Tā diena ir pienākusi – šovakar Microsoft pārtrauc piegādāt Windows 7 operētājsistēmai drošības ielāpus un atjauninājumus. Protams, Windows 7 operētājsistēma maģiski nekur nepazudīs, bet tā skaitīsies mazāk aizsargāta. Šeit runa ir par mājas lietotājiem, kamēr lielajiem uzņēmumiem ir iespēja piepirkt klāt Windows 7 operētājsistēmas atbalstu vēl dažus gadus.

Mājas lietotājus Microsoft jau vismaz gadu aicina pāriet uz Windows 10 operētājsistēmu. Arī šobrīd to vēl vari paveikt bez maksas ar Windows 10 installer rīku. Es pats novēroju, kas vismaz pirms nedēļas rīks tiešām atļāva pāriet no Windows 7 uz 10 bez lielām problēmām. Nācās paša rokām atinstalēt Microsoft Security Essentials (MSE), jo šo programmatūru Windows 10 neatbalsta.

Kad 2009. gada 22. oktobrī tika izlaista operētājsistēma Windows 7, Microsoft apņēmās tai nodrošināt 10 gadus ilgu produkta atbalstu. Pēc šī 10 gadu perioda beigām Microsoft pārtrauc Windows 7 atbalstu, lai varētu ieguldīt un atbalstīt jaunākas tehnoloģijas un iespējas.

Windows 7 joprojām varēs instalēt un aktivizēt pēc atbalsta beigām, taču tā būs vairāk pakļauta drošības riskiem un vīrusiem drošības atjauninājumu neesības dēļ. Pēc 2020. gada 14. janvāra Microsoft stingri iesaka izmantot Windows 10.

Statistika liecina, ka vēl arvien 30% no aktīvajiem Windows datoriem izmanto Windows 7, kaut arī Microsoft iepriekš oficiāli (un šobrīd mazāk oficiāli) piedāvāja bezmaksas atjaunināšanu līdz Windows 10.

Reklāma

19
Leave a Reply

avatar
4 Comment threads
15 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
svimartdigitalkJanisgatis krustaglisdr.brr Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Gatis Kalniņš
Member
Gatis Kalniņš

“Arī šobrīd to vēl vari paveikt bez maksas ar Windows 10 installer rīku. ” Nebūs laikam īsti korekts apgalvojums, jo pie rīka rakstīts: “To get started, you will first need to have a license to install Windows 10.”

viesiskviesis
Viesis
viesiskviesis

var noskipot un maukt bez licences, tikai jāpiecieš ūdenszīme un daži ierobežojumi, bet tas viss

Artis 🍏
Viesis
Artis 🍏

Ja ir licencēts W7, tad izejot procesu ar minēto rīku, dabūsi normālu pie MS konta piesietu W10 licenci. Varēt var, par “drīkst” varētu diskutēt.

svimart
Viesis
svimart

Drīzāk runa varētu būt par nelegālajiem win7 ko vienu brīdi microsoft ļāva legalizēties…. ar win7 atslēgu drīkst oficiāli lietot windows 10

svimart
Viesis
svimart

Tur nav teikts ka jābūt tieši windows 10 licencei…. Pilnīgi officiāli un legāli no microsoft puses var instalēt windows 10 clean install un aktivizēt ar windows 7 atslēgām.

Janis
Viesis
Janis

Nopērc torrentos w7 instalē.. Palaid pieejamo cepumu un apdeito uz w10.. Vualā legāls w10

digitalk
Member
digitalk

ja tu nevari uzrādīt w7 seriālo (Retail) uzlīmētu (OEM) UN pirkuma dokumentu, tad pēc Latvijas likumdošanas pārbaudē nekas nebūs legāls. un ar seriālo uzlīmi nepietiks kā citās valstīs, paldies m$ interešu lobētājam tieslietu ministram un gnīdam Birkavam, kuru vēlāk m$ devīgi atalgoja konsultanta amatā.
bet ja tu vēlies nopiratēt w10, tad kāpēc uzreiz neuzlikt w10 un neizārstēt ar pieejamo tableti? dabūsi legālu HWID no m$ servera (tādu pašu kā ar w7 apgreidu) un dzīvo laimīgs līdz pirmajai nopietnajai dzelžu maiņai.

svimart
Viesis
svimart

Mājas lietotājam pietiks tikai ar oem uzlīmi uz datora vai retail kādreiz pirktu disku bez pavaddokumenta. Firmai gan… bet priekš tā ir GGK (get genuine kit). Par upgrade no win7 pēc pieredzes ir drošāks hwid key iegūšanas veids (ar win7 home ). win10 tīrs install + zālītes mēdz nolidot ik pa laikam

digitalk
Member
digitalk

neesmu lasījis, ka licencēšanas kārtībā ir izņēmumi fiziskām personām. GGK vietā labāk ņemt w10 Retail, kurš šobrīd maksā tikpat, bet vēlāk ir izmantojams uz nākamā dzelža, kad esošais novecos.
w10 aktivācijai vajag lietot HWID no m$ servera, nevis likt lokālo KMS serveri, kuru jebkurš sevi cienošs AV uzskata par apdraudējumu un nones. tāpat lokālo KMS reizi pusgadā laipni iznīdēs w10 feature update.

svimart
Viesis
svimart

Ja tev mājās ir dators ar uzlīmi no tevis vairāk nekas netiek prasīts. Ja tev firmā ir dators bet nav pavaddokumenta nu tad gan no tevis kaut kas tiek prasīts… Nu kaut kā tā?

digitalk
Member
digitalk

ideju ta es sapratu, pamatojums kāds?
no VID metodiskā materiāla:
Kriminālprocesa likums (125.pants) nosaka, ka ir uzskatāms par pierādītu, ka persona ir pārkāpusi autortiesības, ja vien tā nespēj ticami izskaidrot vai pamatot šo tiesību iegūšanu vai izcelsmi. Tas nozīmē, ka personai, kura izmanto autortiesību objektus, tai skaitā – datorprogrammas, ir jāpierāda, ka viņa ir ieguvusi šīs tiesības likumīgi. Programmas lietotājam jāuzrāda policijas darbiniekam dokumenti, kas apliecina datorprogrammas legālu iegādi.

svimart
Viesis
svimart

Tos es saprotu, bet kā ta pliku portatīvo datoru kas tika iegādāts pirms daudziem gadiem ar uzlīmi apakšā (citiem pat slēpjas zem baterijas). Ne čekā ne pvz tev tur nekāds windows neparādās?
Es gan te vairāk spiežu uz mājas lietotāju tu uz juridisku.

Rony
Viesis
Rony

Ir iespejams ar to tooli uzinsteleet svaigu W10, nu tjipa lai uz C partiicijas nekas nepaliek no windows 7?

svimart
Viesis
svimart

Protams

Oto
Viesis
Oto

Vispirms palaid uz legāla win7 no win10 installera gatherosstate.exe un saglabā uzģenerēto xml failu. Pēc tam instalē svaigu win10 skipojot atslēgas ievadi un visticamāk tas aktivizēsies. Ja neaktivizējas tad iebarosi xml.

Dogy49
Viesis
Dogy49

Vēl nesen instalēju – pat ja ir mājās disks ar legālu win7 kodu, var datoram instalēt w10 un kad prasīs atslēgu, ievadīt esošo 7win atslēgu. Instalācija notiks un kad datoru pieslēgs internetam atslēga aktivizēsies.

dr.brr
Viesis
dr.brr

kas šos murgus ir rakstījis?
man ir duālais būts win7/win10
ir programmas kas strādā tikai/vai labak vin 7 – autodata piemēram
ok. norakstīsim vecos logus un visas tehniskās progas līdz ar viņiem

gatis krustaglis
Viesis
gatis krustaglis

tikko notestēju far cry 5 uz win 7 un win 10
win 10 atrāks par average 57 fps versus 7win 55 fps
divi freimi un plūdenāk iet bet driveris kopējs tip jaunākais 441.87
bet pavisam vecākām spēlēmman labāk iet 7 kā masseffect 1-2

digitalk
Member
digitalk

@dr.brr kaut ko nesaistītu ar rakstu kā reizi murgo tu. rakstā nav ne vārda, ka tev kaut kas jānoraksta. tur tikai teikts, ka m$ beidz uzturēt veco sistēmu un izmisīgi mēģina atlikušos pārvilināt uz w10.