AMD šodien izziņoja RX 5500 videokaršu sēriju, kas balstīta uz 7nm RDNA arhitektūras. Ja iepriekš izziņotās RX 5700 un RX 5700 XT videokartes nodrošinot 1440p izšķirtspējas veiktspēju konkurē ar Nvidia vidējās klases RTX videokartēm, tad jaunās RX 5500 videokartes ir par pakāpi zemāks piedāvājums un paredzēts darbībai 1080p izšķirtspējā.

Šobrīd izziņots, ka videokartes būs pieejamas gan galddatoriem, gan portatīvajiem datoriem (Radeon RX 5500M).

Zemāk tabulā vari iepazīties ar RX 5500 un RX 5700 videokaršu salīdzinājumu.

Attēls no The Verge

Kā redzam pēc specifikācijām, tad jaunās videokartes pirmās savā cenu kategorijā piedāvā GDDR6 videoatmiņu līdz 8 GB apmērā un grafiskā procesora frekvenci līdz 1845 MHz boost režīmā.

AMD šīm videokartēm neplāno piedāvāt tā saucamos references dizainus un būs vien jāgaida, kad šīs sērijas videokartes sāks piedāvāt sadarbības partneri. Tas varētu notikt līdz šī gada beigām. Arī MSI, Acer, HP un Lenovo portatīvajos datoros jauno videokarti varam sagaidīt jau šogad.

Ja runājam par citiem produktiem, tad var uzskatīt, ka RX 5500 ir salīdzināms ar iepriekšējās paaudzes Radeon RX 480 un Nvidia GTX 1650 videokartēm.

Starp citu, vari izlasīt mūsu sagatavoto MSI GeForce GTX 1650 GAMING X 4G videokartes apskatu, lai iepazītos ar šīs sērijas produkta spējām.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments