Web Analytics
More
  Reklāma

  Spānija aizliedz Facebook un Instagram piedāvāt Eiropas Parlamenta pirmsvēlēšanu rīkus

  Jaunākie raksti

  Baidoties par lietotāju datu drošību un iegūtās informācijas tālāku izmantošanu, Spānija ir izmantojusi savas ārkārtas tiesības, lai pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām sociālajos tīklos Facebook un Instagram netiktu parādīti īpaši vēlēšanu rīki.

  Iespējams, ka būsiet pamanījuši speciālus logus, kas izlec gan Facebook, gan Instagram saistībā ar sestdien, 8. jūnijā, gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Tieši tos Spānijas datu uzraugošā instirūcija ir izvēlējusies neļaut izmantot, jo pēc valsts ieskatiem Meta tādējādi ievāks ļoti plašu informāciju par cilvēkiem, kas var tikt izmantoti arī pēc vēlēšanām.

  Reklāma

  Pēc Spānijas norādītās informācijas, Meta nav konkrēti norādījusi gan kā tiks noskaidrots lietotāju vecums, gan ka dati tiks glabāti vēl pēc vēlēšanām, kas varētu norādīt uz uzņēmuma plānus tos izmantot arī vēlāk. Jau iepriekš ASV prezidenta vēlēšanās Facebook ir saskāries ar lieliem pārmetumiem, ietekmējot vēlētāju izvēli.

  Papildu tam tiek ievākti dati arī par vēlētāju dzimumiem, kas jau ļauj veidot visai noteiktu cilvēku profilu. Kā arī nav skaidrs, vai šie speciālie rīki parādās tikai Eiropas Savienības pilsoņiem vai tomēr visiem šajā pasaules daļā dzīvojošajiem, kas arī veido sava veida segragāciju.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  1 komentārs
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Krotow
  06.06.2024 16:31

  Nekādus vēlēšanu spama logus FB nebiju pamanījis. Varbūt pateicoties uBlock.

  Reklāma