ir sen nobeidzies pie black adder un monty python

Last edited 1 month ago by no name
digitalk

nu nez, te diskusija uz gadiem. mp pēdējā filma ir “Dzīves jēga” 1983 un “Melnā čūska” beidzās 1989(?). Troopers (1997), pat uzņemti usa, rāda sarkasma pilnus muskuļus. izsmieta katra klišeja par militārisma propagandu.

[edit] mpfc un black adder lielākoties nav pat satīra, bet humors un ironija. kāda jēga salīdzināt?

Last edited 1 month ago by digitalk
digitalk

varbūt tāpēc, ka rakstā logo dizaineru pūliņi izspiest no sevis logo jēgu ir nožēlojami smieklīgi? nu, nav par ko runāt. toties tavs epitets…

no name

nu ja “viņi” ir šeit tad jautajumi rodās:
a: izlūka misija
b: draudzīga vizīte ko slēpj speciāli izveidota zemvaldības grupa
c: vienkārši ģeologi skanē vērtīgos izrakteņus
d: jau sen izveidots šķīvītis pēc nacistu rasējumiem ko vada mazi bērni ellastīgos un zaļos skafandros ar lielām acu atverēm
e: viņi jau šeit ir sen un mēs esam ģenētiski modificēti lai apēstu visu dzīvo un padarītu šo planētu nelietojamu

Last edited 1 month ago by no name
Skābene

Izskatās ka misters Tramps ir reāli pavilcies uz Voloģas provokācijām, sak ja jau reiz krieviem ir Kosmosa spēki, tad arī mums vajag, jo kosmosa spēki izklausās daudz iespaidīgāk, kā vienkārši Gaisa spēki. Bija tak arī mēģinājums ieviest militārās parādes, jo Parīzē un Maskavā taču ir. :)

Uldis M.

Man gan logo uzreiz noasociējās ar Star trek. Parokoties internetā atklājās ka ļoti līdzīgs Pontiac logo :D
https://pbs.twimg.com/media/Edm-7ZsXsAAWAjU?format=jpg&name=360×360 https://pbs.twimg.com/media/Edm-6loXsAAG9Rr?format=jpg&name=small