web analytics

Waze tagad noderīgāks elektroauto braucējiem

Jaunākie raksti

AMD 3. martā izziņos Radeon RX 6700 XT

Radeon RX 6700 XT pastāvēšana ir visai slikti glabāts noslēpums, bet par videokartes tehniskajām niansēm šobrīd zināms maz. AMD...

Sony izziņo jaunas PlayStation 5 paredzētas virtuālās realitātes brilles

Jaunākā Sony PlayStation 5 spēļu konsole ir pieejama sākot no pagājušā gada novembra, un pēc tās ir ļoti liels...

Microsoft pilnveidojusi Azure Speech pakalpojumu, pievienojot latviešu valodu

Turpinot attīstīt mākslīgā intelekta iespējas runas un valodas apstrādē, kompānija Microsoft pilnveidojusi Azure Speech pakalpojumu, pievienojot tam virkni Eiropas...

Facebook piedāvā lietotni BARS, kura ikvienam ļauj būt par reperi

Mūsdienu lietotņu pielietojumam nav robežu, jo Facebook testa režīmā ir palaidusi lietotni BARS, kura ikvienam uz brīdi ļauj izmēģināt...

“Twitter” nāk klajā ar “Super Followers” funkciju, kas ļaus gūt ienākumus no sekotājiem

"Twitter" ir izziņojis divas jaunas funkcijas, kuras kaut kad varētu papildināt vietnes satura sniegtās iespējas. Pirmā no tām ir...

Waze Latvijas brīvprātīgo kopienas Facebook lapa šodien informē, ka arī Latvijā tagad ir iespējams izmantot Waze lietotnes funkcijas, kas īpaši noderīgas elektroauto braucējiem. Proti, lietotnē varam norādīt, ka braucam ar elektroauto un tad atbilstoši CSN navigācija piedāvās maršrutus arī pa sabiedriskā transporta joslām. Iepriekš to varēja dabūt gatavu, ja izvēlēlējāmies Taksometrs vai Moto braucamrīka tipus. Tāpat vietējie Waze entuziasti ir pievienojuši lietotnē arī informāciju par lielāko daļu elektroauto uzlādes stacijām. Tās var meklēt pēc EUS / EUP atslēgvārdiem vai izmantojot elektriskās rozetes emoji (🔌). Izskatās, ka šobrīd Latvijā atjaunotā lietotnes versija pieejama Android ierīcēm, jo vismaz uz mana iPhone vēl nerādās. Jāpagaida, drīzumā jābūt.

Iepriekšējās brīvdienās ar jauno VW e-up! elektroauto mēroju 1000km braucienu un ar galvenajām brauciena laikā gūtajām atziņām vari iepazīties šajā rakstā/video.

8 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
8 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
KKTK

Phe, es domāju būs “vieglā” versija, kas mazāk tērēs telefona CPU, tādejādi nebūs jālādē braucot…

Krotow

Tad jau laifkakeri varēs norādīt vāzei savu auto kā elektro un vālēt pa sabiedriskā transporta joslām līdz pirmajam CP postenim.

Skābene

Pamanīju, ka Waze sācis arī brīdināt par dzelzceļa pārbrauktuvēm pirms to šķērsošanas! Būtu feini, ja vēl brīdinājums sinhronizētos ar LDZ datiem par to, cikos pārbrauktuves veras ciet un šo info izmantotu ceļu plānošanas algoritmā, lai nav jāstāv pie aizvērtām pārbrauktuvēm, bet var braukt pa alternatīvu maršrutu.
Vai arī Liepājā, kur izgriežamais tilts, navigācija liek braukt pāri karostas tiltam, bet tilts uz 2h izgriezts, lai var kuģi iebraukt kanālā.

Krotow

Tas patiešām būtu noderīgi. Dēļ slēgtas Mangaļu kravas pārbrauktuves ir sanācis braukt apkārt ar lielu līkumu pa Viestura prospektu.

KKTK

Ja jau viņi nespēja sasinhronizēties ar Ķeguma tilta remondarbiem (kad bija), tad ko tur vēl par vilcieniem sapņot :D

Astro

Nevar sinhronizēties ar to, kas nav prognozējams. Priekš tam ir galva uz pleciem, lai izvēlētos sev piemērotāko maršrutu.

Skābene

Nepiekrītu, pēc pasažieru vilciena var pulksteni regulēt, iet ļoti precīzi pēc grafika! Tātad dati ir. Arī manis pieminētajam Liepājas izgriežamajam tiltam ir grafiks, tātad arī citiem paceļamajiem, vai izgriežamajiem tiltiem, pārceltuvēm, prāmjiem visā pasaulē ir grafiki un tos būtu jauki sinhronizēt.

Jānis

Tas būtu diezgan forši, beeet diemžēl gandrīz neiespējami. Lai normāli to varētu izdarīt tur jābūt vienotam API, bet tā kā pasaulē ir tukstošiem dažādu dzelzceļa firmu, un vēl vairāk visādu paceļamu tiltu un waze nekad netaisīs integrācijas ar visām firmām, pie tam kur daudzām gan jau nav nemaz tādas informācijas, kuru viegli paņemt un apstrādāt.
Bet ja otrādi taisa, ka visi sūta datus pašam waze, arī nekad nenotiks jo visādiem LDZ un Liepājas domēm utt. simts gadus neinteresē tērēt laiku/naudu, lai viedotu kaut kādus IT risinājumus priekš kaut kāda waze.

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: