Ukrainas Drošības dienests notvēris hakeri ar vārdu Sanix, kurš vairāku gadu garumā ir ievācis ļoti plašu datubāzi ar cilvēku e-pastu adresēm, parolēm, kā arī dažādu citu privāto informāciju.

Sanix sevi skaļi pieteica 2019. gadā, kad piedāvāja iegādāties 733 miljonus e-pasta adrešu kopā ar 21 miljonu paroļu. Šī informācija aizņem 87 GB, taču kā norāda dienests, tad tas nebūt nebija visas uzkrātās informācija daudzums, jo no hakera tika konfiscētas iekārtas ar 2 TB lielu informāciju.

Šie dati tikuši iegūti, pateicoties robottīkla (angliski botnet) un izkliedētā pakalpojumu atteikuma uzbrukumiem (angliski DDoS attack), kas ļāvuši iegūt elektroniskā pasta paroles, bankas karšu pin kodus, kā arī pieejas kriptovalūtām. Sanix bijusi pieejama informācija par cilvēkiem Eiropā un Ziemeļamerikā.

Jāpiezīmē, kaut arī šo e-pastu daudzums ir milzīgs, tad jau 2019. gadā, kad hakeris ziņoja par datu pieejamību, šī informācija bija gadu veca un iegūta no dažādām publiskajām datu noplūdēm. Tas nozīmē, ka šobrīd tā jau ir vismaz 2 gadus sena informācija, kuras lietotāji ir tikuši informēti un cerams bijuši atbildīgi, lai nomainītu visu personisko informāciju un paroles.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
3 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments