Reklāma

Windows 7 uzturēšanai Vācijas valdība šķirsies no 800 000 eiro

Jaunākie raksti

Janvāra mēnesī Microsoft oficiāli pārstāja sniegt drošības ielāpus un atjauninājumus Windows 7 operētājsistēmai, kas novedusi Vācijas valdību pie papildus uzturēšanas izmaksām. Tai nāksies šķirties no vairāk nekā 800 000 eiro (~886 000 USD) 2020. gadā, lai Microsoft sniegtu speciālus drošības atjauninājumus ar operētājsistēmu aprīkotajiem datoriem.

Vācijas valsts iestādēs aptuveni 33 000 datoru joprojām aprīkoti ar Windows 7 operētājsistēmu, ko nav iespējams uz sitiena tik vienkārši nomainīt. Tāpēc lai tie vēl joprojām būtu droši lietošanai, Vācijai nāksies maksāt par katru datoru sākot no 25 USD (23 EUR) līdz pat 200 USD (181 EUR) gabalā. Cenas izmaiņu nosaka atbilstošā versija, piemēram, Windows 7 Enterprise izmaksās 25 dolārus 2020. gadā, bet jau 50 “zaļos” 2021. gadā. Šī cena paaugstināsies ar katru nākošo gadu, jo šāda veida atbalsts tiks nodrošināts līdz 2023. gadam.

Kaut arī Vācijā sāka pāriet uz Windows 10 versiju jau 2018. gadā, tomēr kā jau sagaidāms, valsts sektorā šīs lietas nenotiek tik ātri, par ko arī nākas samaksāt. Vācija gan nav vienīgā valsts, kurai ir šādas grūtības, jo pēc aptuvenām aplēsēm, Īrijai būs jāšķiras vairāk nekā no 1 miljona eiro par uzturēšanu, jo ļoti liela daļa veselības sistēmas aparatūras joprojām darbojas ar Windows 7 versiju.

AvotsZDNet
Reklāma

15 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
15 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments

Klasika! Gribi ērti neko nedarīt? Maksā!
Pastāvēs, kas mainīsies! /J. Rainis/ ;)

Tad jau tik gaidam, cik Latvijā tas izmaksās. Gan jau dārgāk par visu e-sistēmu.

Bet tā jocīgi – redz, ja maksā, tad Microsofts taisīs ielāpus. Tas nozīmē, ka viņiem ir ielāpi, bet kāpēc tad mirstīgajam nevar viņus dod?

Jo tas dos vēl mazāk iemeslu viņiem pāriet uz jaunāku sistēmu.

Tā vietā, lai strādātu pie jaunajiem projektiem, kādam ir jāražo ielāpi novecojošai, aizejošai sistēmai. Kādam ir jāapmaksā šie darbi un pie viena arī papildus izmaksas motivē pieņemt lēmumu par migrāciju.
Nav jau tā, ka MS saņem labojumus vecajiem windowsiem no kosmosa par baltu velti un tagad baigi vārās, pārdodot tos mirstīgajiem.

Sisadmini nav darījuši savu darbu, nav bez maksas pārgājuši uz Win10. Laiks bija pietiekoši, lai to izdarītu un nebūtu lieki izdevumi. Pie nosacījuma, ka vecie pc to pavelk un softi nav dosiski. 😁

Šis īsti nav sisadminu kompetences jautājums. Ne visos uzņēmumos viņi lemj par tādiem jautājumiem.

Haha, jā, admins vainīgs. :D Ko darīt situācijā, kad ir softs, kurš uz jaunākiem os neiet un nav variantu? Vai ir kāds ļoti dārgs un specifisks dzelzis, kuram nav draiveru?

Tad lieto dārgo dzelzi arī tālāk kā ir. Vienīgi atslēdz no interneta.

Daļā bankomātu joprojām redzēts darbojamies Windows XP – tur sakari ar banku notiek caur rūtera uzturētu VPN, tā ka problēmu nav.

Tas viņiem karmas sveiciens par Minhenes fiasko. Lai tikai turpina barot šrēderveidīgos, tad būs jāšķiras arī no miljardiem.

Kaut kā smieklīgi šādu ziņu lasīt tieši par Vāciju. Tur taču ORDNUNGS, viss pa sekundēm izrēķināts. heh… laikam jau nav nemaz tik gludi viņiem tur.

Iespējams, ka lieto specifiskas programmas, kas uz Win 10 negriežas

Un ja vēl izrēķina, ka maksāt par ielāpu ražošanu izmaksā lētāk, kā pielāgot softu darbam uz win10 un veikt migrāciju.
Un ja vēl softs darbojas kopā ar specifiskiem dzelžiem, kam win10 nav draiveru – piem. kautkas no scsi – tad arī gadās situācijas, kad lētāk un izdevīgāk ir nemigrēt, bet maksāt par vecās sistēmas uzturēšanu līdz aizstāšanai ar jaunu.

Un kas Vacijas budzetam ir 1 milj $?

Linux ir bez maksas!

muļķības, apkalpošana un apmācība maksā tikpat. un tad vēl “lietojumprogrammu” problēmas.

Reklāma
Reklāma
Reklāma