Quantcast
More
  Reklāma

  Google droni literatūras cienītājiem ASV piegādā bibliotēkas grāmatas

  Jaunākie raksti

  Vasaras brīvlaiks un sēdēšana mājās šobrīd ir skaudra realitāte vairāku valstu bērniem. Liela daļa savu brīvo laiku cenšas aizpildīt gan regulārā sociālo mediju caurlūkošanā, gan video straumēšanas vietnēs – virtuālo izklaižu patiešām netrūkst. Tomēr daži joprojām palikuši uzticīgi grāmatu pasaulei. Lai arī šobrīd liela daļa bibliotēku ASV ir slēgtas, Google devusi iespēju skolēniem kāroto literatūru tomēr iegūt, piegādājot grāmatas ar dronu palīdzību.

  Izmantojot dronu piegādes pakalpojumu “Wing”, Google sāk piegādāt bibliotēkas grāmatas Vašingtonas štata Kristianburgas skolēniem, kuri izrādījuši vēlmi brīvo laiku veltīt lasīšanai. Bibliotēkas ir vienīgais veids, kā dažiem skolēniem piekļūt vajadzīgajai lasāmvielai – dažām ģimenēm e-grāmatu lasītāji var būt pārāk dārgi, arī grāmatu pirkšana nav lēts prieks. Lai nodrošinātu bērniem arī turpmāku piekļuvi literatūrai, nepieciešams kāds bibliotēku grāmatu piegādes pakalpojums. Ar bibliotekāres Kellijas Pesekas palīdzību risinājums veiksmīgi atrasts, Kristianburgas skolēniem dodot iespēju būt pirmajiem pasaulē, kuri lasīs drona piegādātu grāmatu. Bibliotekāre arī veic visus organizatoriskos pienākumus, lai droni katram nogādātu izvēlēto lasāmvielu. Līdz šim visai ekskluzīvo literatūras piegādi uz savu dzīvesvietu izvēlējušies aptuveni 600 apgabala skolēnu.

  Avots: Google

  Google piedāvātā grāmatu piegāde ir Wing servisa paplašinājums, ar kura palīdzību pērn Kristianburgas iedzīvotājiem tika nogādāti bezrecepšu medikamenti un citas preces. Wing arī sadarbojas ar vietējiem restorāniem maltīšu piegādē. Google Wing testē kopš 2014. gada, kad droni veica savus pirmos testa lidojumus Austrālijas pilsētā Kvīnslendā.

  Pagaidām gan nav zināms, cik bieži Google organizēs bibliotēku grāmatu piegādes ar droniem. Tāpat nav arī zināms, cik ilgi vispār šāda iespēja tiks sniegta Kristianburgas skolēniem.

  AvotsGizmodo
  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma