Web Analytics
More
  Reklāma

  The Last of Us Part II apskats

  Raksts pārpublicēts sadarbībā ar videospēļu portālu Strike.lv. Viņi ir forši, pēc aktuāliem videospēļu jaunumiem dodies pie viņiem.

  Jaunākie raksti

  Vai esat izgājuši 2013. gada asa sižeta grāvēju The Last of Us? Tad labi, jo tā turpinājums The Last of Us Part II (turpmāk – TLoU2) pieņem, ka esat pavadījuši vairāk nekā desmit stundas, redzot, kā pakāpeniski attīstās abu galveno varoņu savstarpējās attiecības, un ka nepacietīgi gaidāt atrisinājumu atmiņā palikušajam nobeigumam. Nekāda iepriekšējo notikumu atstāsta 5 minūtēs Naughty Dog jaunajā darbā nav, tāpēc ķerties klāt nākamajai lielajai PS4 ekskluzīvajai spēlei bez priekšzināšanām nebūtu prātīgi. It sevišķi tāpēc, ka tādā gadījumā TLoU2 daudzajiem sitieniem trūktu spēka.

  Izdzīvošanas cena

  Otrā daļa ir tiešs turpinājums. Darbība notiek 5 gadus pēc oriģināla noslēguma. TLoU2 galvenā varone Elija un citi pazīstami tēli kopā ar padaudz izdzīvotājiem mitinās nelielā pilsētā Vaiomingas štatā. Ikdiena paiet, palīdzot kopienai ar mājasdarbiem, socializējoties, izklaidējoties un dodoties patruļās, lai attīrītu apkārtni no inficēto grupām. Diemžēl ilgi mazpilsētas dzīve neturpinās, jo notikumi kādā vētrainā ziemas dienā piespiež Eliju doties ceļojumā uz ASV ziemeļrietumiem, lai atriebtos pāridarītājiem.

  Pēc vairāk nekā 28 ar TLoU2 pavadītām stundām redzot nobeigumu, jutos emocionāli traumēts. Nopietni. Spēle ir ļoti cietsirdīga. Dažādos veidos. TLoU2 ir gulbja dziesma novecojušajai PlayStation 4 aparatūrai, kā sagaidāms no Sony studijas ļoti vēlu konsoles dzīves ciklā. Grafika ir ārkārtīgi detalizēta, ticama, reizēm satriecoši skaista, turklāt kadru skaits uz bāzes modeļa ir pārsteidzoši stabils. Ir jūtamas daudzās virsstundas un miljoni, kas ir ieguldīti darba izstrādē.

  Jaunais inficēto tips, kas sviež bumbas un izdala sporas

  Niansētais vizuālais attēlojums TLoU2 gadījumā gan nozīmē, ka katrs ar sprāgstošu bultu vai bises skrotīm izšķaidītais pretinieks, katrs nogalinātais suns un pārgrieztā rīkle ir atveidoti šausminoši pārliecinoši. Piedevām spēle mums pastāvīgi atgādina, ka piespiedu kārtā nogalinām dzīvus cilvēkus – tādus pašus izdzīvotājus kā Elija. TLoU2 lieliski parāda, cik nežēlīga var būt pasaule pēc civilizācijas sabrukuma, kur māte daba pamazām pārņem vecās pasaules kārtības paliekas.

  Kā sīki izklāstīju TLoU2 ieskatā, sagruvušās ēkas un ar garu zāli pāraugusī vide apvienojumā ar daudz gudrāku mākslīgo intelektu paceļ spēles procesu krietni augstākā pakāpē salīdzinājumā ar pirmo The Last of Us – īsts lēciens nākamajā paaudzē. Ievērojami plašākie līmeņi ir kā radīti jaunatklātajai varoņu mobilitātei, kas lutina ziņkārīgos – vienalga, vai tikai meklējam papildu resursus vai vēlamies uzzināt ko vairāk no citu izdzīvotāju atstātiem dokumentiem. Aizņemoties ideju no Uncharted: The Lost Legacy, TLoU2 vienā brīdī arī piedāvā nelielu atvērto pasauli.

  Maza atvērtā pasaule pirmajās stundās

  Īsi izsakoties par spēles procesu, tas ir pirmklasīgs. Lavīšanās zālē un veiksmīga ienaidnieku likvidēšana nepamanītam sniedz gandarījumu, kamēr atklāti konflikti liek sirdij sisties straujāk. Patīkami, ka sabiedrotie beidzot ir noderīgi un ka viņu spējas līdzīgi kā citus grūtības pakāpes iestatījumus var smalki pielāgot savām vēlmēm. Ir padomāts, lai jebkurš varētu spēlēt TLoU2.

  Ar to arī patīkamais beidzas. Laiks apspriest sižetu.

  Spēle, par ko runās vēl ilgi

  Iedomājieties slepkavu, kurš turpina sist un spārdīt savu upuri, kaut arī sen ir zaudēta samaņa – aptuveni tāds ir TLoU2 stāsts. Tā vēstījums ir vienkāršs, taču pasniegts maksimāli šokējoši un izstiepts mokoši ilgs. Ieslīgt detaļās droši vien nozīmētu izbojāt pārsteigumu. Izstrādātāji nav melojuši, sakot, ka šī nav izklaide. Te nav labo un slikto varoņu. Naughty Dog ir parūpējušies, lai visu iesaistīto rīcība tiktu pamatota.

  Augsta kontrasta režīms – viena no iespējām, kas padara TLoU2 pieejamāku

  Manuprāt, pārlieka iegrimšana detaļās ir lielākais sižeta mīnuss. Vairāk nekā 25 stundu garums vienspēlētāja trešās personas skata piedzīvojumam, kā žanrs nav RPG, ir par daudz. TLoU2 prasītos kaut kāds Director’s Cut, kas samazinātu attiecību veidošanas sekciju garumu, ieskaitot tās pavadošos konfliktus, kas – lai gan aizraujoši un visādi citādi augstākā līmeņa – sāk apnikt. Tomēr nekad nekļūst garlaicīgi, jo spēlei atgriež enerģiju kārtējais sižetiskais belziens zem jostasvietas.

  Domāju, ka TLoU2 redzētais tiks apspriests vēl gadiem ilgi. Spēlētājā tiek stimulētas visādu veidu emocijas, piemēram, mīlestība, bailes, prieks, greizsirdība, līdzjūtība, naids. It sevišķi naids. Ir daži brīži, kad gluži vienkārši gribēsiet mest pulti malā un nepiedalīties ekrānā redzamajā, ar skumjām balsī uzdodot jautājumu: “Kāpēc… kāpēc tā notiek?” Jā, var apgalvot, ka TLoU2 ir spļāviens sejā daudziem faniem, tomēr vienlaikus tā ir spēle, kas uzdrošinās iet turp, kur dodas tikai retā.

  Dažādus pretinieku grupējumus var sakūdīt citu pret citu

  Vērts pieminēt “progresīvās” lietas, kas ir ievietotas TLoU2, lai, visticamāk, izdabātu visādiem reketieru grupējumiem. Jā, spēles režisors ir norijis daudzas feminisma un LGBT tiesību aizstāvju zilās tabletes, bet, par laimi un pretēji bažām, galaprodukts tādēļ nav pavisam sabojāts (ja to, jūsuprāt, jau neizdarīja sižets). Gluži kā svaigi pļauts mauriņš kādā zombiju filmā mītiskās un bioloģiski nepamatotās “vienlīdzības” vārdā ievietotie elementi traucē vien tad, kad par tiem aizdomājas, bet par labu spēlei arī nenāk.

  Galu galā TLoU2 stāstu nevar vērtēt viennozīmīgi. Nav šaubu, kas tas ir ļoti atšķirīgs no ierastajiem un bezgala šokējošs. Neesmu gluži priecīgs par piedzīvoto, bet augstu novērtēju Naughty Dog atļaušanos darīt ko citādāku, izraisot spēcīgas emocijas, ko parasti no spēlēm negūstam. Savs viedoklis par sižetu jums būs jāveido pašiem, taču esiet gatavi sāpēm! Starp citu, šoreiz daudzspēlētāju režīmu, kur tās remdēt, nav.

  Kopumā

  The Last of Us Part II ir vardarbīga spēle, kas salīdzinājumā ar savu priekšgājēju piedāvā nākamo paaudzi gan grafikas, gan procesu ziņā. No vecās PlayStation 4 tiek izspiests vizuāli labākais iespējamais rezultāts, un tiek lieliski apmierināts vairums vēlmju izpētīt un izložņāt pandēmijas izpostītu pasauli, klusi zagties un skaļi slepkavot. Tomēr spēles ievērojamākā sastāvdaļa ir tās nežēlīgais un pārāk izstieptais stāsts, ko droši vien atcerēsieties vēl ilgi. Jautājums gan paliek jūsu ziņā, vai slavēsiet to par uzdrošināšanos darīt ko citādāku, vai arī ienīdīsiet izstrādātāju lēmumus.

  Žanri: action-adventure, survival horror
  Spēlētāju skaits: 1
  Platforma: PS4
  Izstrādātājs: Naughty Dog
  Izdevējs: Sony Interactive Entertainment
  Izdošanas datums: 19.06.2020.
  Par apskata kodu paldies: PlayStation Latvija

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  6 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Dāvids Speriskas
  13.06.2020 10:52

  Jūsu proška spēlēšanas procesā negaudoja?

  13.06.2020 12:20

  Tie ir tikai preses attēli. Spēlēts tika uz parastās vecās konsoles. Aparāts, darbinot TLoU2, bieži sasniedza savu augstāko skaļuma līmeni, kas ir sagaidāms no grafiski vienas no spēcīgākajām PS4 spēlēm. Protams, video ainās, kas slēpj ielādes ekrānus, konsole noklusa.

  Jefiņš
  13.06.2020 18:06

  Jūs pats spēlējāt šo spēli?

  Dāvids Speriskas
  14.06.2020 12:41

  Jums ir zināms, pēc cik ilga laika, tāda mēroga spēle veikalos sāks maksāt nu kādi 30€?

  Čiekurs
  14.06.2020 15:53

  Es teiktu šīs spēles cena zem 40€ nenoslīdēs ātrāk par septembri, ap 30€ tā varētu maksāt uz Ziemassvētkiem ātrākais.

  Par apskatu paldies! Biju jau atmetis domu par iegādi spriežot pēc līkiem, taču izskatās, ka būs drīz vien jāņem ciet. Lai gan tā ir sevis mocīšana, jo izejot pirmo daļu es ienīdu spēles izstrādātājus stāsta beigu dēļ, kaut arī kopumā spēle bija lieliska. Turpinājums izskatās, ka būs vēl smagāks. Oh, well…

  Last edited 3 years ago by Čiekurs
  ArchijzLv
  16.09.2020 18:55
  Reply to  Čiekurs

  speciāli ienācu pēc 3 mēnešiem… ir septembris un cena 45paundi 😄 kur solītie 40 euro?

  Reklāma