Google Advanced Protection programma paredzēta, lai sargātu Android viedierīces ar visjaunākajām drošības iespējām. Google Advanced Protection tikko saņēmusi jaunas iespējas, kas gan ne visiem varētu iet pie sirds, bet tādējādi tiek solīts parasto lietotāju vēl labāk pasargāt no ļaunatūras un datu noplūdes.

Play Protect ir Android iebūvēta aizsardzība pret ļaunatūru, bet tā nav iespējota pēc noklusējuma, kā arī Play Protect iespējams izslēgt. Toties turpmāk, ja tava ierīce reģistrēta Google Advanced Protection programmai, Play Protect būs vienmēr aktīvs, to nebūs iespējams atslēgt.

Pamanāmākais Advanced Protection programmas jaunums būs ļoti ierobežots lietotņu klāsts, kas uzstādāmas ne no Google Play Store. Advanced Protection neierobežos ierīces ražotāja uzstādītās programmas, kā arī APK datnes būs uzstādāmas ar adb (Android Debug Bridge) starpniecību.

Faktiski šis nozīmē, ka Google vēlas iet Apple ceļu, neļaujot ierīcēs uzstādīt lietotnes no malas. Gara acīm jau redzu Huawei problēmas, jo Huawei ir pārlecis pats uz savu lietotņu veikalu Huawei AppGallery un Huawei Mobile Services, kas ir jāielādē kā trešo pušu APK datnes (side-load). Latviešu valodā tas nozīmē, ka nevarēsi izmantot, piemēram, Huawei Watch GT un Watch GT2, jo jaunākā Huawei Mobile Services versija (4.x versija) ielādējama tikai no Huawei AppGallery veikala. Google Play veikalā ir tikai vecā Huawei Mobile Services versija (3.x versija).

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
18 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
re-mix

Neticās, jo tādā veidā google pati sev iešauj kājā.

digitalk

kādā veidā? apkarojot iespējamos zarazņikus un pirātismu?

caurā kāja

Izskatās, ābols sev jau ir atšāvis kājas un tagad var tikai ripot apkārt)

Nopietni, cik daudzi no jums instalē tik noderīgās štelles no apk, kuras to radītāji nav pacentušies ielikt storē? Nu, es saprastu ka gugle met laukā reklāmu bloķētājus, jo tie apēd viņu peļņu. Ko vēl gugle neļauj likt storē?

Tests

Ir ļoti daudz lietotnes, kas prasa naudu, bet internetā var atrast nelegāli. Nevar tak par katru sūdu maksāt, kur izstrādātājs izdomā, ka papildu mēneša maksai par servisu arī lietotne telefonā būs par maksu. Nemaz nerunājot par tādām ekstrām kā YT Vanced, Instagram Adfree, Spotify Adfree, kā arī Open Source programmām, kuras katrs var pārbaudīt vai nav malicious, tajā pat laikā programmas Play Store neļauj likt vai dzēš ārā, jo “aizskar Google”.

Kristaps Skutelis

Ja tu to nevari atļauties, tad tev to nevajag.

Arturs Calmanis

Diezgan bieži, teiktu vismaz reizi 2 mēnešos. Tās var būt alternatīvas versijas, vai .apk kuriem Play store uzlicis reģiona bloku.

Māris

Piemēram android auto lv nav pieejams, bet uzliekot no apk viss notiek. Waze darbojas auto lielajā displejā.

Lauris

Kāpēc man Android auto strādā? Latvija, Samsung, Škoda 2019. Viss kā saka ”out of the box”, nekas nav modificēts.

Reinis Rozitis

AA iespēja uzlikt (līdz šim) saistījās ar lietotāja googles profila norādito reģionu (pie maksājumiem / attiecīgi tāpat var arī tādā veidā apiet) – pašam telefonam vai auto nav nozīmes. Vienkārši to var pārbaudīt piemēram mēģinot no Latvijas IP atverot https://play.google.com/store/search?q=android%20auto&c=apps&hl=en (lietotne neatradīsies) .. un tad atverot to pašu no kāda US webproxy. Google bloķē (webā) pat tik tālu, ka viņu nerādā konta individuālajās aplikācijās, lai arī uz telefona applikācija ir (no Play stores ar minēto “workaroundu”) un atjaunojas normāli. Neesam mēs arī vienīgie “apdalītie” https://support.google.com/androidauto/thread/2463174?hl=en tādas valsts kā Zviedrija, Somija, Norvēģija un arī abas parējās Baltijas valsts officiāli nav atbalstītas.

Māris

Ir runa par Android auto telefonā. Jo man Passatam B8 tas palaidās, kad telefunu piespraudu un source bija telefons. Un vēl arvien LV nevar oficiāli instalēt Aauto no playstores.

digitalk

ābols sev jau ir atšāvis kājas un tagad var tikai ripot apkārt)

nevar ripot, jo ir aizkosts ;)

Reinis Rozitis

> Ko vēl gugle neļauj likt storē?

Ja nepieciešams konkrēts piemērs, tad, piemēram, Carstream (vai iepriekš YoutubeAuto) t.i. iespēja AA interfeisā skatīties YT.

Protams var oponēt vai Googles politika par Android Auto lietotnēm ir pareiza vai nē, bet nu ņemot verā, ka ir autoražotāji, kas savos interfeisos to atļauj (piem Tesla), tad, manuprāt, kā diskusijas punkts ir derīgs.

LAN

Tā jau tas play veikals ir kaut kāda svalka – nopirktās lietotnes pēc nedēļas jau pazudušas un dažas LV nav pieejamas. Cik atceros, tad Apple ierīcēs var ielādēt jebkuras kādreiz ieinstalētās lietotnes, neatkarīgi no to esamības Appstorā?

digitalk

tu pārāk labi domā par Appstori :)
teorētiski tā tas tiek sludināts, realitātē mēdz būt dažādi.

Nanodroid

Cerams viņi arī atmetīs savas idoiotiskās idejas, par reģionāli sadalītu kontentu? Piemēram man ir svarīgi android auto, ja to nevaru lejuplādēt oficiāli, vai apk, nu tad atā droid..
p.s. viņiem vispār ir kāds loģisks izkaidrojums, ma mums nav pieejams android auto, bet auto dīleri iesaka izmantot appmirror un pats smieklīgākais, ka AA ir LV lokalizācija?!!

freelifelv

Huawei Mobile Service 4.xx versiju, lai veiksmīgi darbinātu Huawei Watch GT uz Samsung S20+, izdevās novilkt un uzlikt no sagooglēta apk faila pavisam easy..

rudzu rikas

Slikts jaunums… ir pāris app, kurām jaunākās versijas ir “sačakarētas” (piemēram, mans mīļākais browseris jaunākajā versijā ir izdomājis atvērto weblapu URL vietā rādīt weblapas title, nerādot pašu URL. Pilnīgi nepieņemami man. Tāpēc man ir .apk ar vecāku versiju, kuru arī izmantoju. Citām app ir citi iemesli, piemēram, “sačakarēts” dizains jaunākajās versijās un pašas app “sačakarēšana” ar nevajadzīgām iespējām. Arī šim nolūkam izmantoju vecāku versiju .apk Nāksies apgūt adb… p.s. Ko nozīmē “Toties turpmāk, ja tava ierīce reģistrēta Google Advanced Protection programmai, Play Protect būs vienmēr aktīvs, to nebūs iespējams atslēgt.” ^ Vai pašam lietotāja ir jāaktivizē šī reģistrēšana vai google… Read more »

rudzu rikas