web analytics

Apple nav pārāk veicies ar automatizācijas ieviešanu ražotnēs

Jaunākie raksti

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G apskats – beidzot sava nosaukuma cienīgs

Samsung jau trešo gadu pēc kārtas savu populāro Galaxy S sēriju prezentē uzreiz ar trim flagmaņiem. Tas nozīmē, ka...

DeLorean atgriezīsies no nākotnes elektroauto veidolā

DMC DeLorean izskatu var mīlēt tikai tas, kurš klausās Excel sacerētas dziesmas (piemēram, Skrillex) un mākslā atzīst tikai taisnstūra...

Apple iPhone 12 var ietekmēt medicīnas ierīču darbību

Jaunais magnētu risinājums iPhone 12 modeļos ļauj ērti veikt bezvadu uzlādi un piestiprināt aksesuārus, taču jau trīs mēnešu laikā...

“Sony” negrasās iesaistīties automašīnu biznesā

"Sony" gada pašā sākumā Austrijas ceļos izmēģināja savu elektroauto prototipu "Vision-S", kas acīmredzami izskatījās tuvu gatavībai nonākt ražošanā. Neskatoties...

“Facebook” ļaus izpētīt datus par ASV prezidenta vēlēšanu reklāmām

"Facebook" nolēmis palielināt caurspīdīgumu reklāmas jomā. Vismaz kas attiecas uz reklāmām, kuras tika rādītas gan "Facebook", gan "Instagram" trīs...Lai arī tehnoloģiju gigants “Apple” var lepoties ar panākumiem dažādu ierīču radīšanā, ne tik veiksmīgi līdz šim veicies šī diezgan apjomīgā darba atvieglošanā. Šobrīd jau virkne lielo ražotāju iemēģinājuši savu laimi automatizācijas ieviešanā, kamēr Apple gribot, negribot palicis uzticīgs cilvēka roku veiklībai.

Centieni daļu darba nodot mašīnu rokās vērojami kopš 2012. gada, kad Apple pulcēja robotikas un automatizācijas speciālistu komandu slepenā laboratorijā Sanivillā, Kalifornijā, lai meklētu veidus, kā samazināt darbinieku skaitu ražošanas nodaļās. Tomēr norādīts, ka komanda ātri saskārusies ar problēmām, izstrādājot dažas no šīm automatizētajām sistēmām.

Piemēram, tāda robota radīšana, kurš var pieskrūvēt skrūves, ir viens no ievērojamākajiem nozares izaicinājumiem. Apple savu produktu radīšanā izmanto tik smalkas skrūves, ka robotam nav iespēju pareizi novērtēt savas prasmes, lai tās veiksmīgi iemontētu ierīcē. Tādā ziņā cilvēks var laikus sajust pretestību un ieskrūvēt skrūvi, nesabojājot pašu ierīci un beigu beigās netraumējot arī pats sevi.

Arīdzan līmes uzlikšanai displeja paneļiem Apple specifikācijas ir tik stingras, ka tā bieži jāievieto milimetra attālumā no vēlamās vietas izstrādājuma iekšpusē. Viens no Apple ierīču ražošanas komandas locekļiem sacījis, ka labi apmācīti ķīnieši šajā ziņā ir prasmīgāki nekā viņa kolēģi – roboti.

Lai arī lielā daļā gadījumu automatizācija Apple izrādījusies pa galam neveiksmīga, tomēr ir dažas jomas, kur robotus tomēr iespējams likt pie darba vienkāršāku uzdevumu veikšanai. Piemēram, tādu produktu kā Apple TV, Apple Watch un iPad testēšanai. Ja nu kāda no šīm ierīcēm patrāpījusies arī tavā īpašumā, vari novērtēt, cik prasmīgi robots veicis tās testēšanu.

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: