Reklāma

Šovakar Microsoft oficiāli “izrauj štepseli” Windows 7 operētājsistēmai

Jaunākie raksti

Motorola viedtālrunis varētu būt pirmais, kas būs aprīkots ar 200MP izškirtspējas kameru

Septembra sākumā Samsung izziņoja pirmo 200MP izšķirtspējas viedtālruņu kameru ISOCELL HP1. Ir parādījusies informācija, ka tieši Motorola radīts viedtālrunis...

Mazda: Elektroauto un sintētiskajām degvielām ir vieta nākotnē

Mazda Eiropas pētījumu un izpētes nodaļas direktors Kristiāns Šulce norādījis, ka ka sintētiskajām jeb e-degvielām nākotnē ir vieta līdzās...

Indijas valdība gatavojas aizliegt privātās kriptovalūtas un ieviest savu digitālo valūtu

Šķiet, ka Indija vēlas sekot Ķīnas piemēram un arī aizliegt kriptovalūtas. Taču ar dažiem izņēmumiem. Piemēram, Indija apsver ļaut...

Vācijas jaunā valdība vēlas līdz 2030. gadam pārtraukt ogļu izmantošanu

Pirms pāris dienām tika panākta vienošanās par Vācijas jauno valdību, un, šķiet, ka pie vadības grožiem atradīsies cilvēki, kuri...

Apple iPad 10.2 (2021) planšetdatora apskats

Šī gada rudens mums atkal atnesa jau diezgan pierastus jaunumus no Apple, un 14. septembrī, reizē ar jaunāko iPhone...

Tā diena ir pienākusi – šovakar Microsoft pārtrauc piegādāt Windows 7 operētājsistēmai drošības ielāpus un atjauninājumus. Protams, Windows 7 operētājsistēma maģiski nekur nepazudīs, bet tā skaitīsies mazāk aizsargāta. Šeit runa ir par mājas lietotājiem, kamēr lielajiem uzņēmumiem ir iespēja piepirkt klāt Windows 7 operētājsistēmas atbalstu vēl dažus gadus.

Mājas lietotājus Microsoft jau vismaz gadu aicina pāriet uz Windows 10 operētājsistēmu. Arī šobrīd to vēl vari paveikt bez maksas ar Windows 10 installer rīku. Es pats novēroju, kas vismaz pirms nedēļas rīks tiešām atļāva pāriet no Windows 7 uz 10 bez lielām problēmām. Nācās paša rokām atinstalēt Microsoft Security Essentials (MSE), jo šo programmatūru Windows 10 neatbalsta.

Kad 2009. gada 22. oktobrī tika izlaista operētājsistēma Windows 7, Microsoft apņēmās tai nodrošināt 10 gadus ilgu produkta atbalstu. Pēc šī 10 gadu perioda beigām Microsoft pārtrauc Windows 7 atbalstu, lai varētu ieguldīt un atbalstīt jaunākas tehnoloģijas un iespējas.

Windows 7 joprojām varēs instalēt un aktivizēt pēc atbalsta beigām, taču tā būs vairāk pakļauta drošības riskiem un vīrusiem drošības atjauninājumu neesības dēļ. Pēc 2020. gada 14. janvāra Microsoft stingri iesaka izmantot Windows 10.

Statistika liecina, ka vēl arvien 30% no aktīvajiem Windows datoriem izmanto Windows 7, kaut arī Microsoft iepriekš oficiāli (un šobrīd mazāk oficiāli) piedāvāja bezmaksas atjaunināšanu līdz Windows 10.

Reklāma

19 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
19 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments

“Arī šobrīd to vēl vari paveikt bez maksas ar Windows 10 installer rīku. ” Nebūs laikam īsti korekts apgalvojums, jo pie rīka rakstīts: “To get started, you will first need to have a license to install Windows 10.”

var noskipot un maukt bez licences, tikai jāpiecieš ūdenszīme un daži ierobežojumi, bet tas viss

Ja ir licencēts W7, tad izejot procesu ar minēto rīku, dabūsi normālu pie MS konta piesietu W10 licenci. Varēt var, par “drīkst” varētu diskutēt.

Drīzāk runa varētu būt par nelegālajiem win7 ko vienu brīdi microsoft ļāva legalizēties…. ar win7 atslēgu drīkst oficiāli lietot windows 10

Tur nav teikts ka jābūt tieši windows 10 licencei…. Pilnīgi officiāli un legāli no microsoft puses var instalēt windows 10 clean install un aktivizēt ar windows 7 atslēgām.

