Protams, visu izteiks cena, bet tiek lēsts, ka AMD Radeon RX 5500 budžeta klases videokarte izgriezīs pogas Nvidia GTX 1650 modelim. AMD Radeon RX 5500 videokarte tika izziņota pagājušajā mēnesī, bet nekas daudz nebija zināms par tās veiktspēju.

Šobrīd izskatās, ka AMD Radeon RX 5500 spēju ziņā ir līdzvērtīga RX 580 videokartes modelim, kas pat vēl tagad uzskatāma par tīri lietojamu videokarti. Te gan jāatceras, ka AMD grasās atteikties no RX 580 un, visticamāk, arī RX 570 un RX 590 ražošanas. Tikai loģisks AMD solis būtu piedāvāt RX 5500, kas veiktspējā būtu kaut kur starp RX 580 un RX 590.

RX 5500 visai labi veicoties ar enerģijas tēriņiem – videokarte tērējot aptuveni 133 W, kamēr Sapphire RX 580 pieprasa līdz pat 207 W.

Nevajadzētu piemirst, ka arī Nvidia nesnauž, šis ražotājs meties visu savu aktuālo videokaršu modeļu uzlabošanā. Nvidia grasoties nākamajā gadā piedāvāt GeForce SUPER sērijas videokartes pat klēpjdatoriem. Nvidia SUPER Mobile sērijas videokartes, visticamāk, saglabās to pašu CUDA kodolu skaitu, lēnākās aktuālās GTX sērijas videokartes iegūs GDDR6 atmiņu. Daži avoti uzskata, ka SUPER Mobile sērijas videokartes pat varētu saņemt to pašu CUDA kodolu skaitu, kas šobrīd ir Nvidia videokaršu galddatoru versijās. Pie pircējiem klēpjdatoros SUPER Mobile sērijas videokartes nonāks ne ātrāk par nākamā gada martu.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments