web analytics

Krievija veikusi īslaicīgu atslēgšanos no globālā interneta

Jaunākie raksti

Facebook piedāvā lietotni BARS, kura ikvienam ļauj būt par reperi

Mūsdienu lietotņu pielietojumam nav robežu, jo Facebook testa režīmā ir palaidusi lietotni BARS, kura ikvienam uz brīdi ļauj izmēģināt...

“Twitter” nāk klajā ar “Super Followers” funkciju, kas ļaus gūt ienākumus no sekotājiem

"Twitter" ir izziņojis divas jaunas funkcijas, kuras kaut kad varētu papildināt vietnes satura sniegtās iespējas. Pirmā no tām ir...

“Ford Mustang Mach-E” sevi lieliski apliecina uz Vācijas autobāņiem

Elektroauto ekspluatācijā pagaidām ir divas ļoti nopietnas problēmas, kas ievērojami ierobežo šo mašīnu lietošanas ērtumu - liels ātrums un,...

Atlikto testu dēļ “Virgin Galactic” kosmosa tūrismu varētu uzsākt vien 2022. gada sākumā

Izskatās, ka kosmosa kompānijai "Virgin Galactic" ar gatavošanos kosmosa tūrisma uzsākšanai pagalam neveicas. Jau decembrī, kad motora aizdedzes kļūmes...

“Coinbase” stūrē publiskas kompānijas virzienā

Kriptovalūtu tirdzniecības uzņēmums "Coinbase" nolēmis kļūt par publisku kompāniju. Uzņēmums ceturtdien, 25. februārī, ASV Vērtspapīru un biržu komisijā iesniedza...Vakar Krievijas valdība paziņojusi, ka veikts veiksmīgs tests, lai atslēgtos no globālā interneta. Valsts uz neilgu laiku pilnībā esot bijusi atslēgta no tīmekļa, lai izmēģinātu Krievijas infrastruktūru.

Jau iepriekš bija zināms, ka Krievija plāno izveidot pasaulē lielāko intranetu, ja viss saiet pavisam greizi attiecībās ar citām lielvalstīm. Faktiski gan šādu soli relatīvi brīvā pasaules daļa uzskata par vienu no Krievijas valdības iespējām cīnīties pret iekšējiem protestiem, kā arī tā ir lieliska platforma propagandas un viltus ziņu izplatīšanai valstī.

Tests gan nav bijis visaptverošs – tas nav ietvēris dažādu maksājumu sistēmu, saziņas lietotņu, sociālo tīmekļu un cita ikdienā izmantota pakalpojumu kopuma atslēgšanu. Izmēģināta valsts iestāžu atslēgšana no globālā tīmekļa, kā arī testā piedalījās sakaru operatori.

Neko sīkāk varasiestādes par atslēgšanās izmēģinājumu un izmantotajām iekārtām nav atklājušas.

Vēl novembrī Krievijā tika pieņemts likums, kas jau no nākamā gada vasaras liegs pārdot viedierīces, kuras darbina tikai citu valstu programmatūra. Tas nozīmē tikai to, ka visi viedtālruņi saņems Krievijā radītu vai pielāgotu programmatūru. Protams, tas neattieksies tikai uz viedtālruņiem, bet visām viedierīcēm.

Ar likumu tikšot panākta samazināta ārvalstu tehnoloģiju ietekme uz Krieviju, pielāgotai vai Krievijā radītai programmatūrai būs jādarbina datorus, planšetdatorus, viedtālruņus, viedpulksteņus un pat ledusskapjus.

10 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
10 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Andris

“Valsts un neilgu laiku pilnībā esot bijusi atslēgta…” ko saiklis “un” tur ir pazaudējis?

x x

pēdējos 5+ gadus webos ir standarta iespēja – iezīmēt gramatisko kļūdu un nospiest ctrl+enter, paziņojot par to kādam, kas to izlabo – ātri, ērti un efektīvi.
komentos ir jēga apspriest faktus, nesakritības, pieņēmumus utt. – kas parasti ir apspriešanas vērti.

freelifelv

kāda jēga, ja neviens to šajā portālā neņem vērā

digitalk

manus reportus ņem vērā, varbūt pamēģini kādreiz?

Kristaps Skutelis

Ņem, ja tie ir pamatoti un ja es piekrītu, ka tā ir kļūda, kas jālabo.

x x

ir gadījumi, kad ņem un arī, kad nē – acīmredzot, ne visiem autoriem ir laba valodas
sajūta, es arī esmu ievērojis ka ik pa brīdim še gadās aplam elementāras kļūdas.

Gramatiku noreportēju, bet mirt dēļ tā negrasos – ir izaugusi vesela paaudze, kas tehnikā orientējas veiklāk, kā gramatikā – tā nav mana kauja. Pats apzināti neturos pie lieterārās valodas, kāpēc lai es par varītēm spiestu citus, kas varbūt to visu nezin un negrib zināt.

Krotow

Visi te cepas par gramatiku, bet neviena komentāra par to vai krieviem jau ir gatava sava lielā Čingishana ugunssiena vai šie vēl spiesti lietot nīsto buržuju pakalpojumus. Un vai nometnes ziemeļos arī jau atkonservētas.

Eggy Mega

Krievus un tml. mums pasniegs kā Barbarus un ienaidniekus (ES +ASV koncepts un nepieciešamība), bet jāatzīst, ka šī situācija kaut kur atgādina pie Uzvaras pieminekļa redzēto :”Būmers ar saukli”mēs uzvarējām” vai kaut kā tamlīdzīgi.”

kk un kk

Interesanti kā izlutinātā elite iztiks bez aifoniem…

chils

būs iPHON (kaļinka)

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: