Google uzsākusi eksperimentus ar speciālas vizuālas informācijas pievienošanu Chrome tīmekļa pārlūkā mājaslapām, kas lēni ielādējas. Viss gan nav tik ļoti negatīvs, jo Chrome piešķirs arī zaļu ielādes indikatoru tām lapām, kas parasti ielādējas ātri.

Šobrīd norit testi, lai saprastu, kādā veidā pasniegt šo informāciju par mājaslapas lēnu vai tieši pretēji ātru ielādi. Google grasās ņemt vērā lapas servera ātrdarbību un arī pašas mājaslapas darbības ātrumu (vai tajā nav izvietotas smagas reklāmas, vai kāds cits ielādi bremzējošs faktors). Pagaidām gan nav zināms vai un kad šāda veida vizuāli paziņojumu par lapu ātrdarbību varētu parādīties Chrome tīmekļa pārlūkā.

Google ir visai daudz paveikusi, lai sekmētu tīmekļa ātrdarbību. Google ir strādājusi pie tīmekļa reklāmu izvērtēšanas, lai tās nebūtu uzmācīgas un lielas, tāpat var minēt Webp attēlu izmantošanu, arī Google meklēšanas dzinis ņem vērā lapu ielādes ātrumu – lēnākas lapas tiek atstumtas tālāk atrastajos rezultātos.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
9 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
digitalk

tobiš Kursors hromē tagad rādīsies ar kaut kādu speciālu atzīmi, kad bremzēs kārtējais salinkotais ārzemju resurss? cik labi, ka vēl esmu palicis pie ugunslapsas ;)

Kristaps Skutelis

Vai tad nu mums ar to ir lielas problēmas? Mums ir tāds normāls viduvējs rezultāts: https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?url=http%3A%2F%2Fkursors.lv%2F

Igors
Kristaps Skutelis

Tukšai statiskai lapai nav liela māka nodrošināt lielu ielādes ātrumu.

digitalk

nē, neesmu manījis, ka tieši Kursors bremzētu. tas bija ironisks komentārs, jo mans provaideris dažreiz iesprūst un tad LV lapas mēdz iekārties mēģinot atvērt kārtējo salinkoto sū. starp tām redzēts gan statistikas counteris Polijā, gan pašas gūgles resursi, kā fonti :)

Krotow

Tā nav tikai kursora problēma. Šobrīd daudzas lapas tā grēko ar “nevajadzīgu” ārējo resursu piesaisti tādā apjomā, ka reizēm tikai adblockeris un ugunssiena palīdz :) Dažu labu portālu pārtraucu lasīt tikai šādu problēmu dēļ.

Igors

Nav jau kontenta iekšā. Kad saliksi tad visi tie cipariņi nokritīs tā pat kā kursoram. Googlei ideāla lapa ir rūtiņu lapa ar tekstu :)

gatis krustaglis

opera browser 25% [ pašlaik uz opera]
firefox 50&
chrome 25%