Vēsturiskās izturības autosacīkstes Lemānā koronavīrusa dēļ tiks pārceltas uz septembri, taču sākotnēji paredzētajā 13. jūnijā tās notiks virtuālā formā, kurā piedalīsies profesionāli braucēji.

E-sports šajos mēnešos principā ir bijis karstais kartupelis par kuru runāt, neskaitot Bundeslīgas atsākšanos iepriekšējā nedēļas nogalē, tāpēc arī autosports izmanto videospēļu un speciālo simulatoru sniegtās iespējas, lai aizvadītu sacensības. Virtuālo Lēmanas autosacīkšu gadījumā tiks izmantota rFactor 2 videospēle, kura piedāvās sacensties pat 2 dažādās klasēs. Reizē varēs startēt 50 mašīnas, un katrā no komandām būs jābūt vismaz 2 profesionāliem īsto autosacīkšu braucējiem, kamēr atlikušie 2 varēs būt e-sporta profiņi.

Videospēlei ir speciāli izveidota Lemānas trase, lai pietuvināto to reālajai dzīvei. Kā norāda spēles rFactor 2 izstrādātāji, tad tā ir izveidota ar milimetru precizitāti, kas panākta, izmantojot lāzerskenēšanas iespējas. Lai viss būtu pēc iespējas tuvāk īstajām sacensībām, katram pilotam būs jābūt pie stūres vismaz 4 stundas no vietas. Tiks nodrošināta arī TV tiešraide un komentēšana visā pasaulē.

Tāpat būs iespējams sadauzīt automašīnu, kuras labošana notiks komandas boksos. Laikapstākļi būs mainīgi, un braukšana notiks dažādos dienas posmos. Degvielas uzpilde un riepu maiņa būs viena no atslēgas vietām komandu izvēlētajās stratēģijās. Viss kā jau īstās sacensībās.

Zaļā gaisma tiks dota 13. jūnijā pulksten 16:00 pēc Latvijas laika. Oficiālais sacensību pārlikšanas datums šobrīd ir 19. septembris. Taču līdzi varam vēlreiz pagremdēties nesenajā filmā Ford v Ferrari.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
21 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
spriidiic

Sviests .

Pičs

Tieši tā. Tavs komentārs ir sviests.

AgnisR

Jāmēģina iekļūt! Pats esmu jau divās Lemānās uz rFactor2 piedalījies, no kurām viena uzvarēta.
rFactor2 var uzskatīt par šobrīd visreālistiskāko platformu virtuālo sacīkšu rīkošanai.

iRacing

iRacing?

AgnisR

iRacing iziet tikai uz to, ka ir dārgs, grūti braucams un ļoti daudz licenču sagrābušies. Tagad izolācijā daudz reālo braucēju viņu mēģina un šausmīgi noliek, ka pilnīgs sū. Bet rF2 un ACC tie paši braucēji slavē.

Kristaps Skutelis

Veiksmi gonkā! :)

KKTK

Kas tas par sviestu istabā sēdēšanu nosaukt par sportu, e-sportu. Sauc to par spēli un viss.

SS...

Kā tu tā vari runāt ? Tūlīt dīvāna sportisti tevi nomīnusos !

Pičs

Ja jūs nesaprotat, kas tas ir un ko tas nozīmē, tad nevajag te gudri spriedelēt.
Dīvāna eksperti :D

KKTK

Man šķiet, ka es braucu virtuālajās sacīkstēs tad, kad tu vēl gāji bērnudārziņā. Zinu to drēbi, arī īstās auto sacensības ir brauktas, tāpēc arī varu izteikties. Par SPORTU :)

Krotow

K. kad mēs braucām virtuālajās sacensībās, muldoņas vēl nebija piedzimuši :P

Pičs

Tagad tu sajuties baigi gudrs vaine, šādi izskaoties :)
Varu derēt tavs vectēvs runāja līdzīgi un nespēja neko jaunu pieņemt.

AgnisR

Nu ja 90to gadu sākuma braukšanas spēles ir viss tavs priekšstats par simulatoriem, tad varbūt tieši tur arī ir tava problēma :)

Pičs

Protams, protams.
Atvainojos vecam kungam, kurš ir vieds un dzīves gudrības sasmēlies.
Bet par to, kurš gāja pirmais bērnudārzā, mēs vēl varētu pastīdēties.
Tā ka nevajag te ļaļa prātvēder.

Un mans vectēvs arī atteicās ar mašīnu braukt, jo zirgs esot pareizi.
Žēl, ka nespējat paraudzīties plašāk, bet ne man jūs viedos mācīt, kā uz dzīvi jāskatās.

Krotow

Kas tas par sviestu? Kārtējais virtuālās realitātes šovs?

Uldis M.

Vispār Lemāna pamatā ir bijusi dzelžu izturības sacensības. Tagad sacentīsies kuram kompis izturēs 24h gaming režīmā? Ja nav nepārtraukta videotiešaiste ar spēlētāja krēslu, arī spēlētāji var mainīties cik grib…
Nu labi tas viss tā… bet kopumā, manuprāt, nevajag vienmēr censties atdarināt, tas reti kad sanāk un ir forši. Ja reiz nevar rīkot īstas Lemānas sacensības, tad varbūt labāk rīkot ko citu?

AgnisR

Virtuālās Lemānas notiek jau n-tos gadus. Viss tur ir forši un kārtībā!
Runājot par izturību, ir gan dzelžu/interneta izturība, gan arī virtuālās mašīnas izturība. Sen jau simulatoros ir detaļu nolietojums. Ir jāuzpasē gan virtuālās bremzes, kuras vēl var nomainīt, taču sevišķi jāuzmana motors, kuru var nokūpināt!
Par maiņām – tās notiek attālināti. Viens braucējs nomaina otru caur pitstopu stratēģiju. Pa kluso samainīt braucēju vienā krēslā īsti nenes pilnīgi nekādu labumu.

Pičs

Agni, izskatās ka daļa komentētāju ir no sērijas “Es neko par to nezinu, bet man IR viedoklis un es domāju, ka tas ir pareizs”.

Krotow

Klau, nevajag. Virtuālās sacensības tā pati datorspēle vien ir. Starp virtuālajām sacensībām un īsto auto sacensībām dzīvē ir pavisam sataustāma atšķirība ;)

Pičs

Vai kāds saka, ka tas ir viens un tas pats? Neviens nevienā brīdī to nav teicis. Es tik pat labi varu apgalvot, ka bokss nav sports, jo tur tad divi idioti cenšas viens otru izkropļot? Es to par sportu nevaru nosaukt. Paskatāmies, kas ir sporta definīcija – Sports ir fiziskas aktivitātes, kas tiek veiktas saskaņā ar publiski pieņemtiem noteikumiem atpūtas nolūkā: sacensībai, pašpriekam, lai gūtu atzinību, spēju izkopšanai. Fiziskas aktivitātes ir, iesvīst konkrēti (ja nebrauc ar pelīti protams) un pārējais arī ir. Ja lielākais strīds ir par fizisko aktivitāti, tad aizejiet kaut vai uz SRC vai Biķerniekiem un tad sapratīsiet,… Read more »

KKTK

Visi tie ir braukti zaķīt ;)