Reklāma

Thunderbolt pieslēgvieta ir drošības caurums Mac datoriem

Jaunākie raksti

Paziņotas šogad ASV lejupielādētākās App Store lietotnes un spēles

Dažas dienas iepriekš ar līdzīgu topu dalījās Google, publiskojot populārākās lietotnes un spēles 2021. gadā Android viedierīču lietotājiem. Tagad...

Izziņota Honor 60 sērija ar vloginga iespējām un žestu vadību

Ķīnā tikko izziņots Honor 60 viedtālrunis, kas izskata ziņā ir ļoti līdzīgs Honor 50 modelim, bet jaunais Honor 60...

Izziņotas jaunā Dacia Jogger cenas Latvijā

Jaunā Dacia Jogger pie dīleriem Latvijā ieradīsies nākamā gada pavasarī, bet jau izziņotas jaunā modeļa cenas. Piecvietīgajai Dacia Jogger...

“Porsche” pamatdarbības peļņa 2021. gada trīs ceturkšņos pieaug par 78,4%

“Porsche“ 2021. gada trešā ceturkšņa beigās sasniedzis peļņu no pārdošanas 15,5% apmērā. Šis rezultāts atkārtoti pārsniedz 15% references līmeni,...

9. decembrī notiks tiešsaistes diskusija “Latvija – mītne globāliem FinTech uzņēmumiem”

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) kopā ar FinTech nozares partneriem 9. decembrī no plkst. 11 līdz 13 rīko...

Dāņu drošības pētnieks Bjorns Rujtenbergs (Björn Ruytenberg) atklājis, ka visiem Apple Mac sērijas datoriem sākot no 2011. gada ir drošības problēmas, pateicoties tieši īpašajam Thunderbolt/USB-C portam.

Šī ievainojamība nosaukta par Thunderspy, un tā pavisam vienkārši ļauj piekļūt visai datorā esošajai informācijai, ja tiek pieslēgta kāda speciāla ierīce caur Thunderbolt pieslēgvietām. Pret to nespēs aizsargāt papildus cietā diska drošība un tas, ka dators ir ieslēgts gaidīšanas režīmā. Tāpat pētnieks norāda, ka šo problēmu nevarēs atrisināt ar programmatūras atjauninājumu, bet gan nepieciešamas fiziskas izmaiņas.

Visizplatītākā uzbrukuma forma ir likt datoram uzskatīt, ka pievienotā ierīce ir oficiāli atzīts kompānijas Apple produkts, kas tālāk ļauj veikt dažādas manipulācijas, par kurām lietotājs var nemaz neuzzināt. Viens no visbīstamākajiem scenārijiem var būt tāds, ka Mac datoram tiek atslēgti Thunderbolt drošības iestatījumi un bloķēti turpmākie programmatūras atjauninājumi. Lietotājs par to pat neuzzina, kamēr nākotnes labojumi neļaus aizsargāt datoru pret uzbrukumiem, bet hakerim būs brīvas rokas, lai iegūtu informāciju.

Parokoties nedaudz dziļāk, velns nav tik melns, kā viņu mālē, jo jau 2017. gadā Apple macOS izlaidis atjauninājumu, kas ir saistīts tieši ar šo problēmu, un šādi uzbrukumi nemaz nav bijuši iespējami jau 3 gadus. Līdzīgi tas ir ar Windows darbinātajiem datoriem, kā arī realitātē ir vajadzīga pilnībā fiziska pieslēgšanās ar speciālu aparatūru. Ja lietojam datoru daudz un esam tam blakus, iespējamība šādām darbībām ir maza.

Pavisam nesen arī Microsoft paziņoja, ka Thunderbolt ir nedrošs standarts un tāpēc tas netiek izmantots Surface datoros.

Reklāma

2 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
2 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Elvis
14.05.2020 11:50

Tas jau tas pats kas parastajam USB. Iespraud WinKiller flešku un done, zodz un dari ko gribi.

User Vulgaris
14.05.2020 11:51

Tam datoram ir tikai viens caurums, un tas pats ir caurs.. Apple.. 🤣😼

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: