More
  Reklāma

  Krievija veikusi īslaicīgu atslēgšanos no globālā interneta

  Jaunākie raksti

  Vakar Krievijas valdība paziņojusi, ka veikts veiksmīgs tests, lai atslēgtos no globālā interneta. Valsts uz neilgu laiku pilnībā esot bijusi atslēgta no tīmekļa, lai izmēģinātu Krievijas infrastruktūru.

  Jau iepriekš bija zināms, ka Krievija plāno izveidot pasaulē lielāko intranetu, ja viss saiet pavisam greizi attiecībās ar citām lielvalstīm. Faktiski gan šādu soli relatīvi brīvā pasaules daļa uzskata par vienu no Krievijas valdības iespējām cīnīties pret iekšējiem protestiem, kā arī tā ir lieliska platforma propagandas un viltus ziņu izplatīšanai valstī.

  Tests gan nav bijis visaptverošs – tas nav ietvēris dažādu maksājumu sistēmu, saziņas lietotņu, sociālo tīmekļu un cita ikdienā izmantota pakalpojumu kopuma atslēgšanu. Izmēģināta valsts iestāžu atslēgšana no globālā tīmekļa, kā arī testā piedalījās sakaru operatori.

  Neko sīkāk varasiestādes par atslēgšanās izmēģinājumu un izmantotajām iekārtām nav atklājušas.

  Vēl novembrī Krievijā tika pieņemts likums, kas jau no nākamā gada vasaras liegs pārdot viedierīces, kuras darbina tikai citu valstu programmatūra. Tas nozīmē tikai to, ka visi viedtālruņi saņems Krievijā radītu vai pielāgotu programmatūru. Protams, tas neattieksies tikai uz viedtālruņiem, bet visām viedierīcēm.

  Ar likumu tikšot panākta samazināta ārvalstu tehnoloģiju ietekme uz Krieviju, pielāgotai vai Krievijā radītai programmatūrai būs jādarbina datorus, planšetdatorus, viedtālruņus, viedpulksteņus un pat ledusskapjus.

  10 komentāri

  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  10 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Andris
  24.12.2019 13:27

  “Valsts un neilgu laiku pilnībā esot bijusi atslēgta…” ko saiklis “un” tur ir pazaudējis?

  x x
  24.12.2019 15:06
  Reply to  Andris

  pēdējos 5+ gadus webos ir standarta iespēja – iezīmēt gramatisko kļūdu un nospiest ctrl+enter, paziņojot par to kādam, kas to izlabo – ātri, ērti un efektīvi.
  komentos ir jēga apspriest faktus, nesakritības, pieņēmumus utt. – kas parasti ir apspriešanas vērti.

  freelifelv
  24.12.2019 23:42
  Reply to  x x

  kāda jēga, ja neviens to šajā portālā neņem vērā

  25.12.2019 02:06
  Reply to  freelifelv

  manus reportus ņem vērā, varbūt pamēģini kādreiz?

  Kursors.lv
  25.12.2019 09:24
  Reply to  freelifelv

  Ņem, ja tie ir pamatoti un ja es piekrītu, ka tā ir kļūda, kas jālabo.

  x x
  25.12.2019 14:20
  Reply to  freelifelv

  ir gadījumi, kad ņem un arī, kad nē – acīmredzot, ne visiem autoriem ir laba valodas
  sajūta, es arī esmu ievērojis ka ik pa brīdim še gadās aplam elementāras kļūdas.

  Gramatiku noreportēju, bet mirt dēļ tā negrasos – ir izaugusi vesela paaudze, kas tehnikā orientējas veiklāk, kā gramatikā – tā nav mana kauja. Pats apzināti neturos pie lieterārās valodas, kāpēc lai es par varītēm spiestu citus, kas varbūt to visu nezin un negrib zināt.

  Krotow
  25.12.2019 23:36

  Visi te cepas par gramatiku, bet neviena komentāra par to vai krieviem jau ir gatava sava lielā Čingishana ugunssiena vai šie vēl spiesti lietot nīsto buržuju pakalpojumus. Un vai nometnes ziemeļos arī jau atkonservētas.

  Eggy Mega
  26.12.2019 23:04
  Reply to  Krotow

  Krievus un tml. mums pasniegs kā Barbarus un ienaidniekus (ES +ASV koncepts un nepieciešamība), bet jāatzīst, ka šī situācija kaut kur atgādina pie Uzvaras pieminekļa redzēto :”Būmers ar saukli”mēs uzvarējām” vai kaut kā tamlīdzīgi.”

  kk un kk
  27.12.2019 10:23

  Interesanti kā izlutinātā elite iztiks bez aifoniem…

  chils
  29.12.2019 01:30
  Reply to  kk un kk

  būs iPHON (kaļinka)

  Reklāma