Nopērc torrentos w7 instalē.. Palaid pieejamo cepumu un apdeito uz w10.. Vualā legāls w10

ja tu nevari uzrādīt w7 seriālo (Retail) uzlīmētu (OEM) UN pirkuma dokumentu, tad pēc Latvijas likumdošanas pārbaudē nekas nebūs legāls. un ar seriālo uzlīmi nepietiks kā citās valstīs, paldies m$ interešu lobētājam tieslietu ministram un gnīdam Birkavam, kuru vēlāk m$ devīgi atalgoja konsultanta amatā.
bet ja tu vēlies nopiratēt w10, tad kāpēc uzreiz neuzlikt w10 un neizārstēt ar pieejamo tableti? dabūsi legālu HWID no m$ servera (tādu pašu kā ar w7 apgreidu) un dzīvo laimīgs līdz pirmajai nopietnajai dzelžu maiņai.

Mājas lietotājam pietiks tikai ar oem uzlīmi uz datora vai retail kādreiz pirktu disku bez pavaddokumenta. Firmai gan… bet priekš tā ir GGK (get genuine kit). Par upgrade no win7 pēc pieredzes ir drošāks hwid key iegūšanas veids (ar win7 home ). win10 tīrs install + zālītes mēdz nolidot ik pa laikam

neesmu lasījis, ka licencēšanas kārtībā ir izņēmumi fiziskām personām. GGK vietā labāk ņemt w10 Retail, kurš šobrīd maksā tikpat, bet vēlāk ir izmantojams uz nākamā dzelža, kad esošais novecos.
w10 aktivācijai vajag lietot HWID no m$ servera, nevis likt lokālo KMS serveri, kuru jebkurš sevi cienošs AV uzskata par apdraudējumu un nones. tāpat lokālo KMS reizi pusgadā laipni iznīdēs w10 feature update.

Ja tev mājās ir dators ar uzlīmi no tevis vairāk nekas netiek prasīts. Ja tev firmā ir dators bet nav pavaddokumenta nu tad gan no tevis kaut kas tiek prasīts… Nu kaut kā tā?

ideju ta es sapratu, pamatojums kāds?
no VID metodiskā materiāla:
Kriminālprocesa likums (125.pants) nosaka, ka ir uzskatāms par pierādītu, ka persona ir pārkāpusi autortiesības, ja vien tā nespēj ticami izskaidrot vai pamatot šo tiesību iegūšanu vai izcelsmi. Tas nozīmē, ka personai, kura izmanto autortiesību objektus, tai skaitā – datorprogrammas, ir jāpierāda, ka viņa ir ieguvusi šīs tiesības likumīgi. Programmas lietotājam jāuzrāda policijas darbiniekam dokumenti, kas apliecina datorprogrammas legālu iegādi.

Tos es saprotu, bet kā ta pliku portatīvo datoru kas tika iegādāts pirms daudziem gadiem ar uzlīmi apakšā (citiem pat slēpjas zem baterijas). Ne čekā ne pvz tev tur nekāds windows neparādās?
Es gan te vairāk spiežu uz mājas lietotāju tu uz juridisku.

Ir iespejams ar to tooli uzinsteleet svaigu W10, nu tjipa lai uz C partiicijas nekas nepaliek no windows 7?

Protams

Vispirms palaid uz legāla win7 no win10 installera gatherosstate.exe un saglabā uzģenerēto xml failu. Pēc tam instalē svaigu win10 skipojot atslēgas ievadi un visticamāk tas aktivizēsies. Ja neaktivizējas tad iebarosi xml.

Vēl nesen instalēju – pat ja ir mājās disks ar legālu win7 kodu, var datoram instalēt w10 un kad prasīs atslēgu, ievadīt esošo 7win atslēgu. Instalācija notiks un kad datoru pieslēgs internetam atslēga aktivizēsies.

kas šos murgus ir rakstījis?
man ir duālais būts win7/win10
ir programmas kas strādā tikai/vai labak vin 7 – autodata piemēram
ok. norakstīsim vecos logus un visas tehniskās progas līdz ar viņiem

tikko notestēju far cry 5 uz win 7 un win 10
win 10 atrāks par average 57 fps versus 7win 55 fps
divi freimi un plūdenāk iet bet driveris kopējs tip jaunākais 441.87
bet pavisam vecākām spēlēmman labāk iet 7 kā masseffect 1-2

@dr.brr kaut ko nesaistītu ar rakstu kā reizi murgo tu. rakstā nav ne vārda, ka tev kaut kas jānoraksta. tur tikai teikts, ka m$ beidz uzturēt veco sistēmu un izmisīgi mēģina atlikušos pārvilināt uz w10.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: