Koronavīrusa uzliesmošanas laiks var būt īpaši destruktīvs, runājot par viltus ziņu izplatību pasaulē. Pavisam nesen nežēlestībā krituši Ukrainas iedzīvotāji, jo tie saņēmuši viltus e-pasta ziņu par vairākām koronavīrusa saslimstībām Ukrainā. Tas veicinājis agresīvus iedzīvotāju protestus un saķeršanos ar policiju.

Šis e-pasts patiesībā nosūtīts ārpus Ukrainas it kā veselības ministrijas vārdā, taču Ukrainas drošības dienesti oficiāli ziņojuši, ka šī ir nepatiesi izplatīta informācija un ka tiek meklēti vainīgie. Šīs ziņas izplatīšana gan perfekti sakritusi ar Ukrainas pilsoņu speciālo atgriešanos no Ķīnas saistībā ar vīrusa izplatību, kas likusi iedzīvotājiem bloķēt ceļus un pat uzbrukt speciālajam transportam, kurš šos iedzīvotājus nogādāja karantīnas zonā.

Avots: Maksym Mykhailyk

Taču šie atlidojušie cilvēki ir veseli un drošības nolūkos uzturēsies karantīnā kādu laiku, jo vienīgie Ukrainas pavalstnieki, kuri ir inficējušies ar vīrusu atrodas uz kruīza kuģa Diamond Princess. Par šo kuģi ziņojām saistībā ar iPhone telefonu izsniegšanu tā pasažieriem, tāpēc ka kuģis nedrīkstēja iebraukt ostā, jo uz tā atrodas liela daļa inficēto.

Tā kā turēsim abas acis un ausis vaļā, uztverot šāda veida informāciju un vienmēr pieslēgsim savu kritisko domāšanu, lai spētu novērtēt ziņas patiesumu.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma

7
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
hmmm :)Kristaps Skutelism0E TVHenrijs AvotiņšSS... Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Skābene
Viesis
Skābene

Interneta trollīši atpelna pūķina koka rubļus!

SS...
Viesis
SS...

Pats turēji svecīti vai ari to tev izcilības centrā pateica ?

hmmm :)
Viesis
hmmm :)

Vai šī arī nav viltus ziņa ? Vai vispār tādi protesti ir notikušies ? :)