Ja var ticēt Omdia tirgus pētījumam, tad Apple un Samsung viedtālruņu modeļi aizņēmusi 9 no 10 vietām viedtālruņu popularitātes topā 2019. gadā. Interesanti, ka lielākā interese bijusi par ļoti lētajiem Samsung viedtālruņiem un lētajiem iPhone modeļiem.

Pats populārākais viedtālrunis pircēju vidū bijis Apple iPhone XR, kamēr otro vietu ieņēmis tiešs XR modeļa sekotājs – iPhone 11. Apple piegādājis aptuveni 46.3 miljonus iPhone XR un aptuveni 37.3 miljonus iPhone 11 pagājušā gada laikā.

Tālāk topā seko trīs Samsung Galaxy A sērijas modeļi – Galaxy A10 (3. vieta), Galaxy A50 (4. vieta) un Galaxy A20 (5. vieta) ar attiecīgi 30.3, 24.2 un 19.2 miljoniem piegādātu viedtālruņu.

Topa sesto vietu beidzot ieņem arī kāds dārgāks modelis – Apple iPhone 11 Pro Max piegādāts 17.6 miljonos gabalu. Septītajā vietā ar Kristapa palīdzību ir iPhone 8 (Kristaps gan izvēlējies 2018. gada 3. vietas ieguvēju iPhone 8 Plus).

Omdia uzskata, ka Apple vēl arvien nespēj parādīt augošu iPhone tirgu, 2019. gadā iPhone pārdošana kritusi par 4.6%, kad to salīdzina ar gadu pirms tam. Arī 2018. gadā iPhone pārdošana krita par 5.1%.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
8 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Rūdolfs Putniņš

Interesanti, ka Samsung S-sērija sākusi streikot. S10 gan bija samērā maz inovāciju un ausu caumuriņu, maitas novāca.

Oskars

Kautkaa nevelos piekrist statistikai. Jo, interesanti, peec kaa tiek ieguti sie dati. Es domaju, ka Samsung gan S10, S9, Note 9 ir popularaki, par A seriju..

Artis 🍏

Nu ne jau pasaulē! Taču visādas Indijas ir ar 100 miljoniem vēl lielāku nabagu par mums.

Oskars

Nu kautkaa statistika neiet kopaa. Nabagie tad peerk iPhone XR. Ja ir veel nabagaaks, tad peerk iPhone 11 un ja pavisam nabadziigs, tad peerk iPhone 11 Pro Max. Liidz pavisam nabags, tad peerk iPhone Xs, ok…

Kristaps Skutelis

Ha ha, un ja ir tehnoloģiju blogeris Skutelis, tad pērk iPhone 8 Plus :D

Jānis Rišis

Kāda jēga no nevērtīga telefona atkal ceļas cenas, būs jau kādu 20 telefona numuru jāzaudē.

Jānis Puriņš

Jā,slikti,ka pēc pusgada telefonu ideālā kārtībā nevar nomainīt pret jaunāku modeli.5 labi telefoni mājās un 3 nevajadzīgi nr.

Raitis Raitis

Apple iphone ir pārāk dārgi salīdzinājumā ar Samsung kuri jau ir Ok.