Mercedes-Benz saviem Eiropas klientiem nodod elektrisko busiņu EQV, kura cena sāksies no 71 388 EUR, un tas ir veidots Mercedes labākajās tradīcijās.

EQV plānots kā ģimenes pārvietošanās līdzeklis, kurš aprīkots ar 100 kWh bateriju, kāda šobrīd atrodama tikai Tesla automašīnās, kas vismaz uz papīra ļauj runāt par garāku nobraucamo distanci. Paredzams, ka ar elektrisko minivenu būs iespējams nobraukt 405 km, un tas būs aprīkots ar 110 kW uzlādes iespēju, kas 80% bateriju ļauj uzpildīt aptuveni 45 minūšu laikā. Uz priekšu šo auto dzīs 150 kW elektromotors, sasniedzot 160 km/h maksimālo ātrumu. EQV masa būs 3,5 tonnas, tā kā tas atrodas uz robežas, lai to vadītu ar B kategorijas tiesībām.

Mercedes-Benz nodrošinās 160 000 km nobraukuma vai 8 gadu bateriju garantiju, kā arī veselu gadu būs iespējams izmanto Ionity uzlādes tīklu bez maksas, kas ir visai patīkams bonuss. Taču tik un tā sākuma cena 71 388 EUR apmērā ir patiešām augsta, salīdzinot pret 400 km nobraukuma iespējām, kā arī V-Class modeļiem ar ierasto iekšdedzes dzinēju, kuri sākas no 37 000 EUR, gandrīz 2 reizes mazāk. Bet šis elektrisko mikroautobusu segments vēl nav tik piepildīts, kas var radīt nedaudz lielāku interesi par Mercedes veikumu, lai vienkārši pašikotu.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
4 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Agris

Tas video ir pirms gada vai tur teiktais, ka būs pieejams nākamvasar ir teikts pirms gada?
Un gan jau pilna masa, nevis masa 3.5t..

Agris

Telefonā nekādu datumu nerāda