Janvāra mēnesī Microsoft oficiāli pārstāja sniegt drošības ielāpus un atjauninājumus Windows 7 operētājsistēmai, kas novedusi Vācijas valdību pie papildus uzturēšanas izmaksām. Tai nāksies šķirties no vairāk nekā 800 000 eiro (~886 000 USD) 2020. gadā, lai Microsoft sniegtu speciālus drošības atjauninājumus ar operētājsistēmu aprīkotajiem datoriem.

Vācijas valsts iestādēs aptuveni 33 000 datoru joprojām aprīkoti ar Windows 7 operētājsistēmu, ko nav iespējams uz sitiena tik vienkārši nomainīt. Tāpēc lai tie vēl joprojām būtu droši lietošanai, Vācijai nāksies maksāt par katru datoru sākot no 25 USD (23 EUR) līdz pat 200 USD (181 EUR) gabalā. Cenas izmaiņu nosaka atbilstošā versija, piemēram, Windows 7 Enterprise izmaksās 25 dolārus 2020. gadā, bet jau 50 “zaļos” 2021. gadā. Šī cena paaugstināsies ar katru nākošo gadu, jo šāda veida atbalsts tiks nodrošināts līdz 2023. gadam.

Kaut arī Vācijā sāka pāriet uz Windows 10 versiju jau 2018. gadā, tomēr kā jau sagaidāms, valsts sektorā šīs lietas nenotiek tik ātri, par ko arī nākas samaksāt. Vācija gan nav vienīgā valsts, kurai ir šādas grūtības, jo pēc aptuvenām aplēsēm, Īrijai būs jāšķiras vairāk nekā no 1 miljona eiro par uzturēšanu, jo ļoti liela daļa veselības sistēmas aparatūras joprojām darbojas ar Windows 7 versiju.

Reklāma

15
Leave a Reply

avatar
7 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
digitalkKarlisKrotowRenārs Dobkevičssalāpi ielāpus Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Zigdevs
Viesis
Zigdevs

Klasika! Gribi ērti neko nedarīt? Maksā!
Pastāvēs, kas mainīsies! /J. Rainis/ ;)

Einis
Viesis
Einis

Tad jau tik gaidam, cik Latvijā tas izmaksās. Gan jau dārgāk par visu e-sistēmu.

Bet tā jocīgi – redz, ja maksā, tad Microsofts taisīs ielāpus. Tas nozīmē, ka viņiem ir ielāpi, bet kāpēc tad mirstīgajam nevar viņus dod?

Esla
Viesis
Esla

Jo tas dos vēl mazāk iemeslu viņiem pāriet uz jaunāku sistēmu.

salāpi ielāpus
Viesis
salāpi ielāpus

Tā vietā, lai strādātu pie jaunajiem projektiem, kādam ir jāražo ielāpi novecojošai, aizejošai sistēmai. Kādam ir jāapmaksā šie darbi un pie viena arī papildus izmaksas motivē pieņemt lēmumu par migrāciju.
Nav jau tā, ka MS saņem labojumus vecajiem windowsiem no kosmosa par baltu velti un tagad baigi vārās, pārdodot tos mirstīgajiem.

Rolis
Viesis
Rolis

Sisadmini nav darījuši savu darbu, nav bez maksas pārgājuši uz Win10. Laiks bija pietiekoši, lai to izdarītu un nebūtu lieki izdevumi. Pie nosacījuma, ka vecie pc to pavelk un softi nav dosiski. 😁

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Šis īsti nav sisadminu kompetences jautājums. Ne visos uzņēmumos viņi lemj par tādiem jautājumiem.

Renārs Dobkevičs
Viesis
Renārs Dobkevičs

Haha, jā, admins vainīgs. :D Ko darīt situācijā, kad ir softs, kurš uz jaunākiem os neiet un nav variantu? Vai ir kāds ļoti dārgs un specifisks dzelzis, kuram nav draiveru?

Krotow
Viesis
Krotow

Tad lieto dārgo dzelzi arī tālāk kā ir. Vienīgi atslēdz no interneta.

Daļā bankomātu joprojām redzēts darbojamies Windows XP – tur sakari ar banku notiek caur rūtera uzturētu VPN, tā ka problēmu nav.

Krotow
Viesis
Krotow

Tas viņiem karmas sveiciens par Minhenes fiasko. Lai tikai turpina barot šrēderveidīgos, tad būs jāšķiras arī no miljardiem.

rudzu rikas
Viesis
rudzu rikas

Kaut kā smieklīgi šādu ziņu lasīt tieši par Vāciju. Tur taču ORDNUNGS, viss pa sekundēm izrēķināts. heh… laikam jau nav nemaz tik gludi viņiem tur.

Skābene
Viesis
Skābene

Iespējams, ka lieto specifiskas programmas, kas uz Win 10 negriežas

salāpi ielāpus
Viesis
salāpi ielāpus

Un ja vēl izrēķina, ka maksāt par ielāpu ražošanu izmaksā lētāk, kā pielāgot softu darbam uz win10 un veikt migrāciju.
Un ja vēl softs darbojas kopā ar specifiskiem dzelžiem, kam win10 nav draiveru – piem. kautkas no scsi – tad arī gadās situācijas, kad lētāk un izdevīgāk ir nemigrēt, bet maksāt par vecās sistēmas uzturēšanu līdz aizstāšanai ar jaunu.

M!!!!
Viesis
M!!!!

Un kas Vacijas budzetam ir 1 milj $?

Karlis
Viesis
Karlis

Linux ir bez maksas!

digitalk
Member
digitalk

muļķības, apkalpošana un apmācība maksā tikpat. un tad vēl “lietojumprogrammu” problēmas.